اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۸۹ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴

  فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار، الفبای کسب و کار را نیاموخته‌اند

  مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی گفت: فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار، الفبای کسب و کار را نیاموخته‌اند.

  مجتبی نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: آمار بیکاری در حوزه دیپلم و زیر دیپلم عادی است اما نرخ بیکاری در حوزه فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها بالا بوده و غالب این افراد جویای کار متقاضی خدمت در دستگاه‌های دولتی هستند. متاسفانه فارغ‌التحصیلان جویای کار در جامعه، فاقد مهارتند و مفاهیم ابتدایی کسب و کار را آموزش ندیده‌اند.

  وی با بیان اینکه بسیاری از این دانشگاهیان متقاضی خدمت در دستگاه‌های دولتی و به عبارتی می‌خواهند پشت میز شوند، خاطرنشان کرد: متقاضیان کار در جامعه دیپلم و زیر دیپلم روش‌های استاد شاگردی را آموخته‌اند، اما جامعه دانشگاه‌ها توقعات بالایی از بازار کار دارند.

  مدیرتوسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی تصریح کرد: از اقدامات این نهاد برای توسعه مهارت تدوین برنامه جامع کارآفرینی بوده است که اکنون 9 ماه است تنظیم شده و در طول برنامه ششم توسعه جهت رفع بیکاری تنظیم شده است. این برنامه در چهار کمیته نونهالان، دانش آموزان، دانشگاهیان و قشر آسیب دیده و معلولان تدوین شده و در انتظار تصویب نهایی است.

  وی در خصوص برنامه جامع کارآفرینی در رده سنی نونهالان اظهار کرد: در این مقطع سنی، کودکان با مفاهیم اولیه کارآفرینی جهت یادگیری مبانی خلاقیت آشنا می‌شوند. در رده دانش آموزی بازارچه‌های کسب و کار در قالب نمایشگاه ها برگزار شده و دانش آموزان کارهای دست ساخته خود را در این نمایشگاه‌ها در عرضه نمایش قرار داده و با داد و ستد و مفاهیم بانکی آشنا می‌شوند.

  نجفی، برنامه سوم را مربوط به توانمندسازی و آموزش مفاهیم کارآفرینی و آغاز کسب و کار برای دانشگاهیان عنوان کرد و گفت: در این طرح سالانه 3000 نفر توسط کارشناسان این اداره کل دوره های حرفه ای کارآفرینی را آموزش می‌بینند.

  مدیرتوسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه این برنامه بسیاری از نگرانی های جامعه در زمینه بیکاری را پوشش می‌دهد، تصریح کرد: در حال حاضر اردوهای کارآفرینی در پارک علم و فناوری برگزار می شود و  در این دوره‌ها، ایده های خلاق و مبتکر شناسایی می‌شوند.

  نجفی با تاکید بر اینکه طرح جامع کارآفرینی به صورت پایلوت در خراسان شمالی اجرا می شود، اظهار کرد: این برنامه از طرح های اقتصاد مقاومتی است که در انتظار دریافت مصوبه نهایی است.    


  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی