اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۷۱ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۶
  «انگین فیرات» تشریح کرد؛

  یورو در پولسازی موفق بود/ بازیکنان رُبات نیستند/ کیفیت پایین فنی

  سرمربی ترکیه‌ای - آلمانی پیشین تیم‌های سایپا و سپاهان در ارزیابی اش از پانزدهمین دوره رقابتهای یورو سطح کیفی و فنی مسابقات را پایین دانست اما از نظر پولساززی به این رویداد نمره قبولی داد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری مهر، رقابتهای یورو ۲۰۱۶ که برای نخستین بار با حضور ۲۴ تیم برگزار شد در نهایت با قهرمانی پرتغال به پایان رسید. 

  انگین فیرات طی یادداشتی، برگزار ی این رقابتها را از نقطه نظر بازاریابی و پولسازی موفق می داند و نه از نقطه نظر ورزشی.

  وی نوشت: شما باید یورو ۲۰۱۶ را به دو بخش ورزشی و بازاریابی تقسیم کنید. از نقطه نظر بازاریابی، این رقابتها خیلی موفقیت آمیز بود. رقابتهای یورو ۲۰۱۶ با حضور ۲۴ تیم  موفقیت زیادی در عرصه پخش تلویزیونی داشته و در بازاریابی موفق بوده است؛ و البته در خصوص جذب اسپانسر. اما از نقطه نظر ورزشی چنین نظری ندارم. کیفیت این دوره از رقابتها پایین بود. بیشتر مسابقات خسته کننده بودند. به عنوان مثال من در حین تماشای یک مسابقه می توانستم به آنکه دلم می خواهد زنگ بزنم و چیزی که دلم می خواهد را بخوانم بی آنکه چیزی را از دست بدهم. 

  در ادامه این یادداشت آمده است: افزایش تیم های یورو ۲۰۱۶ به ۲۴ تیم تاثیری بر کیفیت این رقابتها نداشت. در بیشترین حالت بیش از چهار - پنج گل از خط دروازه ها عبور نمی‌کرد. مساله بعدی تعداد بازی هایی بود که بازیکنان تیم های بزرگ باید در این تورنمنت انجام می دادند. بازیکنانی مثال کریستیانو رونالدو و آنتونی گریزمان هر سال در حدود ۷۰ - ۸۰ بازی انجام می دهند. آنها چطور می توانند بدن خود را بازیابی کنند؟ چطور می توانند به این فشار پاسخ بدهند؟ چطور می توانند در همه زمان ها انگیزه و تمرکز داشته باشند؟ آنها روبات نیستند. 

  فکر می کنم ما این روزها بیش از اندازه فوتبال داریم. هر روز از تلویزیون فوتبال پخش می شود. این حجم از فوتبال برای تماشاگران زیاد است. البته من در همین دوره از رقابتها از بازی تیم های آلمان، اسپانیا و ایتالیا لذت بردم. آلمان و اسپانیا بازی را کنترل می کردند و موقعیت های گلزنی فراوانی ایجاد می کردند. اگرچه اسپانیا مهاجمانی که بارسلونا دارد را در این دوره از رقابتها نداشت. آنها یک تمام کننده تمام و کمال نداشتند. اگر غیر از این بود می توانستند قهرمان یورو شوند. چنین مساله ای برای آلمان صدق می کرد. پس از مصدومیت گومز، آنها هیچ سانتر فورواردی نداشتند تا جایگزین این بازیکن کنند وتوماس مولر هم دوره سختی را پشت سر گذاشت. در بخش دیگری از این یادداشت که در اختیار روزنامه «تهران تایمز» قرار گرفته، آمده است: ایتالیا در این دوره از رقابتها کار تیمی بسیار خوبی داشت و بسیار سریع از دفاع به حالت حمله می رفت. آنتونیو کونته عملکرد بسیار خوبی داشت اما در پایان به دلیل نداشتن کیفیت های انفرادی، تیمش متوقف شد.

  از نقطه نظر یک مربی، بهترین تصمیم  تورنمنت را مربی پرتغال، فرناندو سانتوس، در خصوص تعویض«ادر» به جای رونالدو گرفت. وی با این تعویض در دیدار پایانی، بازی را عوض کرد. پرتغال با این تعویض توانست بازی را  در زمین فرانسه کنترل کند و نهایتا گل هم زد. در همان زمان که سانتوس داشت این تعویض را انجام می داد«دیدیه دشان» اقدام به تعویض «اولیویه ژیرو» از زمین کرد و «آندره - پی‌یر جیگناک» را به زمین فرستاد. به نظر من بازیکن آرسنال از قدرت بازیسازی و فضاسازی بیشتری برخوردار بود و می‌توانست با حضورش در میدان برای گریزمان موقعیت ایجاد کند. جیگناک فقط یک سانتر فوروارد است و خلاقیت ژیرو را ندارد. بعد از این تعویض، گریزمان نتوانست هیچ حرکت مثبتی ایجاد کند. اما فوتبال همین است. و به همین خاطر است که چرا میلیاردها نفر از مردم جهان این رشته را دوست دارند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی