اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۰۸ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۷

  توافقنامه بهبود فرآیند بهینه سازی پالایشگاه اصفهان با شرکت دایلم کره جنوبی امضا شد

  اصفهان - ایرنا - توافقنامه اجرای طرح بهبود فرآینده بهینه سازی پالایشگاه اصفهان به امضای مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان و مدیر بازاریابی و فروش شرکت دایلم کره جنوبی امضا شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، براساس این قرارداد که دوشنبه شب به امضای لطفعی چاووشی مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان و ' اس دی هونگ ' مدیر بازاریابی و فروش شرکت دایلم کره جنوبی رسید، طرح بهبود فرآیند بهینه سازی پالایشگاه اصفهان به مدت چهار سال توسط شرکت دایلم از کره جنوبی با همکاری پیمارنکاران ایرانی اجرا می شود.
  شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران نیز به عنوان ناظر در این طرح همکاری دارد.
  منابع مالی این طرح بصورت فاینانس و از طریق بانک های کشور کره جنوبی توسط شرکت دایلم تامین می شود.
  مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان در مراسم انعقاد این توافقنامه با اشاره به اینکه پالایشگاه اصفهان در سال 1358 فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی آغاز کرد، افزود: در آن زمان، طرح هایی که برای تولید فرآوردهای نفتی اجرایی شد از استاندارد روز برخوردار بود.
  لطفعلی چاووشی ادامه داد: اما در سال های گذشته در راستای اقتصادی کردن پالایشگاه و اقدامات زیست محیطی باید پروژه های جدیدی تعریف می شد.
  وی با اشاره به اینکه در این راستا وزارت نفت از 10 سال قبل پروژه های جدیدی را طراحی کرد، تصریح کرد: اما متاسفانه این پروژه ها به دلیل پاره ای مشکلات از جمله اعمال تحریم ها اجرا نشد و تاخیر در اجرای این پروژه ها ضرر و زیان زیادی را در پی داشت.
  مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان، تامین منابع مالی را یکی از بزرگترین موانع برای اجرایی شدن این پروژه ها در پالایشگاه اصفهان در دو سال اخیر بیان کرد و افزود: به رغم این مشکلات، بخشی از این طرح ها با تامین منابع داخلی اجرایی شد.
  وی با بیان اینکه بخش بنزین سازی پالایشگاه اصفهان با اعتبار حدود 500 میلیارد تومان بصورت کامل انجام شده است، افزود: اجرای طرح استاندارد سازی محصولات گازوئیل و واحدهای جانبی آن نیز درحال حاضر فعال می باشد و بخش عمده مهندسی آن انجام شده و خرید تجهیزات آن نیز در حال انجام است.
  چاووشی هزینه برآورد شده برای تکمیل طرح استاندارد سازی محصولات گازوئیل پالایشگاه اصفهان را 800 تا 900 میلیون یورو اعلام کرد.
  وی تبدیل نفت کوره به محصولات مرغوب را از دیگر برنامه های پالایشگاه اصفهان اعلام کرد و گفت: اجرای این طرح از اهمیت اقتصادی و زیست محیطی بالایی برخوردار است.
  مدیر شرکت پالایش نفت اصفهان با اشاره به بهبود روابط بین المللی کشورمان با اجرایی شدن برجام تصریح کرد: شرکت دایلم چند ماه قبل برای تامین فاینانس این پروژه که یکی از بزرگترین مشکلات اجرای آن است، اعلام آمادگی کرد و امروز توافقنامه اولیه آن به صورت رسمی امضا شد.
  چاووشی ابراز امیدواری کرد با انعقاد این توافقنامه تا چهار سال آینده شاهد بهره برداری از طرح بهبود فرآورده های بهینه سازی پالایشگاه اصفهان باشیم.
  ' اس دی هونگ ' مدیر بازاریابی و فروش شرکت دایلم کره جنوبی نیز گفت: به شما اطمینان خواهیم داد ضمن تامین منابع مالی، عملیات مهندسی خرید و ساخت و نصب تجهیزات این طرح را در موعد مقرر انجام دهیم.
  وی افزود: دولت کره جنوبی و به نمایندگی آن، شرکت دایلم از عقد این توافقنامه با جمهوری اسلامی ایران و شرکت پالایش نفت اصفهان ابراز خرسندی می کند.
  درآمدزایی ارزی سالیانه 200 میلیون یورو، کاهش خوراک پالایشگاه اصفهان به میزان 16 هزار بشکه در روز، کاهش نفت کوره تولیدی پالایشگاه به میزان 10 میلیون لیتر در روز با به کارگیری فناوری های حدید، افزایش تولید بنزین به میزان هشت میلیون و 500 هزار لیتر در روز، افزایش گاز مایع به میزان 2 میلیون و 100 هزار لیتر، تولید محصول جدید پروپیلن به میزان یک میلون و 100 هزار لیتر، ارتقای کیفیت محصولات تولیدی از یورو 2 به یورو 4 و 5، اشتغال زایی و کاهش آلاینده های زیست محیطی، تضمین استمرار تولید در پالایشگاه اصفهان و خودکفایی کشور در فرآورده های نفتی بویژه بنزین از جمله دستاوردهای طرح بهبور فرآیند بهینه سازی پالایشگاه اصفهان اعلام شده است.
  شرکت پالایش نفت اصفهان فعالیت خود را در زمینه پالایش نفت خام و تولید فرآورده های نفتی از سال 1358 آغاز کرده است و اکنون حدود 22 درصد از فرآورده های نفتی مورد نیاز کشور را تولید می کند.
  ایـن شرکت در منطقه ای با مساحت 340 هکتار در شمال غربی اصفهان واقع شده و ظرفیت تولید این پالایشگاه 375 هزار بشکه در روز است.
  2093

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی