اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۷۶ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۶

  استاندار خراسان رضوی: بازار استان نیازمند کارآفرینی مضاعف است

  مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: بازار جوان این استان که شمار جویندگان شغل در آن رو به افزایش است نیاز به کارآفرینی مضاعف دارد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، علیرضا رشیدیان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از دو کارخانه قطعه سازی مشهد در جمع خبرنگاران افزود: نرخ درخواست مشارکت برای اشتغال در این استان از حدود 38 درصد به 41.2 درصد افزایش یافته که این امر نشان دهنده نیاز بازار استان به کارآفرینی است.
  وی بیان کرد: در سال گذشته حدود 27 هزار فرصت شغلی جدید در خراسان رضوی ایجاد شد اما نرخ بیکاری در این استان افزایش یافت.
  وی گفت: ایجاد کارآفرینی نیاز به یک نهضت همکاری بین تمام دستگاه های دولتی، غیردولتی، قضایی و مدیریت شهری دارد تا بتوان همه امکانات و ظرفیت ها را متناسب با اشتغال و تولید بسیج کرد.

  * تلاش برای رفع کمبود نقدینگی 180 واحد صنعتی در خراسان رضوی

  استاندار خراسان رضوی افزود: به منظور عارضه یابی واحدهای تولیدی و رفع مشکلات آنها از طریق مصوبات ستاد تسهیل امور واحدها در استان، تاکنون 466 واحد صنعتی در سایت بهین یاب ثبت نام کرده اند که از این تعداد 180 واحد مشکل کمبود نقدینگی داشته اند.
  وی با بیان اینکه از این تعداد 90 واحد برای رفع کمبود نقدینگی به بانکها معرفی شدند، اظهار کرد: واحدهای باقیمانده نیز عارضه یابی شدند که مشکلات آنها باید از طریق روشهای دیگر حل شود.
  وی گفت: مشکلات خط تولید و واحدهای صنعتی تنها نقدینگی نیست به همین منظور عارضه یابی واحدها و خط های تولید از نظر نوع ماشین آلات بکار رفته، تامین مواد اولیه، بهره وری، فناوری به کار رفته، بازرگانی و مدیریت نیز انجام می گیرد تا با روش های دیگر بتوان مشکلات آنها را حل کرد.
  استاندار خراسان رضوی افزود: بخش مهم در تولید و اشتغال، همدلی و همکاری است که باید بین سازمان های دولتی و عمومی از جمله بانکها و دانشگاه ها وجود داشته باشد.
  وی با اشاره به مشکلات قطعه سازان خراسان رضوی اظهار کرد: پارسال واحدهای قطعه ساز در تامین منابع مالی مشکلات جدی داشتند که به همین منظور دو هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد.
  وی گفت: از این مبلغ 900 میلیارد ریال باقی مانده است که نشان می دهد چرخ واحد های قطعه ساز به راه افتاده و دیگر نیاز به تزریق پول ندارند.
  رشیدیان افزود: راهکار حل مشکلات بخش تولید فقط تزریق پول نیست بلکه عارضه یابی درست و پیدا کردن اشکالات واقعی خط تولید است که برخی به ماشین آلات یا فناوری آن باز می گردد.
  وی ادامه داد: در سال گذشته 13 هزار میلیارد ریال ماشین آلات مورد نیاز استان به خراسان رضوی وارد شد تا بخشی از مشکلات حوزه صنعت و معدن را برطرف کند.
  در این مراسم دو کارخانه مربوط به شرکت پارت سازان مورد بازدید استاندار قرار گرفت.
  شرکت مجموعه سازی و گاردان پارت سازان با اشتغالزایی برای 148 نفر و سرمایه گذاری ثابت 350 میلیارد ریال، سیستم فرمان خودرو و میل تعادل فرمان را تولید می کند.
  شرکت فورج پارت سازان نیز با اشتغالزایی مستقیم برای 180 نفر و سرمایه گذاری 300میلیارد ریال تولید انواع فورجینگ و عملیات حرارتی قطعات را بر عهده دارد.
  7489 / 6053

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی