اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۵۵ انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱
  استاندار مازندران:

  شاهد رشد صادرات در مازندران خواهیم بود

  قائمشهر - استاندار مازندران گفت: شاهد رشد صادرات مازندران در سال جاری خواهیم بود و تا پایان سال خبرهای امیدبخشی را به مردم خواهیم داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار عصر دوشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و آموزش‌های مهارتی در قائم‌شهر با اشاره به رشد صادرات در استان افزود: مهارت‌آموزی باید در اولویت اول فعالیت‌های ما باشد و این حوزه باید تقویت شود.

  وی تأکید کرد: آموزش‌های مهارتی می‌تواند زمینه اشتغال مناسب را فراهم کند و آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای باید از مدارس آغاز شود، همچنین دانشگاه‌ها هم باید درزمینهٔ کارآفرینی و مهارت‌آموزی گام بردارند

  و ی عنوان کرد: توسعه مهارت‌ها و کارآفرینی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است و باید در مسیر توسعه مشاغل خانگی گام برداشت و ۹۰۰ مرکز آموزشی فنی و حرفه‌ای بخش خصوصی و ۲۲۰ مرکز بخش دولتی ظرفیت بزرگی برای توسعه مهارت‌ها و کارآفرینی در استان است.

  استاندار مازندران بابیان اینکه ۶۸ هزار نفر در سال گذشته از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بهره‌مند شدند گفت: ۴۷۰ میلیارد تومان تسهیلات مناسب امسال در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد تا مشکل سرمایه در گردش این واحدها مرتفع گردد و انتظار دارم تا بانک‌ها برای بهبود فضای کسب‌وکار به‌طورجدی پای‌کار بیایند.

  فلاح جلودار افزود: در سال ۹۴ به تعداد ۱۶ هزار شغل در حوزه مشاغل خرد ایجادشده است و ظرفیت‌های مازندران بسیار گسترده است و باید از این فرصت‌ها برای توسعه اشتغال و کاهش بیکاری استفاده کنیم.

  استاندار مازندران با اشاره به فصل برداشت برنج گفت: جلوی توزیع برنج خارجی در مازندران را می‌گیریم و توزیع برنج خارجی در استان حکم قاچاق را دارد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی