اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۳۰۴ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۲

  50 درصد اعتبارات تملک دارایی های سرواباد در سال گذشته تخصیص یافت

  سنندج- ایرنا- فرماندار شهرستان سرواباد گفت: اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان سروآباد از محل اعتبارات تملک دارایی در سال گذشته 60 میلیارد و 400 میلیون ریال بود که حدود 50 درصد آن تخصیص یافت.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، علی مفاخری شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سرواباد افزود: اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان های استان براساس سه فاکتور جمعیت، وسعت و محرومیت است که امیدواریم در سال جاری اعتبارات خوبی به شهرستان سروآباد تخصیص داده شود و با همکاری نماینده مجلس و سایر مسئولین مشکلات شهرستان را به حداقل برسانیم.
  وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات شهرستان مربوط به بودجه و اعتبار نیست، خاطرنشان کرد: بخشی از مشکلات در نتیجه سوء مدیریت در برخی از ادارات و نهادها است، عدم توانایی یک مدیر و کم کاری و سهل انگاری آن مدیر بخش دیگری از مشکلات است.
  او خطاب به مدیران و مسئولان شهرستانی گفت: در بحث توسعه و پیشرفت و رونق شهرستان، همدل و همراه همدیگر باشید و مانع تراشی نکنید و به جای انتقاد کردن و زیر سوال بردن عملکرد یکدیگر در راستای برطرف کردن موانع و مشکلات قدم بردارید.
  مفاخری با تقدیر و تشکر از استاندار کردستان گفت: سال گذشته استاندار محترم کردستان و رئیس سازمان برنامه و مدیریت استان توجه ویژه ای به شهرستان سروآباد داشتند و از محل اعتبارات ماده 180 بیش از 160 میلیارد ریال اعتبار برای این شهرستان در نظر گرفتند.
  او اضافه کرد: متاسفانه از محل این اعتبارات یک ریال به شهرستان و حتی به کل کشور و استان کردستان تخصیص نیافت ولی آنچه مهم بود، حسن توجه ویژه استاندار محترم کردستان و رئیس سازمان برنامه ریزی و مدیریت استان کردستان به سروآباد بود.
  فرماندار سروآباد به ظرفیت ها و پتانسیل های مهم این شهرستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه شهرستان سروآباد در بخش های مختلف به ویژه بخش کشاورزی بسیار موفق است و در سال های اخیر با توسعه باغات و زمین های کشاورزی و تولید محصولات ارگانیک موفق عمل کرده و می توانیم در این بخش سرمایه گذاری های خوبی داشته باشیم و بدون تردید نیز جوابگو خواهد بود.
  او گفت: برای افزایش طرح توسعه باغات در این شهرستان نیازمند اعتبارات ویژه ای هستیم به ویژه اینکه در حاشیه روستاهای شهرستان نیازمند نصب و ایجاد ایستگاه های پمپاژ که از ضروریات بخش کشاورزی است هستیم.
  فرماندار سروآباد به مهمترین برنامه های شهرستانی اشاره کرد و افزود: ایجاد صنایع تبدیلی و ساخت سردخانه در منطقه اورامان با توجه به محصولات باغی ارگانیک منطقه از مهمترین اولویت ها و برنامه های شهرستانی است که امیدواریم با پشتیبانی و همکاری مسئولین استانی و نماینده مجلس در این راستا گام های مثبت و خوبی برداشته شود.
  او اضافه کرد: به دلیل نبود صنایع تبدیلی و سردخانه، محصولات باغی و ارگانیک این شهرستان به صورت خام و با قیمت بسیار پایین به فروش می رسد و به همین دلیل نیازمند ایجاد صنایع تبدیلی و ساخت سردخانه در شهرستان هستیم.
  مفاخری به مشکلات محیط زیست و منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: متاسفانه 57 هزار هکتار از وسعت شهرستان سروآباد را منطقه حفاظت شده تشکیل می دهد که کار کردن در این شهرستان را بسیار با مشکل روبرو کرده است.
  او ادامه داد: به عنوان مثال بنیاد برکت حاضر به ایجاد سرمایه گذاری در منطقه اورامان و ساخت سردخانه و صنایع تبدیلی بود که با منع محیط زیست روبرو شد و این فرصت بسیار مهم از شهرستان گرفته شد.
  وی تصریح کرد: ایجاد طرح های صنعتی، کشاورزی، نیروگاه سیکل ترکیبی، احداث کارخانه سیمان و ایجاد صنایع تبدیلی در این شهرستان به دلیل موانعی محیط زیستی متوقف شده اند.
  او گفت: ما محیط زیست و منابع طبیعی را برای آسایش و درآمد پایدار مردم می خواهیم و اگر دراین راستا برای آنها مشکل ایجاد کنیم، به قاچاق و مهاجرت و حاشیه نشینی در شهرها روی می اورند.
  فرماندار سروآباد اضافه کرد: ما از مردم می خواهیم که در روستاها ماندگار باشند و مهاجرت نکنند ولی در مقابل مانع ساخت و ساز و توسعه باغات و زمینهای کشاورزی خواهیم شد، لذا می طلبد بحث منطقه حفاظت شده و محیط زیست در شهرستان سروآباد مورد تجدید نظر هیات دولت قرار گرفته و وسعت منطقه حفاظت شده که اکنون 57 هزار هکتار است به همان 27 هزار هکتار قبلی کاهش پیدا کند.
  او دیگر ظرفیت شهرستان سرواباد را بخش شیلات عنوان کرد و گفت: بزرگترین مجتمع پرورش ماهی سردآبی خاورمیانه در روستای دیوزناو این شهرستان واقع شده که سالانه ظرفیت تولید بیش از 400 تن ماهی سردآبی را دارد و باتوجه به موفق بودن فاز اول ان می طلبد که فاز دوم ان نیز هر چه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسد.
  وی مهمترین مشکلات شهرستان سروآباد را بخش راه دانست و گفت: در شهرستان سروآباد 356 کیلومتر راه اصلی و فرعی داریم که از این مقدار 75 کیلومتر آن آسفالت و شهری است و 281 کیلومتر آن روستایی و خاکی است.
  مفاخری ادامه داد: در شاخص راه تنها 27 درصد از راه های شهرستان آسفالت است که به نسبت میانگین استانی که 41 درصد و میانگین کشوری که 65 درصد است، بسیار پایین هستیم و از این لحاظ در بدترین وضعیت ممکن قرار داریم.
  او گفت: چندین محور اصلی در شهرستان وجود دارد که راه ارتباطی روستاهای پرجمعیت است و تردد در این مسیرها بسیار سخت است که باید برای سال جاری و سال های آینده نسبت به بهسازی و آسفالت آنها اقدام شود.
  فرماندار سرواباد گفت: در سال گذشته 6 روستای شهرستان که دارای جاده خاکی زیر یک کیلومتر بودند با مشارکت مردم روستا آسفالت شد و در سالجاری نیز این روند ادامه خواهد داشت.
  او به جاده سروآباد مریوان اشاره کرد و افزود: جاده ارتباطی سروآباد به مریوان که یک مسیر مواصلاتی و بین المللی است، یک جاده رانشی است که در فصل زمستان با بارش برف و باران با مشکل رانش روبرو هستیم و اداره راه و شهرسازی به صورت موقت مشکل تردد در این مسیر را برطرف نموده و باید برای حل این مشکل راه حل و چاره ای اساسی اندیشیده شود.
  وی از دیگر مشکلات مهم شهرستان سروآباد را در حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: در حوزه اموزش و پرورش به شدت با کمبود فضاهای اموزشی روبرو هستیم که در این راستا نیازمند کمک خیرین کشوری و استانی هستیم و هدایت آنها برای توسعه اموزشی شهرستان یک ضرورت است.
  مفاخری در پایان به مهمترین ظرفیت شهرستان سرواباد اشاره کرد و افزود: بخش گردشگری و صنایع دستی از مهمترین پتانسیل های شهرستان سروآباد است که نیازمند توجه ویژه مسئولین استانی و به ویژه نمایندگان مجلس است که در این زمینه می توانیم در سطح استان و کشور و حتی جهان با وجود منطقه بکر و تاریخی اورامان حرفی برای گفتن داشته باشیم.
  او توسعه صنایع دستی و بازاریابی برای این صنعت را یک ضرورت دانست و گفت: عدم بازاریابی و معرفی صنایع دستی شهرستان سروآباد یکی از مشکلاتی است که سبب شده صنایع دستی خاص این منطقه کمتر دیده شوند، به عنوان مثال صنعت گیوه بافی که مختص روستای دل این شهرستان است و از این روستا بیرون آمده است، متاسفانه به نام مریوان ثبت شده و می طلبد که در بحث بازاریابی و توسعه صنایع دستی شهرستان توجه بیشتری داشته باشیم.
  شهرستان سروآباد در 90 کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
  1904

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی