اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۶۴ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲

  آغاز فراخوان معرفی کارآفرینان ملی

  دبیر کل مجمع کارآفرینان ایران از آغاز فراخوان معرفی کارآفرینان ملی در تاریخ ششم مردادماه که مصادف است با روز ملی کارآفرینی خبر داد و گفت: این فراخوان تا ششم شهریورماه ادامه دارد و پس از بررسی ایده‌ها توسط تیم داوران ایده‌های برتر در همایشی که ۱۵ مهرماه برگزار می‌شود معرفی خواهند شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، حمیدرضا غزنوی در نشست خبری امروز با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی بر لزوم حمایت از کارآفرینان تاکید کرد و گفت: طبق آخرین آمارها ایران در کارآفرینی در سال ۲۰۱۶ رتبه ۸۰ جهان را دارد که از سال ۲۰۱۴ تاکنون ۲۰ رتبه ترقی کرده است.

  وی افزود: در حال حاضر برای بهبود توسعه کارآفرینی به یک مرجع منسجم نیاز است و لازمه‌ی خروج از رکود نه تنها در ایران بلکه در همه کشورها رونق کالای ملی است.

  دبیر کل مجمع کارآفرینان ایران مهم‌ترین مشکل حوزه کارآفرینی را تامین سرمایه دانست و افزود: مناطق آزاد در عرصه رقابت نابرابر پیشتاز است و با سوء‌استفاده از خلاهای قانونی‌ قیمت‌ها را ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهند که این به ضرر تولیدکنندگان داخلی بوده و امید است با نظارت بیشتر بر فعالیت‌های مناطق آزاد امکان فعالیت بهتر تولیدکنندگان واقعی و به دنبال آن صادرات محقق شود.

  غزنوی ادامه داد: از دیگر مشکلات کارآفرینان مساله‌ی مالیات بر ارزش افزوده است که سبب می‌شود مغازه‌داران به علت عدم شفافیت در فاکتورهای اجناس خارجی از کالاهای داخلی استفاده نکنند.

  وی با اشاره به نقش مهم کارآفرینان بخش خصوصی به لزوم اهمیت شناساندن کارآفرینان برتر به جامعه به خصوص جوانان تاکید کرد و گفت: اکثر کارآفرینان افراد خیری هستند که بخش عمده‌ای از منابع مالی خود را وقف خیریه کرده‌اند.

  دبیر کل مجمع کارآفرینان ایران افزود: حضور ایرانیان در همایش‌ برلین جهت معرفی ایده‌ها نشانگر لزوم برگزاری چنین همایشی در داخل کشور است تا افراد ایده‌ها و محصولات خود را به سرمایه‌گذاران معرفی کنند و مجمع کارآفرینان با دادن فراخوان و برگزاری همایش قصد ایجاد چنین امکانی را دارد.

  او در پاسخ به سوالی درباره‌ی سرانجام کارت‌های اعتباری خرید کالا گفت: با توجه به تجربه وام ۲۵ میلیونی خودرو احتیاطهایی در حوزه کارت اعتباری انجام می‌شود که تا این مساله تا اندازه‌ای روند کار را کند کرده است.

  انتهای پیام  

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی