اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۱۱ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵

  ۴۸ درصد از جویندگان کار گلستان فاقد مهارت هستند

   مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه از بین افراد ثبت نام شده برای جویای کار ۴۸ درصد فاقد مهارت هستند، گفت: بیشترین میزان بیکاران مراجعه کننده را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، محمد رهبری، در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: طی آمارهای اعلام شده تقریبا 11 هزار نفر بیکار در کاریابیهای گلستان ثبت نام کردند. از این تعداد بیکار ثبت نام شده 57 درصد مردان و 43 درصد زنان هستند. از این تعداد بیکار 11 درصد در دوره راهنمایی، 29 درصد دیپلم، 10 درصد فوق دیپلم، 36 درصد لیسانس و 6 درصد فوق لیسانس هستند. از بین این افراد 52 درصد دارای مهارت و 48 درصد فاقد مهارت هستند.

  وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین میزان بیکاران مراجعه کننده را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند این موضوع باعث شده تا مورد اولویت ما قرار گیرد. جویندگان کار در سنین 25 تا 34 سال 58 درصد و 15 تا 24 سال 24 درصد بوده است. 82 درصد از مراجعه کنندگان را جوانان و افرادی که باید در سنین اشتغال قرار بگیرند، تشکیل می دهند.

  رهبری با اشاره به اینکه بیشترین فرصت شغلی شامل 57 درصد در بخش خدمات، 41 درصد در بخش صنعت، و 2 درصد در بخش کشاورزی است، افزود: فرصت های اشتغال رد بخش کشاورزی هنوز برای ما ناشناخته است و برخی از مشاغل نوین و آی تی محور برای کشاورزی تعریف نشده است.
   
  وی در خصوص وضعیت سواد به کار گمارده شدگان، اظهارکرد: 76 درصد لیسانس، 8 درصد فوق دیپلم، یک درصد فوق لیسانس، 11 درصد دیپلم، 3 درصد راهنمایی و 2 درصد بی سواد هستند که از این تعداد 96 درصد افراد دارای مهارت و 4 درصد آنان فاقد مهارت هستند. 56 درصد از افراد سنین 25 تا 34 سال و 36 درصد سنین 15 تا 26 سال دارند.

  مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، دسترسی به مدرک آسان در دانشگاه ها را یک معضل جدی دانست و گفت: یکی از نگرانی های استان از سال1398 به بعد است که ورود بیکاران با تحصیلات عالیه از فوق لیسانس به بالا را خواهیم داشت. حدود 27 نفر از مراجعه کنندگان بیکار در سال جاری دارای مدرک دکتری از دانشگاه های معتبر بودند.
  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی