اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۹۷ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷
  مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی:

  خدمات فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی در کاهش نرخ بیکاری نقش مهمی دارد

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: امروزه خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در استان بسیار نقش‌آفرین است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسین خوشایند ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هفته ملی مهارت، کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اظهار داشت: هر ساله دوم تا نهم مرداد‌ به عنوان هفته مهارت انتخاب و ششم مرداد‌ به عنوان روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نام‌گذاری شده است.

  وی با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: امروزه خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی، در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور بسیار نقش‌آفرین بوده است.

  مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌های ششم مرداد بیان کرد: توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی، کار و کارآفرینی در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، ایجاد انگیزه و عزم ملی برای دستیابی به فرصت‌های شغلی پایدار در مسیر اقتصاد مقاومتی، ارتقای منزلت و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اطلاع‌رسانی هر چه بیشتر این آموزش‌ها در سطوح مختلف از عمده اهداف برنامه‌های این هفته است.

  خوشایند تصریح کرد: با اجرای برنامه‌های متنوع در هفته ملی مهارت تلاش می‌شود تا مخاطبان و گروه‌های هدف با رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بیشتر آشنا شوند.

  وی افزود: در هفته ملی مهارت بازدید از تجهیزات و امکانات و کارگاه‌های مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای عموم و تمام مراکز آموزشی آزاد است و علاقه‌مندان می‌توانند این بازدید را فرصتی مغتم بشمارند و به ثبت نام حرفه مورد علاقه خود اقدام کنند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی بیان کرد: برپایی نمایشگاه، اجرای دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، تور مهارت ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی در بین کارکنان، دیدار با امام جمعه، سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه، تبلیغات محیطی و معرفی نخبگان مهارتی از جمله برنامه‌های این اداره کل به مناسبت گرامیداشت هفته ملی مهارت است.

  خوشایند همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مابین شرکت آب و فاضلاب استان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی خبر داد و گفت: به منظور افزایش سطح دانش فنی و مهارتی شاغلان و کارجویان در حوزه آب و فاضلاب تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت آب و فاضلاب استان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی منعقد شد.

  وی افزود: در راستای اجرای سند راهبردی مهارت و فناوری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و سایر اسناد بالا دستی به منظور ارتقای توانمندی و افزایش مهارت نیروی انسانی شاغل در حوزه آب و فاضلاب و بهره‌مندی مستمر از ظرفیت‌های موجود در جهت ارائه خدمات آموزشی بر اساس استانداررد‌های آموزشی یکپارچه و منسجم ملی و بین‌المللی و تاکید بیشتر بر آموزش‌های علمی به منظور افزایش سطح دانش فنی و مهارتی شاغلان و کارجویان در حوزه آب و فاضلاب تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت آب و فاضلاب استان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی منعقد شد.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: امروزه شاخص توسعه انسانی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم و اثرگذار در روند توسعه همه جانبه بوده و در فراهم کردن بستر لازم برای ورود کشور‌ها در عرصه رقابت‌های جهانی سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

  خوشایند اظهار داشت: تا آنجا که در رتبه‌بندی کشور‌ها، شاخص توسعه انسانی در جایگاه بسیار مهم‌تری نسبت به درآمد سرانه قرار دارد و در همین مسیر یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه انسانی، آموزش و توانمندسازی است به شکلی که از این طریق می‌توان مشارکت توام با بهره‌وری نیروی انسانی را در فرایند توسعه کشور شاهد بود.

  وی گفت: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه همه جانبه کشور‌ها، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است.

  وی ادامه داد: امروزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یگانه متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غیررسمی در کشور، اعلام می‌کند که خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعارهای «اقتصاد مقاومتی»، می‌تواند در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش‌آفرینی نوینی داشته باشد.

  مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی ابلاغ سیاست‌های کلی اشتغال از سوی مقام معظم رهبری، ابلاغ سیاست‌های اجرایی اشتغال در دولت تدبیر و امید و طراحی و تدوین «نظام جامع مهارت و فناوری» را موجب حساس و پر اهمیت‌تر شدن رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور را در عرصه نقش آفرینی در حوزه‌های مهارتی و اشتغال و در تحقق شعار سال دانست.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی