اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۲۲ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵

  رشته عمران بالاترین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان آذربایجان غربی را دارد

  ارومیه- ایرنا- مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی گفت: رشته عمران در آذربایجان غربی بالاترین نرخ بیکاری فارغ التحصیلان را دارد.

  صادق آهنگری روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: بالاترین نرخ بیکاری در بین فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی مربوط به رشته های عمران، محیط زیست، فنی ـ مهندسی و کشاورزی است.
  وی اظهار کرد: 49 درصد فارغ التحصیلان محیط زیست آذربایجان غربی نیز بیکار هستند.
  وی ادامه داد: کارآمد نبودن سیستم آموزشی، یادگیری تئوری مباحث، قدیمی بودن مطالب آموزشی، بی توجهی به بازار کار و تلاش برای دریافت مدرک از جمله عوامل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است.
  وی بیان کرد: بسیاری از فارغ التحصلان رشته کشاورزی تنها به صورت تئوری مباحث را یاد گرفته و در عمل هیچ آشنایی با مباحث و موضوعات کشاورزی ندارند در حالی که اگر در کنار تحصیل اقدام به تشکیل شرکتهایی می کردند و با رشته کشاورزی از مرحله کاشت تا برداشت آشنا می شدند، می توانستند جذب بازار کار شوند.
  مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی همچنین گفت: در سه ماه نخست سالجاری از سه هزار و 541 نفر متقاضی کار مراجعه کننده به کاریابی ها، برای یکهزار و 67 نفر نفر شغل ایجاد شده که از این تعداد 318 نفر زن و 749 نفر مرد بوده اند.
  وی افزود: در سه ماه نخست سال 94 نیز سه هزار و 269 نفر متقاضی شغل از کاریابی های استان بودند که از این میزان برای یکهزار و 286 نفر فرصت شغلی مهیا شد که از این تعداد نیز 385 نفر زن و 901 نفر مرد بوده اند.
  آهنگری بیان کرد: بیشترین متقاضیان شغل مربوط به مردان و بیشترین فرصت شغلی ایجاد شده نیز برای مردان بوده است.
  وی گفت: به طور متوسط سالانه 44 هزار نفر به بیکاران استان افزوده می شود.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، نرخ بیکاری استان آذربایجان غربی در سال گذشته 10.9 درصد و نرخ بیکاری فارغ التحصیلان استان نیز20.4 درصد بود در حالی که نرخ بیکاری فارغ التحصیلان کشور 18.5 درصد است.
  8135/1905

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی