اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۳۴ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۸
  معاون وزارت تعاون:

  ۸۵ درصد اشتغال مربوط به بنگاه های خرد است

  ساری - معاون توسعه و کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۸۵ درصد اشتغال کشور مربوط به بنگاه‌های خرد و کوچک است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، دکتر عیسی منصوری عصر یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان مازندران در سالن شماره یک استانداری، اظهار داشت: یکی از جریان‌های استراتژیک مبنی بر منویات استراتژیک رهبری بحث اقتصاد مقاومتی است و اگر نظام اجرایی کشور بتواند این موضوع را درک و موردتوجه قرار دهد، می‌تواند گام‌های مؤثری در حوزه ا اقتصاد و رونق کسب‌وکار خواهد شد.

   معاون توسعه و کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بابیان ویژگی کشورهایی که دولت اثربخش دارند، گفت: در این کشورها، دورهٔ بحران ناشی از جنگ و ... دارند که پس‌ازآن مهم‌ترین مشکلی که با آن روبرو هستند، مسئله معیشت و اشتغال بوده و در همه این کشورها وجه مشترکی که وجود دارد، مسئله اشتغال است.

  وی، با تأکید بر توجه فرآیند فراگیر اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: کشورهایی چون ایران در مواجهه با اقتصاد مجوز محوری است، به این معنی که برای ایجاد اشتغال حتی شغل خانگی نیازمند اخذ مجوز دولتی هستند و گام دوم نیز منوط به دریافت وام از دستگاه‌های است.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با انتقاد از اینکه فرض ما این است که با ارائه وام کسب‌وکار رونق می‌یابد، بیان کرد: تجربه جهانی نشان می‌دهد که اشتغالی که با وام آغاز می‌شود، اشتغال پایدار نخواهد بود و از طرفی تجربه می‌گوید که لزوماً رشد اقتصادی موجب رشد اشتغال نخواهد شد.

  منصوری، بیان کرد: آنچه در اقتصاد مقاومتی وجود دارد این است که باید از این شرایط گذر کنیم و نیازمند مداخله دولت در بحث اقتصاد هستیم و این مداخله به معنای کاهش تصدی‌گری دولتی است.

  وی، با اشاره به اینکه ۸۵ درصد اشتغال کشور مربوط به بنگاه‌های خرد و کوچک است، گفت: در استان مازندران عمده اشتغال در بخش کشاورزی و گردشگری نظام نیافته است که اگر توجه به مقوله گردشگری نظام‌یافته نشود یقیناً روستاها از بافت سنتی و فرهنگی خارج خواهند شد.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بابیان اینکه منصوری گردشگری، صنایع‌دستی، ای تی، ای سی تی، پوشاک و صنعت کفش از مهم‌ترین رسته فعالیت‌هایی است که در اولویت حمایت‌های دولت قرارگرفته است، اظهار کرد: رسته اشتغال‌زایی «حرکت» بسته اقتصاد مقاومتی است که در این طرح دینامیک کسب‌وکار هر استان احصا شده است؛ در لایه اول به دنبال طرح‌های خرد هستیم یعنی شناسایی رشته فعالیت‌هایی که اقتصاد منطقه را تشکیل می‌دهند در دستور کارداریم با تأکید بر اینکه بومی‌سازی به‌جای تخصیص پول، رویکرد دولت یازدهم در بخش اشتغال است.

  منصوری ادامه داد: در گام دوم رسته فعالیت‌هایی که در اولویت هستند را حمایت می‌کنیم؛ یعنی ۲۰ درصد رسته فعالیت‌هایی که ۸۰ درصد اشتغال هر استان را در پوشش می‌دهند، شناسایی کرده‌ایم؛ در برخی از استان‌ها از سال گذشته شناسایی را شروع و در برخی استان‌ها اجرا را آغاز کرده‌ایم.

  وی، بابیان اینکه توسعه آی سی تی در استان مازندران، مدنظر ما است، افزود: این طرح در استان کردستان در حال اجراشدن است و مازندران دومین استانی است که توسعه آی سی تی، در آن به دلیل وجود زیرساخت‌ها و علاقه‌مندی مدیریت ارشد استان، قابلیت مدیریت شدن را افزایش می‌دهد. َ

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی