اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۴۲ انتشار : ۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۵
  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:

  ایران در انرژی هسته‌ای در دنیا حرفی برای گفتن دارد/حرکت به سمت تجاری‌سازی و بازاریابی فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان‌‌

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: صرف وجود نوآوری نخواهد توانست به کشور کمک کند، ما باید به سمت تجاری سازی و بازاریابی حرکت کنیم اگر بعد از تجاری سازی بازاریابی درستی انجام نشود بهترین نوآوری‌ها محکوم به شکست هستند، فناوران زمین خورده و مایوس می‌شوند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی، مسعود پزشکیان، در دیدار مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی با وی، اظهار داشت: ضروری است مزایا و منافع این منطقه برای تمامی مسئولان و مدیران مربوطه و مجمع نمایندگان استان تبیین شود.

  وی ادامه داد: امروز باید به صورت روشن مشخص باشد که این منطقه در کجای مسیر قرار دارد، وضعیت موجود چیست، به کجا می‌خواهد برسد و برای رسیدن به اهداف خود چه مسیری را طی خواهد کرد و انتظارات منطقه به صورت روشن و شفاف از نمایندگان باید مطرح شود.

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضرورت مداخله به موقع و هدفمند برای رفع مشکلات فناوران اظهار کرد: زمانی می‌توان مداخله صحیح در امور داشت که اطلاعات جامعی در خصوص مشکلات داشته باشیم.

  وی خواستار در اختیار قرار دادن داده‌های مورد نیاز سیستم علم وفناوری استان در دسترس منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی شد و گفت: اصولاً باید کلیه داده‌های سیستم در اختیار این منطقه باشد تا از فعالیت‌های موازی در این حوزه پرهیز کنیم.

  وی ادامه داد: برای نمونه اگر امروز کارخانه داروسازی در استان ایجاد می‌شود باید این منطقه اطلاعات کاملی در این خصوص داشته باشد تا اگر امکان تبدیل این مجموعه به شرکت دانش بنیان وجود داشته باشد این کار به موقع انجام شود و اگر کار مشابهی در نقطه دیگری از استان انجام می‌شود با هماهنگی باشد تا از موازی کاری پرهیز کنیم و فعالیت‌ها را به حرکت هم سو سوق دهیم.

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، وجود داده‌های صحیح و کامل را لازمه برنامه‌ریزی‌های آینده دانست و خاطرنشان کرد: اگر داده‌های ما در حوزه علم وفناوری و سرمایه‌گذاری درست باشد در این صورت نه تنها دانشگاه‌ها بلکه صاحبان سرمایه نیز جهت‌گیری‌های خود را با یکدیگر همسو خواهند کرد.

  وی، توجه به فناوری‌های کاربردی و لزوم تجاری سازی را نیز ضروری دانست و وظیفه منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی را در این خصوص مورد تاکید قرار داد و افزود: صرف وجود نوآوری نخواهد توانست به کشور کمک کند و ما باید به سمت تجاری سازی و بازاریابی حرکت کنیم اگر بعد از تجاری سازی بازاریابی درستی انجام نشود بهترین نوآوری‌ها محکوم به شکست هستند و فناوران زمین خواهند خورد ومایوس خواهند شد.

  پزشکیان فعالیت هدفمند منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی، را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید چرخه عمل درستی برای این منطقه تبیین شود چرا که در غیر این صورت در اواسط راه از ادامه مسیر بازخواهد ماند.

  وی با اشاره به فعالیت ستادهای فناوری در این منطقه خاطرنشان کرد: اظهار نظر تخصصی در این خصوص نیازمند بررسی‌های بیشتر است اما تاکید می‌کنم اگر می‌خواهیم موفق شویم باید با احصای پتانسیل‌های خود بر روی یک یا دو موضوع متمرکز شویم و از فعالیت‌های بدون عمق پرهیز کنیم چرا که اگر در تمام شاخه‌ها کار کنیم نتیجه نخواهیم گرفت.

  وی ادامه داد: اگر امروز در انرژی هسته‌ای حرف برای گفتن در دنیا داریم برای این است که همه حاکمیت، زمان و هزینه خود را صرف کرده‌اند و در نتیجه امروز حرف برای گفتن داریم و اما متاسفانه در همه چیز حرف داریم و حرف نداریم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی