اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۶۴ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۱
  رییس صندوق نوآوری و شکوفایی:

  نقش کارآفرینی دانشگاه ها آنچنان که باید محقق نشده است

  کرمانشاه- رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: دانشگاه ها سه نقش آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی دارند که هنوز به سومین نقش دانشگاه خیلی نرسیده ایم.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، بهزاد سلطانی پیش از ظهر امروز شنبه در  در نشست با شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری کرمانشاه که در دانشگاه رازی  برگزار شد، با اشاره به عملکرد مطلوب صندوق نوآوری و شکوفایی، اظهار داشت: این صندوق یک نهاد مالی است که دوسال پیش و در حمایت از شرکت های دانش بنیان تشکیل شد.

  وی با اشاره به وجود ۲ هزار و ۴۵۰ شرکت دانش بنیان در کشور، افزود: آینده اقتصادی دنیا بر محور فناوری می چرخد و حمایت از شرکت های دانش بنیان بسیار ضروری است.

  سلطانی در ادامه گفت: ایجاد صندوق نوآوری و شکوفایی، امید تازه ای برای تحول در روند تجاری سازی محصولات دانش بنیان و دستیابی به هدف تولید ثروت از علم با حضور شرکت های کوچک و همراهی پررنگ شرکت های بزرگ صنعتی شکل داده تا همانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته علم و فناوری پشتوانه مطمئنی برای شکوفایی اقتصادی ایران شود.

  دکتر سلطانی بااشاره به پیشینه علمی دانشگاه رازی گفت: تاسیس شرکتهای دانش بنیان بسیار ضروری است و با توجه به بدهیو وضعیت اقتصادی دانشگاه ها، برای ایجاد انگیزه اساتید و دانشجویان تدابیری اندیشیده شده است تا دانشگاه به لحاظ اقتصادی و مالی بتواند روی پای خودش بایستد.

  وی تصریح کرد: دانشگاه ها سه نقش آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی دارند که هنوز به سومین نقش دانشگاه خیلی نرسیده ایم، برای مثال از سالی هزار پایان نامه دانشگاه رازی می توان حدود ۱۰ درصد از آنها را تجاری سازی کرد و به تولید ثروت رسید.

  رییس هیات عامل و دبیر هیات امنای صندوق نواوری و شکوفایی افزود: اگر بتوانیم تنها ۱۰ درصد از پایان نامه ها را تجاری سازی کتیم تحولی در کشور ایجاد خواهد شد، ضمن اینکه این موضوع موجب خواهد شد که انگیزه در بین اساتید و دانشجویان در زمینه ارائه پایان نامه های با موضوع تجاری ایجاد شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی