اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۱۷ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱
  معاون استاندار لرستان:

  حمایت از کارآفرینان لرستان سبب رشد اقتصادی استان می‌شود

  معاون استاندار لرستان گفت: برای رشد اقتصادی استان باید در مسیر کارآفرینی و حمایت از کارآفرینان حرکت کنیم تا آثار ملموس آن را در جامعه ببینیم.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، مهرداد غضنفری ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دفتر کانون کارآفرینان استان لرستان که در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد اظهار داشت: کارآفرینی یک فرایند علمی و دانشی است که اگر با هنر به‌کارگیری تلفیق شود ارزشی ایجاد می‌شود تا مجموعه منابع موجود را می‌توان به فرصت تبدیل کرد.

  وی با بیان اینکه در سیر تکاملی کارآفرینی به مفاهیمی مانند نوآوری، ریسک‌پذیری، خلاقیت و درون کنترلی اشاره‌ شده است افزود: ایجاد یک ارزش از منابعی که معطل‌ مانده ولی وجود دارند که باید با یک بنیان علمی و دانشی به آن فرایند نگاه کنیم.

  معاون استاندار لرستان عنوان کرد: معمولاً در اغلب کشورهای جهان از سه زاویه به‌کارآفرینی نگاه می‌شود به‌ طوری‌که کارآفرینی را با تولید ثروت و انتقال، توسعه تکنولوژی و ایجاد اشتغال‌زایی مرتبط می‌دانند در حالی‌که متأسفانه در کشور ما وقتی به دنبال کارآفرینی می‌رویم صرفاً به دنبال مقوله سوم یعنی ایجاد اشتغال هستیم در حالی‌ که این درست نیست.

  وی بیان کرد: اگر به دنبال نتیجه گرفتن از بحث کارآفرینی هستیم باید کارآفرینان به‌ عنوان بازیگر صحنه اقتصاد از سایر بازیگران متمایز شود که در این زمینه باید ببینیم پایه و اساس کاری که باید ایجاد شود چیست که همین در معنای کارآفرینی مستتر است.

  غضنفری با اشاره به اینکه کارآفرین به مخاطره پذیری نگاه ندارد و با ضمانت پایان توفیق ریسک می‌کند گفت: کارآفرین در این مسیر شرایط محیطی را با عزم و دانش خود پیش می‌برد.

  وی با تأکید بر اینکه کارآفرینی اثر شگرفی در رونق و رشد شتابان اقتصاد دارد تصریح کرد: تولید ثروت یعنی یک سرمایه‌گذاری که باید با ایجاد بهره‌وری ارتقا پیدا کند.

  معاون استاندار لرستان اظهار داشت: در بعضی مناطق می‌بینیم که در زیرساخت‌ها و پایه‌های اساس کار واقعاً تفاوت فاحشی با سایر نقاط وجود دارد که در این زمینه تیم مدیریت استان برای کم کردن این فاصله تلاش فراوانی انجام داده‌اند.

  وی افزود: احساس مشترکی که در بین مسئولان استان وجود دارد این است که لرستان  نسبت به سایر استان‌ها تفاوت دارد که متأسفانه این تفاوت ناشی از تصمیم‌گیری‌های سلیقه‌ای گذشته و به‌ ویژه در مقطعی که قبل از این دولت بر ما گذشت و فرصت‌های گران‌بهایی از دست رفت.

  غضنفری عنوان کرد: هر کاری که پای بخش خصوصی در آن وجود داشته باشد به‌ طور یقین پایداری آن بیشتر است بنابراین هر جا بخش خصوصی مشارکت نداشته باشد و تصدی گردی با دولت باشد پایدار نیست چون دولت پایبند به یک شرایطی است و یک سری محدودیت‌ها در برنامه‌های دولت اثرگذار است اما در این میان یک دولت به‌ طور یقین دولت باید نقش حمایتی باید داشته باشد که ما اعتقاد داریم این نقش دراستان لرستان باید پررنگ‌تر شود.

  وی راه‌اندازی کانون کارآفرینی را یک کار بسیار اساسی دانست و بیان کرد: همه باید از ظرفیت موجود حمایت کنیم بنابراین در بحث کانون کارآفرینی نیز کانون رسماً می‌تواند مصادیق حمایت را ما اعلام کند تا  پس از بررسی کارشناسانه ظرفیت‌های موجود را احصا کنیم.

  معاون استاندار لرستان کانون کارآفرینان را یکی از کارهای اثرگذار و پایه‌ای در استان دانست و گفت: برای رشد اقتصادی استان چاره‌ای نداریم جز اینکه در مسیر کارآفرینی و حمایت از کارآفرینان حرکت کنیم بنابراین همه باید به شکلی در این مسیر حرکت کنند تا آثار ملموس آن را در جامعه ببینیم.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی