اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۵۴ انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱

  فرماندارشوش:رویکرد شورای اشتغال شهرستان به سمت کارآفرینی حرکت کند

  شوش - ایرنا - فرماندار شهرستان شوش با اشاره به حمایت دولت از طرح ها و پروژه های اقتصادی کوچک و متوسط گفت: رویکرد شورای اشتغال باید به سمت کارآفرینی و ایجاد مشاغل خانگی حرکت کند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا رضا نجاتی روز دوشنبه در نشست شورای اشتغال شهرستان شوش که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد از اشتغال به عنوان یک موضوع اساسی و مهم یاد کرد وگفت: دولت در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی به صورت تمام قد وارد عرصه شده تا از طرح هایی که موجب اشتغالزایی می شود حمایت کند.
  وی گفت: دولت با راه اندازی ستاد تسهیل موانع تولید درصدد شناسایی و حمایت از بنگاه های اقتصادی نیمه فعال با بیش از 60درصد پیشرفت فیزیکی است تا زمینه تولید واشتغال را فراهم آورد.
  وی گفت:موضوع اشتغال به گونه ای است که نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است و باید با نگاه فرابخشی به آن پرداخت.
  فرماندار شوش با اشاره به محدودیت جذب نیرو در شرکت های صنعتی شهرستان گفت: با توجه به اینکه شرایط جذب تمامی متقاضیان و فارغ التحصیلان در این شرکت ها فراهم نیست، باید به سمت فرهنگ سازی در جهت روی آوری جوانان به سمت راه اندازی کارگاه های تولیدی و مشاغل خانگی حرکت کنیم.
  نجاتی گفت: به جای اینکه جوانان به فکر استخدام در شرکت های صنعتی باشند ،باید با تغییر رویکرد فرهنگ کار زمینه و شرایط لازم برای اجرای طرح های زودبازده در جهت ایجاد اشتغال افراد جامعه را فراهم کنیم.
  رییس شورای اشتغال شهرستان شوش با اشاره به اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری گفت: باید با استفاده از توان داخلی،ظرفیت های شهرستان و حمایت از طرح های کارآفرینی نسبت به ایجاد شغل و تولید محصول تلاش کرد.
  سرگرد کریم بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش نیز در این نشست به طرح های و برنامه های اشتغال زایی بسیج سازندگی سپاه شهرستان اشاره کرد وگفت: در سال 94 افزون بر 12 میلیارد ریال در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی به متقاضیان جویای شغل پرداخت شد و زمینه ایجاد 74 کارگاه تولیدی در شهرستان شوش فراهم شده است.
  وی همچنین گفت: در این راستا چهار میلیارد ریال نیز برای اجرای طرح های صنایع خانگی به صورت تسهیلات پرداخت گردید که 26 فرصت شغلی به دنبال داشت.
  سیدناصر حسینی رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش نیز در این نشست گزارشی از اقدام این اداره ارائه کرد.
  7280/6068

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی