اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۲۶ انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷
  معاون استاندار ایلام:

  دستگاه‌های متولی کارآفرینی دنبال رفع تکلیف نباشند

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام از وضعیت استان در حوزه کارآفرینی انتقاد کرد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از گروه دریافت خبر ایسنا، دکتر «حشمت اله عسگری» در نشست کارآفرینی اظهار کرد: کارآفرینی یک موضوع مهم و اساسی است که در بند یک و دو اقتصاد مقاومتی و در مجموع 24 بند اقتصاد مقاومتی به صراحت ذکر شده و مورد تأکید قرار گرفته است.

  وی افزود: کارآفرین کسی است که کاری انجام دهد و منجر به خلق ثروت و ایجاد اشتغال شود، در استان ایلام متأسفانه با وجود اینکه، ایده‌های خوبی وجود دارد اما در عمل شکل نمی‌گیرد ،در نطفه از بین می‌رود و منجر به کارآفرینی نمی‌شود.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام  تأکید کرد: مقوله کار و کارآفرینی باید از آموزش و پرورش شروع شود زیرا اگر کار را خوب تعریف کنیم فرهنگ کارآفرینی ترویج و توسعه می‌یابد و بهره‌گیری از ایده‌های خلاقانه و نبوغ افراد منجر به کارآفرینی شود.

  عسگری توضیح داد: در بعضی جاها کارآفرینی اگرچه در فرمت‌ها و معیارهای داوری نمی‌گنجد ،اما منتهی به تولید ثروت و خلق کار می‌شود. ما باید همه محورها را با یک وزن نگاه نکنیم، به‌عنوان‌مثال محوری همچون آی سی تی یک محور غالب است که جای کار و طرح ایده دارد و می‌تواند منجر به خلق کار شود.

  وی از دستگاه‌های حوزه کارآفرینی خواست که در امر فعال‌تر باشند و تنها برای رفع تکلیف کار نکنند .

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام تصریح کرد: دستگاه‌های مسئول باید به صورت جهت‌دار جلساتی بگذارند و شکل‌دهی به خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها و جهت‌دار کردن آن‌ها در ذهن دست‌اندرکاران این حوزه مهم است که باید موردتوجه قرار گیرد.ما در زمینه پیاده‌سازی ایده‌ها و تخصیص اعتبار مشکلی نداریم.

  عسگری توضیح داد: در رسانه‌های اجتماعی در فضای مجازی و صداوسیما هم اطلاع‌رسانی شود و افراد خلاق و کارآفرین در سامانه www.karafarini.ir ثبت‌نام کنند.

  بر اساس این گزارش در این نشست فرمت معرفی کارآفرینان برتر نیز به همه فرمانداری‌های استان ابلاغ شد.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی