اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۳۰ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷
  استاندار خراسان شمالی:

  تقویت بخش کارآفرینی منجر به ایجاد اشتغال می‌شود

  استاندار خراسان شمالی گفت: اگر بخش کارآفرینی استان تقویت شود شاهد ایجاد اشتغال در تمامی حوزه‌ها خواهیم بود.


  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری، محمدرضا صالحی در دیدار مدیران حوزه تعاون، کار و تأمین اجتماعی استان اظهار کرد: با تقویت بخش کارآفرینی می‌توانیم شاهد افزایش اشتغال و تقویت بخش تولید باشیم.

  وی، هرم جمعیتی کشور را شامل متخصصان، کارگران ساده و کارگران ماهر بیان کرد و ادامه داد: در این هرم، حجم بیشتر جمعیت را کارگران ماهر تشکیل می‌دهند که تنها با وجود آموزش های فنی‌وحرفه‌ای می‌توانیم چنین کارگرهای ماهری را در جامعه داشته باشیم.

  صالحی، معضل اساسی در کشور را همخوانی نداشتن رشته‌های تحصیلی با نیاز جامعه عنوان کرد و گفت: باید نیازهای جامعه و هر منطقه‌ای به‌درستی احصاء شود و پس از تصمیم‌سازی بر مبنای این نیازهای واقعی هدف‌گذاری صورت گیرد.

  وی با تاکید بر اینکه باید اشتغال ایجاد کرد، افزود: نباید برای ارتقای آمار اشتغال، به دنبال ارایه آمارهای صوری باشیم.

  صالحی خاطرنشان کرد: مهمترین مسائل حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر روی موضوعاتی همچون امنیت شغلی کارگران، تعریف کارفرما، کارگر، بیمه بیکاری، و رابطه بین کارگر و کارفرما متمرکز شده است. باید واقعیت‌های موجود جامعه را در نظر گرفت و با فرض واقعیت موجود، ایده‌آل را به تصویر بکشیم و این مهم باید در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی محقق شود.

  استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: باید در مسیر امکانات موجود حرکت کرد و تکیه بر اعتبارات دولتی در هر بخشی در نهایت با حفظ وضع موجود پیش می‌رود و رشدی نخواهیم داشت پس باید مسیر فعالیت‌ها و نگاه خود را تغییر داد.


  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی