اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۲۱ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵

  ایجاد اشتغال پایدار همراه با کارآفرینی از مقوله های مهم پیشبرد اهداف اقتصادی است

  بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: ایجاد اشتغال پایدار همراه با کارآفرینی یکی از مقوله های مهم در پیشبرد اهداف اقتصادی و اجتماعی است.

  حسین خوش آیند، روز پنجشنبه در آستانه روز ملی مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای (ششم مردادماه) در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به نامگذاری سال 95 به
  « اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» ،رسالت آموزش های مهارتی و سازمانی ، فنی و حرفه ای را به عنوان کارگزار اصلی توسعه و عامل خیز اقتصادی در نهادینه سازی این گفتمان مضاعف کرده است.
  وی ایجاد اشتغال پایدار همراه با کارآفرینی را امری ضروری دانست و گفت: تمام اقشار جامعه به سهم خود برای تلفیق دانش، مهارت و خلاقیت در این زمینه باید تلاش کنند چرا که اشتغال پایدار یکی از مقوله های مهم در پیشبرد اهداف اقتصادی و اجتماعی است.
  وی در ادامه با گرامیداشت هفته ملی مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای بیان کرد: هر چه آموزش در جامعه به ویژه آموزش های فنی و حرفه ای با کیفیت بالاتری ارائه شود تولید داخلی و اشتغال پایدار جوانان رونق بیشتری پیدا خواهد کرد و در نهایت منتهی به تحقق اقتصاد مقاومتی می شود.
  وی ادامه داد: امید است بستر تلاش های موثر در این زمینه روز به روز مناسب تر و اهتمام به این امور مهم نوید بخش تحول عظیمی در حرکت به سمت مهارت آموزی، رشد و آبادانی کشور فراهم آورد.
  وی افزود: از 31 تیر ماه تا شش مرداد ماه به عنوان هفته ملی مهارت نامگذاری شده است که در این هفته برنامه های مختلفی در سطح مراکز فنی و حرفه ای استان و شهرستان ها تدارک دیده شده است.
  خوش آیند از برگزاری نمایشگاه ملی مهارت به عنوان یکی از برنامه های این هفته خبرداد و گفت: تجلیل از مربیان و کارکنان برتر، دیدار با استاندار و امام جمعه، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری تور مجازی بازدید از مراکز و برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی از دیگر برنامه های این هفته است.
  وی از برگزاری جشن مهارت و کارآفرینی خبر داد و یادآور شد: همزمان با ششم مرداد ماه این جشن با حضور مسئولای استانی و شهرستانی برگزار و از دست اندرکاران حوزه مهارت استان قدردانی می شود.
  وی دیدار با مدیران آموزشگاههای آزاد استان، شورای هماهنگی رفاه، مشاوره و پذیرش در مکان های شلوغ، توسعه تعامل( انعقاد تفاهم نامه و غیره) و تور رسانه ای، غبارروبی مزار شهدا و حضور در نماز جمعه را از دیگر برنامه های این هفته در استان ذکر کرد.
  در حال حاضر 144 آموزشگاه فنی و حرفه ای در استان فعال است و در خوشه های خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر به متقاضیان ارائه خدمت می دهند.
  2047/7557

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی