اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۸۶ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴

  توجه ویژه نهادهای مختلف به کارآفرینی

  مدیرکل دفتر آموزش های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش از برنامه‌های مختلف مهارت آموزی برای كاربردی شدن آن خبر داد.
  مصطفی آذركيش مدیرکل دفتر آموزش های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص ابلاغ بخشنامه آموزش مهارت های فنی و حرفه ای اظهار داشت: اين بخشنامه توسط وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی تدوين شده كه متولی آن سازمان فني و حرفه اي است، اين بخشنامه دنباله رو كسب صلاحيت حرفه ای از سنين پايين است.
  وی عنوان كرد: توسعه فرهنگ كار و كارآفرينی از دوره‌های دبستان تا مقطع متوسطه دوم در نظر گرفته شده چرا كه با توجه به سند تحول بنيادين وزارت آموزش و پرورش مهارت آموزی يكی از سياست های دارای الويت است.
  مدیرکل دفتر آموزش های کار و دانش وزارت آموزش و پرورش تصريح كرد: بحث كار آفرينی برای دانش آموزان پايه ششم با كتاب كار و فناوری و در دوره‌هاي متوسطه با تأليف كتاب های جديد عنوان شده چرا كه امرار معاش حلال جدا از نظام تعليم و تربيت با آموختن يك مهارت جزئي از اهداف پيش رو است.
  آذركيش بيان كرد: كارآفرينی بايد جايگزين كارجويی شود تا جنبه‌ی كاربردی در زندگی افراد پيدا كند ، نظام آموزش و پرورش با تدوين برنامه های مختلف از حافظه محوری فاصله پيدا كرده و پژوهش محوری را الگوی خود قرار داده است.
  وی اذعان كرد: ايجاد كارگاه كارآفرينی يكي از برنامه هايی است كه برای دوره متوسطه دوم اهميت ويژه ای دارد و آموزش و پرورش نيز به عنوان بزرگترين دستگاه تربيت نيروی انسانی به موضوع مهارت آموزی توجه دارد همچنين دستگاه های اجرايی مختلف نيز در این زمینه همكاری ویژه ای داشتند.
  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی