اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۵۰ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸
  استاندار مازندران:

  بانک‌های مازندران اعطای تسهیلات به بانوان کارآفرین را تقویت کنند

  استاندار مازندران با تاکید بر توجه بیشتر به توسعه کارآفرینی در استان گفت: بانک‌های مازندران اعطای تسهیلات به بانوان کارآفرین را تقویت کنند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، ربیع فلاح جلودار پیش از ظهر امروز در نشست بانوان کارآفرین و فعالان اقتصادی مازندران، اظهار داشت: زنان و بانوان نقش مهمی در همه زمینه‌های اجتماعی داشته و دارند که باید از حقوق این قشر دفاع کرد.

  وی افزود: بانوان در چرخه اقتصادی و اشتغالزایی جامعه فعالیت مهمی دارند و نقش آفرین هستند و بانوان استان از لحاظ میزان تحصیلات چهار درصد نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است که باید نگاه ویژه ای به عملکرد این بانوان شود.

  فلاح گفت: بانک‌ها در ارائه تسهیلات نباید به زنان کارآفرین نگاه جنسیتی داشته باستد زیرا تجربه ثابت کرد پایه و اساس کار در روستا و شهر برعهده بانوان جامعه است.

  وی بیان داشت: 50 درصد جمعیت استان را بانوان تشکیل می‌دهند که تلاش کنیم با تشکیل تعاونی و کارآفرینی مناسب بیکاری را کم کنیم و از سرمایه‌گذاری صنایع کوچک حمایت می‌کنیم.

  استاندار مازندران بیان کرد: در کنار پارک‌ها و با اراضی بلا معارض می‌توانیم با تشکیل بازارچه به ارائه صنایع دستی و تولید محصولات خود بپردازند که در این زمینه با همکاری شهرداری‌ها امکان پذیر است.

  وی تصریح کرد: صندوق خرد روستایی باید با جدیت دنبال شود و هر روستایی که بتواند این صندوق را در روستا تشکیل دهد, 20 میلیون ریال کمک بلاعوض دریافت می‌کند.

  فلاح افزود: مازندران قطب کشاورزی کشور بوده  که بانوان باید کاری که در زمینه کشاورزی و تولیدات می‌کنند توجیه اقتصادی داشته باشند و بتوانند از تسهیلات مناسب برخوردار شوند.

  استاندار مازندران بیان داشت: در ستاد تسهیل رفع موانع تولید بیش از 700 موارد رفع شد و اگر اجحافی به واحدهای تولیدی و تعاونی در زمینه مالیات باشد برطرف می‌کنیم.

  وی با اشاره به اینکه پنجره واحد سرمایه‌گذاری در حوزه‌های صنعتی،کشاورزی و گردشگری تشکیل شده تا موانع را برطرف کرده و سرمایه‌گذاران و متقضیان مشکلی نداشته باشند, گفت: توسعه متوازن از اولویت‌های بودجه‌ای است تا بتوانیم در رشد همه جانبه استان اقدام کنیم که باید موارد و مسائل و مشکلات کارآفرینان را رفع کنیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی