اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۶۶ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴

  گیاهان داروی خراسان شمالی ظرفیت صادرات به سراسر دنیا را دارد

  بجنورد- ایرنا- نماینده کانون کارآفرینی کشور گفت: با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های حوزه گیاهان داروی در خراسان شمالی، این استان در این حوزه می تواند صادرات به سراسر دنیا داشته باشد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا ، هادی هزارخانی روز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان خراسان شمالی بر اشتغال زایی در این حوزه تاکید کرد و افزود: در این راستا شورای سیاست گذاری و کارگروه های تخصصی در حوزه گیاهان دارویی و فراورده های گیاهی در این استان تشکیل شده است.
  وی افزود: کارگروه های پیشنهادی کانون کارآفرینی کشور برای این شورا، علمی و آموزشی با ریاست جهادکشاورزی استان و دبیری جهاد دانشگاهی استان، کارگروه توسعه کارآفرینی و اشتغال با ریاست مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و دبیری رئیس صندوق کارآفرینی امید استان و کارگروه توسعه و تجارت با ریاست اتاق بازرگانی استان و دبیری کانون کارآفرینی کشور است.
  وی افزود: کارگروه علمی باید یکسری ابهامات را پاسخ و تعهد بدهد که اگر این جریان در این استان آغاز شود تا پایان با هیچ مشکلی در روند کار مواجه نشود.
  وی در بخش دیگری از سخنانش بر اقتصاد خرد تاکید کرد و گفت: باید در سطح پایین جامعه اقتصاد خرد ایجاد کرد و اگر این مهم در جامعه شکل گیرد اقتصاد رونق خواهد گرفت.
  وی اظهار کرد: بر اساس مدل هایی از جمله کشور چین، هندوستان و سایر اقتصاد خرد به شکل درست و منطقی در سطح خرد ایجاد و به شکل علمی و اصولی متصل به شبکه های بزرگ تری خواهد شد و به بازارهای جهانی متصل می شود.
  وی بر شبکه سازی و توسعه تجاری تاکید کرد و افزود: در این راستا سرمایه گذاران داخلی و خارجی نیز جذب خواهند شد.
  سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه ثبت آمار اشتغال ارایه شده باید واقعی باشد گفت: آمار اشتغال استان و حتی بیکاران نیز باید درست و واقعی ثبت شود.
  محمود دلپسند با بیان اینکه پایه هر برنامه ریزی، ثبت درست آمار است اظهار کرد: باید در ثبت آمار واقعی اشتغال، آمار جذب در دستگاه های اجرایی و موسسات عمومی دولتی و غیر دولتی نیز به درستی ثبت شود چرا که در غیر این صورت نمی توانیم برای آینده برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.
  دلپسند، عملکرد بانک ها در اجرای بند ج تبصره 16 بودجه سال 94 به ویژه عملکرد حوزه سفر رهبر معظم انقلاب مثبت ارزیابی کرد و گفت : کسب رتبه دوم کشوری نیز در هممین راستا بوده است .
  وی همچنین به موضوع گیاهان دارویی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه خراسان شمالی دارای ظرفیت های قابل توجهی در بخش گیاهان دارویی است و تاکنون بسترهای لازم و هماهنگی ها در به تحقق این فرصت ها به خوبی انجام شده است.
  معاون استاندار افزود: خراسان شمالی از نظر پوشش گیاهان طبیعی پتانسیل قابل توجهی دارد اما به دنبال زراعی کردن گیاهان دارویی هستیم چون شرایط آب و هوایی استان مساعد است و می توانیم شاهد افزایش حجم تولید این گیاهان از نظر کمی و کیفی باشیم.
  وی گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان نیز باید موضوع گیاهان دارویی را به عنوان یک فعالیت جاری و مستمر در دستور کار خود قرار دهد.
  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: در دولت تدبیر و امید سامانه ای طراحی شده است که تمامی اشتغال در بخش خصوصی در آن ثبت خواهد شد.
  حسن نوری افزود: در این سامانه 350 فرصت شغلی توسط اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی، منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان جهاد کشاورزی، صندوق مهر امام رضا (ع) و این اداره کل ثبت شده است.
  وی از برگزاری جشنواره تجلیل از کار آفرینان برتر این استان نیز خبر داد و افزود: در پایان آبان ماه این جشنواره برگزار می شود و کارآفرینانی که ایده و طرح های نو داشته اند که منجر به تولید ثروت شده است تقدیر خواهند شد.
  نوری اظهار کرد: برنامه جامعه کار آفرینی این استان نیز تدوین و در مرحله پایانی است.
  وی گفت: متاسفانه تمام تسهیلات سفر رهبر معظم انقلاب به خراسان شمالی در حوزه تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نشده است.
  وی میزان تسهیلات در سفر رهبری را 350 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: از مجموع این میزان 70 درصد توسط بانک های عامل پرداخت شده و مابقی باقی مانده است که بیشتر نیز مربوط به بانک مسکن و پست بانک بوده است که امیدوار هستیم هرچه زودتر این تسهیلات را پرداخت کنند.
  وی اظهار کرد: از مجموع این تسهیلات سهم کمیته امداد 240 میلیارد ریال و 19 میلیارد ریال نیز مربوط به بهزیستی بوده است که کمیته امداد تاکنون 79 درصد را جذب و بهزیستی نیز 50 درصد جذب کرده است.
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان شمالی با بیان اینکه نرخ بیکاری این استان هرساله از متوسط کشور پایین تر بوده است گفت: در سال های اخیر این نرخ به میانگین کشوری نزدیک شده است اما هنوز هم عقب تر هستیم.
  حسن نادری افزود: در حوزه اشتغال در بخش کشاورزی با افت مواجه بوده ایم که در سال 94 وضعیت بهتری داشتیم اما در حوزه صنایع و خدمات افت داریم که باید مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.
  وی اظهار کرد: با توجه به اینکه سرمایه گذاری در حوزه صنعت اشتغالزا است باید آفت های این حوزه شناسایی و در جهت رفع آن تلاش شود.
  کارگروه اشتغال خراسان شمالی با حضور مسئولان و مدیران کل استان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.
  3007/1744

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی