اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۱۰ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵
  در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره طراحی سوغات ارس مطرح شد؛

  آثار هنری مخصوص آذربایجان شرقی باید در سطح کشور مطرح شوند

  تبریز- دبیر هیئت داوران جشنواره ملی طراحی سوغات و هدایای منطقه آزاد ارس گفت: آثار هنری مخصوص آذربایجان شرقی باید در سطح کشور مطرح شوند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، مهدی محمدزاده ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره ملی طراحی سوغات ارس اظهار داشت: پیشرفت یک ملت به سرمایه های زیرزمینی یا نفت و معادن مختلف آن بستگی ندارد بلکه اصلی ترین مولفه سنجش پیشرفت یک ملت فرهنگ آن است.

  وی ادامه داد: هر دانش فنی اگر نتواند با فرهنگ آن عجین شود، نمی تواند سبب پیشرفت گردد.

  محمدزاده با بیان اینکه محصولات هنری اصلی ترین مولفه های فرهنگی هستند، گفت: رواج آثار هنری مخصوص یک سرزمین بحث جدید نبوده بلکه یک سنت قوی و ریشه دار ایرانی است و تقدیم آن به شکل هدایا نیز از زمان های قدیم وجود داشته هرچند دوره ای به فراموشی سپرده شده و کم رنگ شد.

  عضو هیئت علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز ادامه داد: این جشنواره شاید بزرگترین خدمتش به منطقه بسترسازی برای رواج این سنت قدیمی است.

  وی در خصوص دانشگاه هنر اسلامی تبریز نیز گفت: این دانشگاه در سیزدهمین سال تاسیس قرار گرفته است.

  محمد زاده افزود: ما در ساختار دانشگاه های کشور، مدیریتی با عنوان ارتباط با صنعت داریم که برای دانشگاه های هنر به علت نبود این ساختار، کارآفرینی این جای خالی را پر می کند.

  راه اندازی ۳۰ کارگاه تولید آثار هنری توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه هنر

  میثم خداشناس هم در این جلسه اظهار داشت: امروز شاهد اجرای آیین گشایش و آغاز نخستین جشنواره طراحی هدایای ارس با عنوان کادوست که با همکاری دانشگاه هنر اسلامی و منطقه آزاد ارس انجام می شود، خواهیم بود.

  معاون مرکز کارآفرینی و عضو هیات علمی گروه طراحی صنعتی دانشگاه هنر اسلامی تبریز ادامه داد: مرکز کارآفرینی دانشگاه هنر اسلامی به عنوان پایلوت در سطح کشور از شش سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و در طول سه سال اخیر اقدامات روتین را کنار گذاشته و برگزاری کلاس های آموزشی در حوزه کسب و کار، ورک شاپ های تخصصی، شبیه سازی بازار و راه اندازی هسته های کارآفرینی را در اولویت خود قرار داده است.

  وی با اشاره ای به راه اندازی ۳۰ کارگاه تولید آثار هنری نیز گفت: به همت اساتید و دانشجویان نخبه و نوآور، این امور را انجام داده ایم تا نیروهای خلاق را وارد بازار کار کنیم که در این راستا همکاری با دیگر سازمان ها و مراکز تجارتی را پیش گرفته ایم و با سازمان منطقه آزاد ارس نیز قراردادهایی بسته و هم اکنون یک جشنواره ملی مشترک برگزار می کنیم که آثار برگزیده این جشنواره در جلفا و تبریز به نمایش گذاشته می شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی