اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۹۰ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴
  مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان:

  طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز در روستاهای هرمزگان اجرا می‌شود

  مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان گفت: طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز با هدف جلوگیری از مهاجرت و فراهم ساختن زمینه کارآفرینی و خود اشتغالی در روستاها در اختیار ایثارگران منطقه سیاهو بعنوان پایلوت قرار می‌گیرد.

   به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، امید ذاکری بعد از ظهر امروز در نشستی با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان، با اشاره به طرح‌های مناسب در منابع طبیعی اظهارداشت: اجرای این طرح‌ها نیازمند شناسایی گروه‌های هدف در روستاها و تسهیل در اعطای تسهیلات بدون کارمزد به آنان است.

  وی در ادامه با بیان‌داشت: طرح‌های مزبور با هدف جلوگیری از مهاجرت و فراهم ساختن زمینه کارآفرینی و خود اشتغالی در روستاها در اختیار ایثارگران منطقه سیاهو بعنوان پایلوت طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز قرار می‌گیرد.

  مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان از واگذاری زمین پس از استعدادیابی  به منظور کشت و توسعه گیاهان دارویی،گل خانه و تولید نهال و همچنین راه‌اندازی مرغداری، دامداری به علت خشکسالی‌ها و بحران آب خبرداد و گفت: این طرح‌ها به همت منابع طبیعی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و جهاد کشاورزی در اختیار متقاضیان ایثارگر قرار داده می‌شود.

  ذاکری در ادامه از وجود 300 گونه گیاه دارویی در استان خبرداد و تصریح‌کرد: می‌توان زمین مناسب را با هدف توسعه گیاهان دارویی  در اختیار بهره‌برداران استان قرار داد.

  در ادامه،  محمدرضا پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثاگران هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های خوب استان در حوزه منابع طبیعی تاکیدکرد: ایجاد کسب و کار و توسعه کارآفرینی نیازمند همکاری و تعامل دوجانبه به ایثارگران و خانواده های جویای کار است.

  وی در ادامه، اشتغال را از نیازهای اساسی خانواده ایثارگران و شهدا نام برد و بر فراهم کردن زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای این قشر از جامعه تاکیدکرد.

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان در پایان گفت: باید جامعه هدف را به سمت خوداشتغالی و کارآفرینی سوق داد و با ارائه تعریف صحیح از کار و اشتغال، در زمینه توسعه اشتغال پایدار گام برداشت.

  در پایان این نشست، با هدف ظرفیت‌سازی و هم‌افزایی منابع و امکانات و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های ذیربط  و توسعه همکاری‌های دوجانبه در جهت ایجاد زمینه‌های خوداشتغالی، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل منابع طبیعی هرمزگان و بنیاد شهید و امور ایثارگران منعقد شد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی