اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۶۱ انتشار : ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۵
  توسط فن بازار ملی ایران؛

  بانک اطلاعاتی سرمایه گذاری طرحهای فناورانه ایجاد می شود

  فن بازار ملی ایران درصدد است طرح های فناورانه و نوآورانه را برای بازاریابی، جذب سرمایه و تجاری سازی شناسایی کرده تا بانک اطلاعاتی سرمایه گذاری طرح های کشور را به صورت آزمایشی تهیه کند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، طی فراخوان شناسایی طرح های فناورانه و نوآروانه از سوی فن بازار ملی ایران در پارک فناوری پردیس، قرار است بانک اطلاعاتی سرمایه گذاری طرح های کشور ایجاد شود. این موضوع در قالب یک طرح آزمایشی برای بازاریابی، جذب سرمایه، تجاری سازی انجام می گیرد.

  اکنون فن بازار در صدد است تا طرح های فناورانه و نوآورانه را بعد از دریافت مورد شناسایی قرار دهد تا در نهایت آنها را به صاحبان سرمایه معرفی کند.

  شرایط دریافت طرح های فناورانه

  فن بازار ملی ایران طرح های فناورانه را بعد از دریافت در ۳ دسته اصلی «سخت افزارهای رایانه‌ای»، « برق قدرت، الکترونیک، کنترل و مخابرات»، «وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی؛ داروهای پیشرفته» قرار می دهد.

  این طرح های فناورانه باید در سامانه دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ثبت شده باشند. همچنین می‌بایست طرح‌ها توجیه فنی و اقتصادی برای سرمایه‌گذاری داشته باشند زیرا صـاحب طـرح متعهـد است که در هر مرحله ای از ارزیابی اطلاعات درست و دقیق را به مرکز فن بازار ارائه کند.

  جذب سرمایه در حوزه دانش بنیان

  شناسایی طرح‌های سرمایه‌گذاری نوآورانه و فناورانه کشور و ایجاد بانک اطلاعاتی یکپارچه، بسترسازی برای توسعه ارتباط میان سرمایه‌گذاران و صنعتگران با صاحبان طرح‌ها و ارائه طرح‌های برتر به فعالان عرصه سرمایه‌گذاری از مهمترین اهداف طرح آزمایشی شناسایی طرح ها فناورانه و ایجاد بانک اطلاعاتی به شمار می روند.

  از اهداف دیگر شناسایی و ایجاد بانک اطلاعاتی حوزه نوآوری و فناوری در کشور که توسط مرکز فن‌بازار ملی ایران اجرایی خواهد شد، می‌توان به ایجاد بستری مناسب برای توسعه ارتباط میان سرمایه‌گذاران و صنعتگران کشور با صاحبان طرح‌های سرمایه‌گذاری و معرفی طرح‌های برتر به سرمایه‌گذاران، صنعتگران و دیگر فعالان عرصه سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

  پیش بینی شده که فن بازار ملی ایران به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خدماتی همچون ارزیابی طرح‌ها و انتخاب طرح‌های واجد شرایط سرمایه‌گذاری، ایجاد دسترسی سرمایه‌گذاران به اطلاعات از طریق وب، متناظریابی اطلاعات طرح‌ها با حوزه علایق سرمایه‌گذاران و صنعتگران، ایجاد بسترهای برگزاری جلسات با سرمایه گذاران را به مجریان طرح ها ارائه می دهد.

  جذب سرمایه برای طرح‌ها توسط کارگزاران مورد تأیید مرکز فـن بـازار ملـی ایـران صـورت خواهـد گرفـت. شرکت‌های دانش‌بنیان نوپای دارای طرح‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند اطلاعـات طـرح خـود را حداکثر تا تـاریخ پنجم مرداد ۹۵ در پورتـال فن بازار ملـی ایـران، ارسال کنند.

  این طرح‌ها از طریق وبگاه فن‌بازار ملی ایران بخش طرح‌های سرمایه‌گذاری به نشانی www.investment.techmart.ir توسط فن بازار ملی ایران دریافت می شوند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی