اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۴۶ انتشار : ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۵

  عابدینی: برخی سواد خواندن ندارند یا اساسنامه را نمی‌خوانند/ روشی جدید جایگزین حق پخش می‌شود

  سرپرست کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال می‌گوید به هیچ وجه دنبال حکم و سمت نیست و فقط به قصد رهنمون کردن در این کمیته حاضر شده است.

  امیر عابدینی در گفت‌وگو با ایسنا درباره انتخاب او به عنوان سرپرست کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون از سوی مهدی تاج اظهار کرد: اولا اینکه من هنوز هیچ حکمی را در این باره دریافت نکرده‌ام. کمیته اقتصادی و بازاریابی تعریفی برای خود دارد. این کمیته سمت اجرایی ندارد و اگر به اساسنامه رجوع کنید کاملا در آن قید شده است. انجام فعالیت‌های اقتصادی، ارائه مشاوره و برنامه‌ریزی جزو وظایف این کمیته است. همان طور که گفتم مسئول این کمیته سمت اجرایی ندارد.

  سرپرست کمیته اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال ادامه داد: اگر بتوانیم حساب شده کار کنیم و برای فوتبال درآمدزایی داشته باشیم فوتبال‌مان با مشکلات گذشته مواجه نمی‌شود. من پذیرفته‌ام که این کار را انجام دهم و پیشنهادهایم را هم خواهم داد. تا زمانی که این پیشنهادها داده می‌شود باید شرایط آیین‌نامه‌ای و عقد قراردادها درست شود. الان نه مسئولیتی پذیرفته‌ام و نه وظیفه‌ای روی دوش من است و فقط به عنوان سرپرست معرفی شده‌ام، هرچند به دنبال پست و سمت نیستم و برای من حکمی هم صادر نشده است.

  او درباره کارنامه ضعیف کمیته اقتصادی و بازاریابی در طول دوره ریاست علی کفاشیان گفت: یکی از دلایل عدم موفقیت این است که هر کسی در بخشی کارها را پیش می‌برد. همه باید به صورت یک تیم عمل کنند. در دوره گذشته سازمان لیگ، تیم‌های ملی، شرکت افق سبز، آکادمی فوتبال و... به صورت مجزا کار کرده‌اند و این گونه پیشرفت میسر نمی‌شود. در این دوره ما مشغول مشکلات روزمره‌مان شده بودیم. در دوره گذشته قراردادهای  خوبی را منعقد کردیم. در راس کمیته بازاریابی دوره گذشته علی کفاشیان، محمد درخشان و عباس ترابیان حضور داشتند که همگی زحمات زیادی کشیدند و کارهای ارزشمندی را انجام دادند.

  عابدینی افزود: ما در سازمان لیگ هم با رفع موانع قانونی سعی در پیشبرد اهداف‌مان داشتیم و چنین برنامه‌هایی زمانبر هستند. امسال هم برای موفقیت جلسات مختلفی را برگزار کرده‌ایم و باید سعی کنیم در این کمیته مشکلات تیم‌های ملی و... را حل کنیم.

  سرپرست کمیته اقتصادی و بازاریابی در واکنش به اعتراض برخی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال به انتصاب او گفت: من فکر می‌کنم برخی از اعضا اساسنامه را نمی‌خوانند یا سواد خواندن ندارند یا وقت نمی‌کنند که این کار را انجام دهند و فقط در رسانه‌ها مصاحبه می‌کنند. آن‌ها به جای این صحبت‌ها بهتر است اساسنامه را مطالعه کنند چرا که حکم سرپرستی در اختیار رییس فدراسیون فوتبال است و نیاز به هیچ مصوبه‌ای ندارد.

  عضو هیات رییسه سازمان لیگ فدراسیون فوتبال درباره پیدا کردن راهکاری برای حل شدن حق پخش فوتبال اظهار کرد: دو سال پیش قیمت نفت در حدود ۱۱۰ دلار بود اما الان هر بشکه نفت را ۴۰ دلار می‌فروشند. دولت از نظر منابع درآمدی دچار مشکل شده است. اگر قبلا یک اتومبیل گران قیمت کره‌ای را ۱۰۰ میلیون تومان می‌خریدیم الان به ازای آن اتومبیل ۵۰۰ میلیون تومان می‌پردازیم یا قیمت هر متر خانه در تهران چند برابر شده است. همه این‌ها معنا و مفهوم این را می‌دهد که وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست. افزایش تورم روی همه زمینه‌ها تاثیر می‌گذارد. صداوسیما هم در این مدت با فشارهای مالی مواجه شده است. ما به دنبال راهی هستیم و روشی را دنبال می‌کنیم که جایگزین حق پخش تلویزیونی شود.

  او با دعوت از بنگاه‌های اقتصادی برای ورود به فوتبال اضافه کرد: برای مثال اپراتورها سال گذشته وارد فوتبال شدند و سودهای کلانی هم داشتند. نمی‌شود که همه از دور به فوتبال نگاه کنند و هیچ کمکی به آن نکنند. بنگاه‌های اقتصادی باید وارد گود شوند و از فوتبال حمایت کنند. در حالی که رقبای ما رو به منابع مالی خوابیده‌اند ما در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات روزمره خودمان هستیم.

  عابدینی درباره عملکرد مهدی تاج در فدراسیون فوتبال در دو ماه گذشته و عدم انتخاب نایب رییس دوم و دبیرکل گفت: یک سری از کارها از دوره قبل بر روی زمین مانده است. در ۶ ماه آخر دوره ریاست کفاشیان معلوم نبود که چه اتفاقی می‌افتد و چه کسی در انتخابات شرکت می‌کند. در آن شرایط ما ۵-۶ ماه را از دست دادیم و حالا از آن ناحیه لطمه می‌خوریم. مهم‌ترین کاری که تاج در این مدت انجام داده حل و فصل مشکلات عمده تیم ملی فوتبال بوده است. به نظر من او ۲۰ ساعت از  زمان خود را صرف رسیدگی به امورات فدراسیون فوتبال می‌کند. هرچند در نبود رییس سازمان لیگ همه کارها به موقع انجام شده و هیچ کاری روی زمین نمانده است. در این مدت ما ۴۴ کار مختلف را انجام داده‌ایم که بسیار خوب بوده است اما بالاخره کارهایی در فدراسیون وجود دارد که باید هرچه سریع‌تر حل و فصل شود.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی