اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۲۵ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۷

  هشدار رئیس اتحادیه مبلمان به دولت؛ دومینوی ورشکستگی صنعت مبلمان ایران در راه است

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران گفت: درصورت تداوم کم توجهی دولت به جایگاه و پتانسیل صادراتی صنعت چوب و مبلمان کشور، شاهد شکل گیری دومینوی ورشکستگی و تعطیلی هزاران واحد تولیدی فعال در این صنعت، طی سالهای آتی خواهیم بود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل از 13 لغایت 16 مردادماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود. در این نمایشگاه بیش از 360 تولیدکننده مبلمان از ایران و 6 تولیدکننده خارجی با بهره گیری از تمامی ظرفیت نمایشگاه بین المللی تهران با مساحت مفید بیش از 42.000متر مربع غرفه به عرضه محصولات خود خواهند پرداخت. این نمایشگاه ظرفیت 60.000 متر مربع غرفه را دارد اما محدودیت فضای نمایشگاهی پاسخگوی این نیاز نیست.
  این نمایشگاه با همکاری اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران، شورای ملی مبلمان و اتحادیه صنف درودگران و مبل سازان تهران برگزار می شود و طی 4 روز برگزاری آن، انواع مبلمان و دکوراسیون منزل اعم از مبلمان کلاسیک، مبلمان مدرن، مبلمان و کالای خواب و مبلمان کودک و نوجوان عرضه می شود.

  جلب حمایت دولت برای اجرای برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران ضمن تشریح تلاش های اتحادیه متبوع خود طی سه سال گذشته، برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران را بعنوان برنامه ای متکی بر مطالعات متعدد میدانی با حضور کارشناسان این اتحادیه در بازارهای هدف صادراتی معرفی کرد.

  احمدیان تاسیس 11 فروشگاه دائمی عرضه محصولات صنعت مبلمان ایران در 11 کشور هدف صادراتی طی پنج سال، حضور تولیدکنندگان مبلمان در نمایشگاه های تخصصی مبلمان در بازارهای هدف و میزبانی از تجار مبلمان کشورهای هدف در نمایشگاه های مبلمان کشور را سه رکن اساسی این برنامه عنوان نمود. 

  وی ضمن یادآوری نقش کلیدی سایر دولت ها در حمایت از صنایع کوچک و متوسط برای حضور در بازارهای بین المللی، نقش دولت در حمایت از برنامه این اتحادیه برای توسعه صادرات مبلمان ایران را بسیار حیاتی عنوان نمود.

  احمدیان ضمن خاطر نشان نمودن پتانسیل های بالای صنعت چوب و مبلمان کشور برای ایجاد اشتغال  و ارزش افزوده، مزیت نسبی صنعت مبلمان ایران برای حضور در بازارهای خارجی را با توجه به کیفیت و قیمت رقابتی محصولات این صنعت، واقعیتی مسلم عنوان نمود و تاکید کرد که درصورت حمایت عملی وزارت صنعت، معدن و تجارت از این برنامه ضمن کنار رفتن ابرهای تیره رکود از پیش روی این صنعت، شاهد پدیدار شدن افقهای روشنی برای آن خواهیم بود.

  وی افزود؛ بدیهی است که درصورت تداوم کم توجهی دولت به جایگاه و پتانسیل صادراتی صنعت چوب و مبلمان کشور- که سهم قابل ملاحظه ای از اشتغال بخش تولید و ایجاد ارزش افزوده در کشور را به خود اختصاص داده - نه تنها فرصت صادرات و توسعه این صنعت را از دست می دهیم بلکه شاهد از دست رفتن سرمایه گذاری های کلان صورت گرفته در این صنعت و شکل گیری دومینوی ورشکستگی و تعطیلی هزاران واحد تولیدی فعال در این صنعت، طی سالهای آتی خواهیم بود.

  هدف برنامه؛ توسعه صادرات مبلمان ایران تا کف 200 میلیون دلار در سال، در 11 کشور هدف صادراتی مشروط به حمایت دولت

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران رکن اصلی حمایت دولت از طرح پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران را واگذاری امتیازات و ظرفیت های متعلق به صنعت مبلمان به اتحادیه متولی این صنعت دانست و  تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی خاص حاکم بر کشور و تنگناهای پیش روی دولت محترم،  ما از دولت توقع خاصی به جز واگذاردن تولیت امور مرتبط با این صنعت که می توان از ظرفیت های آن بعنوان ضمانت اجرایی و منبع تامین مالی برای اجرایی نمودن برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران بهره برد ، نداریم.

  احمدیان افزود؛ امروز صنعت مبلمان ایران بیش از هرزمان آماده ورود به عرصه صادرات است اما برای تحقق این موضوع باید بتواند از عهده هزینه های سنگین اجرای پروژه های بازاریابی صادراتی در کشورهای هدف برآید.

  وی یادآورشد: بیش از سه دهه است که نهاد دولت در کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه حمایت مستقیم  از طریق تخصیص سوبسید به فعالیت های بازاریابی صادراتی صنایع کوچک و متوسط مانند صنعت مبلمان را در دستور کار قرار داده و قاطعانه آن را اجرا می کند و کشورهایی نظیر مالزی، ترکیه؛ مکزیک، چین نمونه های بارزی در این زمینه هستند. اما متاسفانه در کشور ما نسبت به این مساله مهم غفلت های زیادی صورت گرفته است.

  وی ضمن گلایه از مسئولانی که صرفا افزایش صادرات را از صنایع کوچک و متوسط مطالبه می کنند اما هیچگونه توجه و دغدغه ای نسبت به الزامات و ضرورت های اجرایی نمودن برنامه های صادراتی در این حوزه را ندارند خاطر نشان کرد: ما مدعی هستیم که تنها درصورت حمایت معنوی و تقنینی دولت از اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران، این اتحادیه قادر خواهد بود پس از اجرای برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان و معرفی صنعت مبلمان ایران به بازارهای خارجی، کف ارزش صادرات مبل مان کشور را به 200 میلیون دلار در سال ارتقاء دهد، این البته نقطه آغاز توسعه صادرات مبلمان ایران در بازارهای جهانی خواهد بود.

  احمدیان افزود: برگزاری یک نشست با حضور مسوولان اداره کل صنایع سلولزی، سازمان توسعه تجارت، مسوولان اتاق بازرگانی ایران و مسوولان تشکل های صنعت مبلمان و فعالان حوزه صادرات مبلمان بعنوان یکی از برنامه های جانبی بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل برای تشریح برنامه پنج ساله توسعه صادرات مبلمان ایران و جلب حمایت دولت برای اجرایی نمودن این برنامه در دستور کار قرار دارد.

  همکاری راهبردی با صنعت مبلمان ایتالیا بعنوان برجسته ترین تولیدکننده مبلمان جهان در دستورکار قرار دارد

  احمدیان در تشریح سایر اقدامات اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران در زمینه فراهم نمودن ظرفیت های صادراتی برای صنعت مبلمان کشور اضافه نمود که ما طی دو سال اخیر چند دور مذاکره با فدراسیون اتحادیه های صنعت چوب و مبلمان ایتالیا را پشت سر گذارده و برای حضور پنج هیات از تولیدکنندگان مبلمان ایتالیا در ایران و انجام مذاکرات آنها با همکاران ایرانی شان تلاش نموده ایم.

  وی افزود: این تلاشها در نهایت منجر به عقد تفاهمنامه همکاری میان اتحادیه ما و فدراسیون اتحادیه های صنعت چوب و مبلمان ایتالیا شد و دو روز پیش با حضور ما و  رئیس و مسوولان این فدراسیون در جلسه ای با حضور مسوولان وزارت صنعت، بر اجرایی نمودن مفاد این تفاهمنامه حول محور سرمایه گذاری و تولید مشترک محصول توسط تولیدکنندگان مبلمان ایران و ایتالیا تاکید شد.

  احمدیان همکاری راهبردی با صنعت مبلمان ایتالیا را یکی از راهبردهای اصلی اتحادیه متبوع خود برای ارتقاء توان فنی و بازاریابی صنعت مبلمان ایران برای گرفتن سهم مناسب از بازار 400 میلیون نفری منطقه عنوان نمود و خاطر نشان کرد که ما به موازات این اقدمات، در حال مذاکره با دو  شرکت نمایشگاهی مهم در آلمان هستیم تا زمینه برگزاری دو نمایشگاه بین المللی با موضوع تکنولوژی تولید مبلمان در کشور را فراهم کنیم.

  برگزاری اولین دوره از مسابقه سالیانه "مبلمان صادراتی ایران"

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران آغاز برگزاری اولین دوره از مسابقه سالیانه "مبلمان صادراتی ایران" همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل را یکی از برنامه های جدید اتحادیه متبوع خود دانست که با هدف فرهنگ سازی و تشویق فعالیت های صادراتی در میان تولیدکنندگان مبلمان کشور در دستورکار قرار گرفته است.

  وی افزود: ثبت نام تولیدکنندگان و طراحان مبلمان در این مسابقه همزمان با آغاز برگزاری نمایشگاه مبلمان منزل در سیزدهم مردادماه آغاز شده و پس از طی مدت دو ماه دوره ثبت نام، ارزیابی محصولات ارایه شده به مسابقه از سوی  گروه داوران متخصص صنعت مبلمان آغاز می شود و در نهایت همزمان با نمایشگاه بین المللی مبلمان اداری که در دی ماه سال جاری برگزار می شود، به برندگان این مسابقه تندیس مبلمان صادراتی همراه با جوایز نقدی ارزنده اهدا خواهد شد.

  احمدیان تصریح نمود در فرآیند طراحی برنامه این مسابقه افزایش انگیزه و ایجاد و ارتقاء مهارت های لازم برای تهیه محصول و کلیه اقلام جانبی لازم برای عرضه صادراتی محصولات در میان واحدهای تولید مبلمان بعنوان مهمترین هدف این مسابقه مدنظر قرار گرفته است.

  میزبانی از تجار مبلمان کشورهای هدف صادراتی در نمایشگاه های مبلمان

  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران ضمن تاکید بر رویکرد جدی این انحادیه به بحث میزبانی رایگان از تجار مبلمان کشورهای هدف صادراتی تصریح نمود که در تلاش هستیم تا همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی مبلمان منزل، از تجار مبلمان کشورهای روسیه، اوکراین، کشورهای CIS و سایر کشورهای همسایه میزبانی کنیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی