اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۵۲ انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱
  استاندار مازندران:

  ۲۳ هزار شغل در مازندران ایجاد می شود

  قائمشهر - استاندار مازندران گفت: با اعطای ۴۷۰ میلیارد تومان وام به تولیدکنندگان ۲۳ هزار شغل جدید دراستان ایجاد می‌شود.

  به گزارش خبرنگار مهر، ربیع فلاح جلودار دوشنبه‌شب در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های بانوان کارآفرین مازندران، در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی استان واقع در قائم‌شهر، بابیان اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: بانوان توانمند مازندرانی دارای ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی هستند که با استفاده از آن، می‌توانند نقش بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی، داشته باشند.

  استاندار مازندران با اشاره به رشد چهاردرصدی تحصیلات بانوان مازندرانی در سطح کشور، عنوان کرد: می‌توان از این پتانسیل به سمت کارآفرینی و ایجاد شغل بهره برد و یا همچون بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا بر روی مشاغل خانگی تمرکز کرد.

  وی با تأکید بر توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای، بیان کرد: درگذشته محور دانشگاه‌ها مباحث آموزشی بود اما در سالهای اخیر با ایجاد و تقویت مراکز فنی و حرفه‌ای جهت توسعه کارآفرینی، دانشگاه‌ها باید بر محور کارآفرینی استوار شود.

  فلاح جلودار، تصریح کرد: در طی دو سال گذشته بر روی راه‌اندازی واحدهای تولیدی و جذب اعتبار برای رفع موانع تولید وقت گذاشته و تلاش کردیم و در طی دو سال متوالی در ایجاد اشتغال خرد، اشتغال‌زایی و جذب اعتبار، الویت اول کشور را دارا بوده‌ایم.

  استاندار مازندران با اشاره به اعطای ۴۷۰ میلیارد تومان وام به تولیدکنندگان، خاطرنشان کرد: با پرداخت این اعتبار ۲۳ هزار شغل جدید در مازندران ایجاد می‌شود که در این خصوص یک ماه به بانک‌ها مهلت دادیم تا بخشنامه بانک مرکزی را رعایت کرده و با دادن وام به تولیدکنندگانی که بدهکاری بانکی دارند، مشکلات سرمایه در گردش آن‌ها را حل کنند.

  فلاح جلودار با اشاره به وجود ۹۰۰ واحد و آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای خصوصی و ۲۲۰ واحد دولتی در مازندران، گفت: بیش از ۷ هزار نفر در این واحدها، آموزش‌های لازم فنی را کسب کرده‌اند و به بانک‌ها هم اعلام‌شده تا به کسانیکه موفق به کسب مدرک شده‌اند از ۵ تا ۱۰ میلیون تومان وام کم‌بهره داده شود.

  وی با تأکید بر اینکه همیشه بهره‌وری نیاز به پول ندارد، عنوان کرد: استان مازندران با توجه به همه مشکلات، قابلیت‌های زیادی در صنعت گردشگری داشته و سالانه میلیون‌ها نفر به این استان سفر می‌کنند که می‌توانیم از این فرصت‌ها برای درآمدزایی استفاده کنیم.

  استاندار مازندران در بحث کشاورزی بابیان اینکه تحت هیچ عنوان برنج خارجی در مازندران فروخته نمی‌شود، عنوان کرد: بازار را کنترل کرده و فروش برنج خارجی ممنوع و قاچاق محسوب می‌شود و در این راستا با شخص خاطی برخورد قانونی خواهد شد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی