اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۷۳ انتشار : ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳

  سند توسعه اشتغال لرستان با بیش از 25 هزار شغل تدوین شده است

  بروجرد - ایرنا - معاون اشتغال و کارآفرینی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: سند توسعه اشتغال لرستان با بیش از 25 هزار شغل با توجه ویژه به مزیت های شغلی استان تدوین شده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا عظیم سالاری روز یکشنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان بروجرد در سالن جلسات فرمانداری ویژه این شهرستان افزود: جهت اجرای سند توسعه اشتغال لرستان و ایجاد بیش از 25 هزار شغل 37 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
  وی اظهار کرد: متاسفانه برای ایجاد اشتغال در لرستان تاکنون به ظرفیت ها و مزیت های اشتغالزایی توجه نشده است ولی با توجه به تغییر و تحولات اشتغالزایی در دولت تدبیر و امید، کار و کسب های اشتغالزا شناسایی شده اند.
  معاون اشتغال و کارآفرینی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نرخ بیکاری سال 1394 در این استان را 13.3 درصد اعلام کرد و افزود: این نرخ در شهرستان بروجرد 10.4 درصد است.
  وی گفت: طرح تکاپو و حرکت از برنامه های محوری برای رفع مشکل بیکاری در استان لرستان است که مطالعات آن در هر شهرستان انجام شده است.
  سالاری افزود: این طرح در استان های کردستان و خراسان به خوبی اجرا و جواب داده است لذا با تحقیقات کارشناسی در لرستان نیز اجرا می شود.
  وی اضافه کرد: صنایع تبدیلی کشاورزی، سنگ، شیلات، آبزیان، گردشگری و گیاهان دارویی در اولویت طرح تکاپو و حرکت خواهند بود.
  وی گفت: لرستان بیکارترین استان کشور است که امید است با اجرای طرح تکاپو و سرمایه گذاری در مشاغل یاد شده بتوان مشکل بیکاری را در این استان برطرف کرد.
  سالاری افزود: شهرستان بروجرد با داشتن مشاغل مدنظر طرح تکاپو و حرکت می تواند شاهد اشتغالزایی و سرمایه گذاری خوبی در این راستا باشد.
  7190/3022

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی