اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۳۵ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸
  معاون وزیر کار در ساری:

  تسهیلات بانکی سبب رونق اقتصادی پایدار نمی‌شود/ تقویت اشتغال پایدار در واحدهای تولیدی

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر تقویت اشتغال پایدار در واحدهای تولیدی استان گفت: تسهیلات بانکی سبب رونق اقتصادی در واحدهای تولیدی نمی‌شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، عیسی منصوری عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال مازندران در استانداری استان، اظهار داشت: اشتغال مهم‌ترین دغدغه مسئولان بوده که با اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی می‌توانیم گام اساسی در این حوزه برداریم.

  وی افزود: بخش صنعت و خصوصی نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارند و باید بتوانیم بازار مناسبی در کشور و جهان در این حوزه داشته باشیم و نگاه سنتی را کنار گذاشته و نگاه خود به مقوله اشتغال را امروزی کنیم.

  معاون وزیر کار گفت: اگر هدف ما اشتغال است باید به توسعه پایدار در اشتغال توجه کنیم و باید بدانیم بسیاری از واحدها به دریافت تسهیلات نظیر وام اقدام می‌کنند که در این امر لزوما دریافت وام موجب رونق اقتصادی نمی‌شود.

  وی بیان داشت: تجربه نشان داد اشتغالی که با وام شروع شود اشتغالی پایدار نیست و منجر به اشتغال نخواهد شد.سه طرح مشخص تکاپو، حرکت و کارآفرینی مربوط به مازندران در ستاد اقتصاد مقاومتی مصوب شده و باید به مرحله اجرایی برسد.

  منصوری با اشاره به اهمیت بنگاه‌های اقتصادی گفت: 96 درصد بنگاه‌های تولیدی استان خرد و کوچک, سه درصد کوچک, متوسط و بزرگ است.

  معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در مازندران باید به گردشگری نگاهی نظام یافته داشت و زمین‌های باغی و زراعی ما تبدیل به ویلا و کشاورزان ما سرایدار نشوند.اگر این روند ادامه داشته باشد در 15 سال آینده خبری از زمین‌های کشاورزی باقی نخواهد ماند.

  وی افزود: اگر به گردشگری ما هدفمند مورد توجه قرار گیرد، کشاورزی و سایر رشته‌ها در استان توسعه یافته و دیگر کشاورزی ما از بین نمی‌رود.

  منصوری با اشاره به نفوذ مخابرات و فناوری اطلاعات در مازندران افزود: اگر فناوری اطلاعات وارد گردشگری شود می‌توان گردشگری،گل و گیاه، شیلات و کشاورزی را نیز توسعه داد.

  وی گفت: امیدواریم همه دستگاه‌ها همکاری خوبی در اجرای این طرح در زمینه فراهم شده معیشت و ایجاد اشتغال پایدار در جامعه داشته باشیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی