اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۸۵ انتشار : ۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴
  سال گذشته صورت گرفت:

  شرکت ۲۱۰۰ مددجوی کمیته امداد آذربایجان شرقی در دوره های کارآفرینی

  تبریز - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی گفت: سال گذشته دو هزار و یکصد مددجوی تحت حمایت این نهاد در دوره های آموزشی کارآفرینی شرکت کردند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، حسین دشتی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار داشت: دوره های آموزشی کارآفرینی به منظور ارتقای سطح آگاهی و مهارت های شغلی مددجویان برگزار می شود و با برگزاری این دوره ها زمینه اشتغال ۶۴۷ نفر از مددجویان تحت حمایت فراهم شده است.

  وی افزود: در همین راستا دوره های آموزشی تعمیر و نگهداری تراکتور برای ۱۰۰ مددجوی تحت حمایت این نهاد با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان و هنرستان کشاورزی بصورت کارگاهی برگزار شد افزود:.

  دشتی با بیان اینکه کلاس های کارآفرینی با همکاری جهاد دانشگاهی و مراکز کارآفرینی استان برای مددجویان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی و افراد جویای کار برگزار می شود، گفت: این کلاس ها در رشته های مختلف توسط مدرسین کارآفرینی و اساتید دانشگاه برگزار شده و به شرکت کنندگان گواهینامه آموزشی اعطا گردیده است.

  وی هدف از برگزاری دوره های کارآفرینی را ایجاد آمادگی کارآموزان به منظور اشتغال و تزریق روحیه خودباوری و خود اتکایی عنوان و تصریح کرد: مددجویان بعد از اخذ گواهینامه مهارت کارآفرینی می توانند برای اخذ وام خوداشتغالی به کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مراجعه و تسهیلاتی با استفاده از منابع بانکی از ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال با نرخ سود چهار درصد و از منابع امدادی نیز تسهیلات بدون نرخ سود دریافت کنند.

  مدیرکل کمیته امداد استان خاطر نشان شد: سال گذشته بیش از ۱۶ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت از آموزش های فنی و حرفه ای سازمان های متولی آموزشی در بخش های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فعالیت های صنعتی و معدنی و خدمات بهره مند شدند.

  دشتی در پایان با اشاره به اینکه برگزاری دوره های آموزشی فنی و حرفه ای نقش مهمی در مهارت آموزی مددجویان دارند، یادآور شد: مددجویان با کسب مهارت شغلی می توانند برای خود شغل ایجاد کرده و در مسیر خودکفایی گام بردارند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی