اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۵۶ انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱

  ایجاد 14 مرکز رشد و کارآفرینی در لرستان‌

  رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: ایجاد سه مرکز رشد و 11 مرکز کارآفرینی سهم دانشگاه در ستاد اقتصاد مقاومتی استان است.

  ‌به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ‌ ایسنا، دکتر سعید محمدزاده در کمیته فرهنگی  اجتماعی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه در استان پتانسیل‌های متفاوتی وجود دارد و این تفاوت موجب تنوع شده است، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با 32 مرکز در استان بالغ بر 180 رشته مهارتی دارد.

  وی ادامه داد: برخی از این مراکز از شرکت‌های تعاونی ایجاد شده‌اند که خود این پتانسیل‌های مهارتی در آنهاست، نظیر بروجرد (1) که 150 تعاونی تحت نظر دارد.

  رییس دانشگاه جامع  علمی کاربردی لرستان تاکید کرد: یکی از اهداف و سیاست‌های وزارت علوم در ایجاد دانشگاه علمی کاربردی مهارت‌آموزی و کاربردی کردن دانش است.

  محمدزاده تصریح کرد: وظیفه داریم در استان پتانسیل‌ها را شناسایی کنیم و برای اخذ مجوز مراکز به تهران اطلاع دهیم و مجوز بگیریم.

  وی با بیان اینکه با توجه به تنوع زیاد این تعاونی‌ها خود دانشگاه علمی کاربردی مجوز مرکز رشد می‌دهد، افزود: پیگیر هستیم مجوز مرکز رشد بروجرد(1) را بگیریم تا با ایجاد مراکز رشد از پتانسیل‌های موجود استفاده کنیم.

  رییس دانشگاه جامع  علمی کاربردی لرستان با تاکید بر اینکه تنوعی در کار دانشگاه‌ها وجود دارد که این تنوع باعث اخذ مجوزها شده است، یادآور شد: پیشنهاد می‌شود کارگروه نظارتی بر اقداماتی که اعضای کمیته فرهنگی اجتماعی اقتصاد مقاومتی انجام می‌دهند، تشکیل شود تا پروژه‌ها آمایش کیفی شوند.

  محمدزاده ایجاد سه مرکز رشد و 11 مرکز کارآفرینی را سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی در ستاد اقتصاد مقاومتی اعلام و خاطرنشان کرد: اعضای 11 مرکز کارآفرینی مشخص شده و منتظر پیاده‌سازی برنامه‌های آنان هستیم که مهمترین کار این مراکز بحث کسب و کار است.

  وی با بیان این که پیگیر اخذ مجوز برای مرکز رشد بروجرد (1) نیز هستیم، تصریح کرد: مرکز دورود در حال تهیه طرح کسب و کار بوده و طرح کسب و کار مرکز خرم‌آباد نیز تهیه شده است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی