اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۳۰ انتشار : ۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵
  امام جمعه قیدار:

  نماز جمعه نماد اتحاد و انسجام ملی است

  زنجان-امام جمعه قیدار گفت: مهم‏ترین مؤلفه عزت و پیشرفت و اقتدار کشور و نظام، در اتحاد و انسجام است و نماز جمعه نماد اتحاد و انسجام ملی است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید علی طاهری در خطبه های نماز جمعه شهر قیدار با بیان اینکه عمل و کوتاهی آرزو و غنیمت شمردن فرصت ها از نشانه های پرهیزکاران و متقین است، افزود:  یکی از عوامل مهم طلاق بالا بودن توقعات همسران از همدیگر و روی آوردن به زندگی تجملاتی است.

  وی با تاکید بر اینکه  تجمل گرایی یکی از پدیده های نابهنجار اجتماعی و یک بیماری روانشناختی است، ادامه داد: گرایش به تجمل یک امر طبیعی و فطری است ولی مراد از تجمل گرایی در اینجا، شکل افراطی این گرایش است که پیامدهای زیانباری بر اقتصاد سالم خانواده و جامعه برجا می گذارد .

  طاهری با اشاره به اینکه تجمل گرایی به معنای گرایش به زیبایی، امری طبیعی و فطری در انسان است، گفت: انسان، زیبایی را به عنوان یکی از مصادیق کمال، دوست داشته و بدان گرایش می یابد و زشتی را به عنوان مصداقی از نقص و کمبود دانسته و از آن می گریزد.

  طاهری در ادامه با اشاره به مسئله برجام، افزود:  برجام نقاب از چهره آمریکا کنار زد.

  امام جمعه قیدار گفت: به ‏طورکلی می ‏توان مدل رفتاری آمریکایی ‏ها در قبال ایران را به‏ صورت یک هرم‏ فرض کرد که در رأس این هرم، «تغییر رژیم» قرار دارد که طی هیچ دوره‏ زمانی از رفتار آمریکایی ‏ها نسبت‏ به ایران کنار گذاشته نشده، گرچه روش ‏ها و تاکتیک ‏های آن تغییراتی داشته است.

  طاهری افزود: مجموع رفتارهای آمریکا در برابر ایران نشان می دهد آمریکایی‏ ها نه‏ تنها به تعهداتشان در قبال ایران در برجام، عمل نکردند، بلکه رفتار خصمانه‏ خویش در قبال ایران را همچون ۳۷ سال گذشته و بلکه با قوت و سازمان‏دهی بیشتر و دقیق‏تر به پیش می برند.

  وی ادامه داد: بنابراین دستگاه دیپلماسی ایران باید در گام ‏های بعدی به‏ سوی مقابله به مثل برود و در مقابل اقدامات مستقیم و غیرمستقیم آمریکا که برجام را نقض می‏ کند، ضروری است که ایران نیز تعهدات خود را تا زمانی که آمریکا عهدشکنی را کنار بگذارد، متوقف سازد. نباید فراموش کرد که یکی از ضرورت‏های اساسی برجام، همزمان بودن اقدامات ایران و آمریکا در اجرای تعهدات است و وزارت خارجه ایران باید در مقابل انجام تعهدات ایران در برجام، از آمریکائی‏ ها بخواهد که چه میزان به تعهدات خود عمل کرده ‏اند.

  امام جمعه قیدار در ادامه به برگزاری نماز جمعه اشاره کرد و گفت: پنجم مرداد هر سال یادآور صدور اولین حکم امامت جمعه از سوی بزرگ معمار انقلاب امام خمینی(ره) است، حکمی که ابوذر انقلاب آیت‏ الله طالقانی را به امامت جمعه تهران منصوب کرد.

  طاهری گفت: شاید آن‏روز عظمت این حکم انقلاب درک نمی‏ شد ولی اکنون که به فضل الهی دامنه آن تقریباً تمام کشور را فرا گرفته و تریبون های نمازجمعه به مرز ۹۰۰ تریبون نزدیک شده است و از سنگر نمازجمعه، شبکه رسانه‏ ای عظیم و البته قابل اعتماد و اطمینان در پاسداری از ارزش ها و آرمانهای انقلاب اسلامی ساخته، به‏ نحوی ابعاد مختلف این معجزه انقلاب برای دوست و دشمن روشن شده است.

  وی ادامه داد: مهم‏ ترین مؤلفه عزت و پیشرفت و اقتدار کشور و نظام، در اتحاد و انسجام است و نماز جمعه نماد اتحاد و انسجام ملی است

  امام جمعه قیدار گفت: حضور پرشور و چشمگیر نوجوانان و جوانان انقلابی بر نفوذناپذیری مهم‏ترین خاکریز انقلاب اسلامی در برابر توطئه ‏ها و فتنه ‏های دشمنان خواهد افزود و در واقع روح و جان قرارگاه نمازجمعه، جوانانی هستند که بقاء و ماندگاری و جاودانگی آن‏را تضمین می ‏کند.

  طاهری در ادامه با  اشاره به سرکوب مسلمانان و شیعیان کشمیر توسط دولت هند، افزود: سرکوب مسلمانان در کشمیر توسط دولت هند و به خشونت کشیده شدن اعتراضات مردمی در این منطقه، قلب امت اسلامی به ویژه مردم ایران را جریحه دار کرده است. میزان کشته ‏ها و زخمی ‏های حوادث اخیر در کشمیر به‏ حدی است که گاه از آن به فلسطین گمنام جهان اسلام تعبیر می‏ کنند،  طرح دولت هند برای‏ ترویج هندوئیسم در میان مسلمانان این منطقه عاملی جدی در درگیری‏ ها و ناآرامی های منطقه است.

  وی گفت: دولت هند باید متوجه عواقب ناگوار سرکوب و کشتار مسلمانان بوده و از هر عملی که باعث تشدید اعتراضات و ناآرامی بیشتر در این منطقه می ‏شود، خودداری کند.

  طاهری در ادامه با اشاره به ۶ مرداد روز کارآفرینی و آموزش‏های فنی و حرفه ‏ای‏، افزود: آنچه در شرایط سخت کنونی ضرورت آن در جامعه بیش از پیش احساس می شود، پرداختن به این مقوله کارآفرینی است. زیرا کارآفرینی در چنین شرایطی منابع لازم برای ایجاد رشد و توسعه در زمینه های تولید و منابع انسانی را فراهم می کند و با ایجاد اشتغال و کسب و کار جدید  بر توسعه دامنه محصولات و خدمات می افزایند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی