اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۷۹ انتشار : ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳

  سرپرست اداره کل بانوان استانداری خوزستان: 13 طرح آموزشی برای بانوان در حال اجراست

  اهواز - ایرنا - سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان گفت: 13 طرح در سال 1395 از طرف معاونت ریاست جمهوری در امور بانوان برای استان تعیین و ابلاغ شده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا سیده فرانک موسوی شنبه در جمع خبرنگاران در محل سرسرای اداری اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان اظهار کرد: این طرح ها با همکاری آموزش و پرورش کل و استثنایی، استاندارد و تحقیقات صنعتی، جهاد کشاورزی، بهزیستی و وزارت کشور است.
  وی افزود: در حوزه آموزش و پرورش، برنامه هایی از جمله آسیب شناسی روانی دانش آموزان دختر متوسطه دوم، وضعیت بهداشتی دانش آموزان دختر مناطق محروم و نیازمند، تقویت شیوه های مهارتی برای دانش آموزان دختر، افزایش پوشش تحصیلی دختران بازمانده از تحصیل در مناطق محروم از طریق تهیه لوازم تحریر و تامین هزینه های تحصیلی دانش آموزان و تولید و توزیع بسته های فرهنگی ویژه والدین در نظر گرفته شده است.
  موسوی ادامه داد: انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش استثنایی در خصوص تقویت شیوه های مهارتی و ارتباطی دانش آموزان و نوآموزان مبتلا به اوتیسم از جمله دیگر برنامه ها است.
  سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان تصریح کرد: حوزه کشاورزی ملزم به آموزش و ترویج کارآفرینی و توسعه کسب و کار پایدار زنان روستایی و عشایری است که در انتظار تخصیص بودجه مناسب برای سال 95 است.
  وی اظهار کرد: طرح آموزش مدیریتی، مهارت افزایی و اشتغال زایی اعضا و ارکان تعاونی های روستایی زنان نیز از جمله دیگر برنامه های تعیین شده است.
  موسوی به طرح توانمندسازی زنان آسیب دیده و آسیب پذیر اشاره کرد و گفت: این طرح برای ایجاد زمینه مناسب برای جذب و تحت پوشش قرار دادن زنان معتاد و بازتوانی آنها تدوین شده است.
  سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان اظهار کرد: حمایت از توان افزایش زنان مدیر و مسئول استان از طریق برگزاری کارگاه آموزشی ارتقای مدیرات برای مدیران دولتی، اعضای شورای شهر، روستا، شهرداران و دهیاران زن برای استان طراحی شده است.
  وی اضافه کرد: طرح توانمندسازی زنان و مدیران رده های کلان و سیاسی استان را از مهرماه آغاز می شود و زنان مدیر آموزش های لازم را فرا می گیرند.
  موسوی گفت: طرح توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده های از دیگر طرح های تعیین شده است که 20نفر از سازمان های مردم نهاد حوزه زنان با آموزش دیدن 36 ساعته مهارتهای زندگی، هرکدام یک کلاس 35 نفره از زنان خانه دار را آموزش می دهند و تاثیر آن در تغییر کاهش نزاع های دسته جمعی و میزان طلاق مورد بررسی قرار می گیرد.
  سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان ادامه داد: این طرح به صورت آزمایشی در اهواز، ماهشهر، دزفول و اندیمشک در حال اجرا است که پس از اجرا حتما پایش و ارزیابی و نتایج آن در قالب پروژه علمی ارائه می شود.
  وی اضافه کرد: در صورت اثر بخش بودن این دوره ها، این طرح به مناطق دیگر استان تسری می یابد.
  موسوی به طرح هایی در راستای اقتصاد مقاومتی اشاره و اظهار کرد: اجرای کارگاه اقتصاد خانواده ویژه زنان روستایی در 10 شهرستان استان در حال اجراست که زنان روستایی در خصوص چگونگی مدیریت منابع مالی خانواده خود آموزش می بینند.
  سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان تصریح کرد: اعتبار آن از محل اعتبار دهیاری ها مخصوص آموزش خانواده بالغ بر 558 میلیون ریال پیش بینی شده است.
  وی گفت: همچنین طرح مدیریت مصرف منابع انرژی در استان با همکاری شرکت برق منطقه ای در حال اجراست که کارشناسان این شرکت به شهرستان های استان اعزام می شوند و با برگزاری همایش، نحوه صرفه جویی در مصرف برق را به زنان آموزش می دهند.
  موسوی تصریح کرد: طرح جامع سلامت زنان در راستای ارتقای سطح سواد سلامت آنها و طرح غربالگری زنان از نظر ابتلا به سرطان در ادارات با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از دیگر طرح ها است.
  سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان ادامه داد: در طرح غربالگری زنان، تیم های پزشکی با هماهنگی دستگاههای اجرایی، کارگاههای آموزشی برگزار می کنند و علاوه بر آموزش، موارد ابتلا را شناسایی و به مراکز بهداشتی جهت ادامه درمان معرفی می کنند.
  وی تصریح کرد: برگزاری سمینار ملی نقش زنان در دفاع مقدس به دبیری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و همکاری دستگاههای اجرایی و دانشگاهها از جمله طرح هایی است که قرار است در شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار به ریاست استاندار برای اجرا به تصویب برسد که در این طرح کمیته های علمی، اجرایی، فرهنگی و جمع آوری اسناد فعالیت می کنند.
  موسوی گفت: هدف این است که نقش زنان در ابعاد مختلف و حضور آنها در دفاع مقدس تبیین شود و اسناد باقی مانده اعم از عکس و تصاویر و نوشته ها برای نگهداری در باغ موزه دفاع مقدس جمع آوری شود.
  سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان در خصوص انعقاد تفاهم نامه ها نیز اظهار کرد: ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال بین دختران دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز با همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، شرکت شهرکهای صنعتی، صنعت و معدن و دانشگاه چمران از مهرماه کلید می خورد و هدف آن آموزش ایجاد اشتغال و کارآفرینی بین دختران دانشجو است.
  وی اضافه کرد: لازمه اجرای این طرح استفاده از تسهیلات بانکی است که باید آموزش کارآفرینی ویژه زنان برگزار شود و با تفاهم نامه چند جانبه بین دستگاههای اجرایی به اجرا در می آید.
  موسوی افزود: طرح نوید زندگی از جمله طرح های در حال اجرا است که با همکاری صندوق کارآفرینی امید برای زنانی در نظر گرفته شده که در کانون های فرهنگی، اجتماعی و فرمانداری ها آموزش های مهارتی می بینند و از این تسهیلات برای ایجاد اشتغال استفاده می کنند.
  سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان اظهار کرد: برنامه راهبردی ارتقای جایگاه زنان، تحکیم و تعالی بنیان خانواده در برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ویژه زنان در استان تهیه شده که در این برنامه تحلیلی بر برنامه های توسعه پنج ساله گذشته انجام شده است.
  وی ادامه داد: در این برنامه، اصلی ترین قابلیت های توسعه، تنگناها، محدودیتها و اصلی ترین فرصت های حوزه زنان در نظر گرفته شده است.
  موسوی به کمیته های بانوان اشاره کرد و افزود: زنان و دفاع مقدس، زنان و اعتیاد، اقتصاد مقاومتی و خانواده سالم، زنان سرپرست خانوار و بی سرپرست و بد سرپرست، ورزش و اوقات فراغت، سلامت و بهداشت، اشتغال و کارآفرینی و زنان روستایی و عشایر از جمله این کمیته ها هستند.
  سرپرست اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: تصمیم ها در این کمیته جهت تصویب در کارگروه امور زنان و برای اجرا ارجاع داده می شود که برگزاری کنگره ملی نقش زنان در دفاع مقدس از دستاوردهای کمیته زنان در دفاع مقدس است.
  3004/6064

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی