اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۴۰۴ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵

  ثبت 200 عنوان اختراع جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل

  اردبیل - ایرنا - رییس شورای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی و تقویت شرکت های دانش بنیان امسال 200 عنوان اختراع کارآفرینان این دانشگاه به ثبت ملی رسید.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا ، محمد ضعیفی زاده روز دوشنبه در جشنواره کارآفرینان برتر دانشگاهی استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال افزود: تمام مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی این استان در مسیر برنامه اقتصاد مقاومتی و دستیابی به اهداف اقدام و عمل شعار سال و تحقق خواسته مقام معظم رهبری قرار گرفته و فعالیت های چشمگیری در این زمینه صورت گرفته است.
  او همچنین از ایجاد مراکز رشد در واحدهای دانشگاهی استان ، اصلاح بذر و توریسم ، راه اندازی شهرک فناوری شفا با اعتبار اولیه 100 میلیارد ریال در مرکز استان و راه اندازی شبکه آزمایشگاهی ساها با هدف ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی به بازار هدف داخل کشور و کشورهای همسایه خبر داد.
  او اظهار کرد: ارزیابی 37 طرح اقتصادی و دانش بنیان و عقد قرارداد با هفت شرکت دانش بنیان در زمینه اجرای طرح ها از جمله تولید شیر عسل ، تولید قطعات دریل ، کرم های ضد درد ساخته شده از زهر مارهای سمی ، پرورش زنبور برای تولید زهر و طرح های نانو با چشم انداز تولید مواد غذایی و دارو را از جمله اقدامات انجام شده در مسیر اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از کارآفرینان و نیز همکاری با شرکت های دانش بنیان استان اردبیل ذکر کرد.
  ضعیفی زاده افزود: امسال 200 عنوان اختراع کارآفرینان دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل به ثبت رسیده و از محل فروش ثبت اختراع به شرکت های سازنده 10 میلیارد ریال عاید کارآفرینان شد.
  وی از تلاش برای ساخت تجهیزات کاهش مصرف انرژی برای استفاده در واحدهای صنعتی و کارگاهی استان در دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: کلینیک تخصصی صنعت و دهکده پژوهش در شهرک صنعتی اردبیل راه اندازی خواهد شد.
  حجت درخشان ، رییس دانشگاه آزاد اسلامی خلخال نیز در این جلسه از کارآفرینی به عنوان بستر اقتصاد مقاومتی نام برد و گفت: این دانشگاه برای ترویج اقتصاد مبتنی بر جامعه و دانش بنیان تلاش می کند.
  وی افزود: رتبه ایران از نظر کارآفرینی در بین 130 کشور جهان 80 بوده و بر اساس ارزیابی انجام شده در کارآفرینی 15 کشور خاورمیانه نیز در رتبه 14 قرار گرفته و برای تقویت کار آفرینی باید با تمام توان تلاش شود.
  7119/6018

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی