اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۳۶ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸

  تولید ۱۰درصد فرآورده های لبنی و گوشتی کشور توسط مددجویان کمیته امداد

  قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: هم اکنون مددجویان تحت حمایت این نهاد بیش از ۶ میلیون رأس دام سبک و سنگین پرورش می دهند که براساس ارزیابی اقتصادی از آنها ۱۰درصد فرآورده های لبنی و گوشتی کشور توسط مددجویان این نهاد تولید می شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، منوچهر رزمجو با اشاره به اینکه هدف اصلی کمیته امداد توانمند سازی خانواده ها و خودکفایی مددجویان تحت حمایت است، افزود: توانمند شدن خانواده های تحت حمایت موجب خواهد شد درعرصه های اقتصادی قدم های بسیار موثری برداریم. فعالیت در حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد تاثیر بسزایی در اقتصاد کشور دارد؛ چراکه توانمندی اقتصادی خانواده‌ها را با اجرای طرح های کسب و کار انجام می دهد.

  وی با بیان اینکه کمیته امداد طی چند سال گذشته در عرصه اقتصادی و ایجاد مشاغل خرد و کوچک دستگاه برتر شناخته شده و برنامه های خوبی را ایجاد کرده است، اظهارکرد: طبق برنامه پنج ساله پنجم کمیته امداد این نهاد توانسته با پرداخت بیش از ۶ هزار میلیارد تومان حدود ۸۵۰ هزار طرح اشتغال و خودکفایی اجرا کند که این طرح ها در قالب دامپروری، کشاورزی، خدماتی ، تولیدی، صنعتی ، فرش و صنایع دستی بوده است.

  رزمجو ادامه داد: از این تعداد طرح ایجاد شده طی پنج سال اخیر، ۳۸ درصد طرح ها در قالب دامپروری، ۵ درصد کشاورزی، ۳۴ درصد طرح های خدماتی، ۱۶درصد طرح های صنایع دستی و سایر بوده است. با اجرای این طرح ها مددجویان نه تنها از یک فرد مصرف کننده خارج بلکه تبدیل به یک تولید کننده شده اند و در جامعه اثرگذار شده اند.

  قائم مقام معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد گفت: مددجویان تحت حمایت در بخش دامپروری با اجرای طرح هایی همچون پرورش گاو شیری ، پرواربندی گوسفند و بز، پرورش طیور و زنبور عسل تولیدات خوبی در این عرصه و اقتصاد کشور داشته اند. سرانه اشتغال هر طرح دامپروری ۱.۳ نفر و میانگین سرمایه برای هر طرح در حال حاضر حدود ۴۰ میلیون تومان است. در راستای توجه به تولیدات مددجویان و سرمایه گذاری در این بخش می توانیم با هزینه های کم، تولیدات قابل ملاحظه ای در اقتصاد کشور داشته باشیم.

  رزمجو با بیان اینکه طرح های حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در سطوح مختلف شامل کارانگیزی، توان افزایی، خودکفایی و کارآفرینی است، ادامه داد: طرح های کارآفرینی این نهاد طرح هایی هستند که با طرح ایده های جدید خلاقیت و نوآوری را به دنبال خواهد داشت و باعث افزایش تولیدات و اشتغالزایی بیشتر در طرح های اشتغال و خودکفایی می شود بطوری که مجریان طرح ها علاوه بر اشتغال خود و خانواده افرادی دیگری را در طرح ها مشارکت دهند.

  وی افزود: سال گذشته این نهاد تا سقف ۷۵ میلیون تومان به طرح های کارآفرینی از منابع قرض الحسنه وام و تسهیلات پرداخت کرده است که حداقل پنج نفر در هر طرح مشغول به کار شده است. طی سالهای اخیر کمیته امداد بیش از ۴۷۰ مددجو را در برنامه پنجم توسعه خودکفا و از چرخه حمایتی خارج کرده است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا،بر اساس گزارش سایت خبری کمیته امداد، وی با اشاره به اینکه این نهاد توانسته است سال گذشته با برنامه ریزی های دقیق و مدون برای ۱۳۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کند، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری یکصد هزار خانواده توانمند و از چرخه حمایتی امداد خارج شوند. سال گذشته از مجموع یکهزار و ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات که بانک ها ابلاغ کردند ، امداد توانست بیش از ۸۹ درصد آنها را جذب کند و حدود ۱۳۰ هزار فرصت شغلی از طریق پرداخت تسهیلات ایجاد کند.


  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی