اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۶۳ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۷
  رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی نهاوند:

  طرح‌های مشاغل خانگی نهاوند معطل اعتبار برای بهره‌برداری هستند

  رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی نهاوند با اعلام اینکه اعتبارات مشاغل خانگی نهاوند تخصیص نیافته است، گفت: طرح‌های مشاغل خانگی معطل اعتبار برای بهره‌برداری هستند.

  جلال غیاثوند در گفتگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند با اعلام اینکه سال گذشته در نهاوند 231 مجوز مشاغل خانگی صادر شده بود، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون نیز در زمینه مشاغل خانگی 27 مجوز در شهرستان نهاوند صادر شده است.

  وی تصریح کرد: سال گذشته مبلغ پنج میلیارد و 390 میلیون ریال اعتبار برای مشاغل خانگی شهرستان نهاوند ابلاغ شد که تاکنون 900 میلیون ریال آن تخصیص پیدا کرده است.

  غیاثوند تاکید کرد: طرح‌های مشاغل خانگی که برای آنها مجوز صادر شده است آماده بهره‌برداری هستند اما متأسفانه برای تأمین اعتبار این طرحها با مشکل مواجه هستیم چراکه اعتبار این طرحها تخصیص پیدا نکرده است.

  وی با اشاره به اینکه شهرستان نهاوند در زمینه ایجاد مشاغل خانگی رتبه چهارم استان را داراست، عنوان کرد: اعتبار ابلاغ شده برای مشاغل خانگی در نهاوند به کمیته امداد، صنعت و معدن، صنایع دستی، فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی تعلق گرفته است.

  رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان نهاوند اظهار داشت: مشاغل خانگی در شهرستان نهاوند شامل مشاغل مستقل از جمله قالیبافی، گلیم بافی، نازک‌دوزی، پرده‌دوزی، پرورش گوسفند گوشتی، پرورش قارچ، خیاطی، پرورش گوسفند شیری و پرورش گاو شیری و مشاغل پیشتیبان از جمله قالیبافی هستند.

  غیاثوند در ادامه بازاریابی و فروش محصولات تولید شده مشاغل خانگی را یکی از نیاز های اساسی در زمینه مشاغل خانگی بیان کرد و گفت: بعد از تولیدات مشاغل خانگی بازاریابی و فروش این محصولات یکی از نیازهای اساسی است که باید در این زمینه تمهیدات لازم انجام شود.

  وی تاکید کرد: ایجاد بازارچه‌های محلی و استانی و برپایی نمایشگاه‌های فصلی راه‌حلهایی مناسب برای فروش تولیدات مشاغل خانگی هستند.

  غیاثوند عنوان کرد: تشکیل شبکه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های پیشتیبان یکی از بهترین و مهمترین راهکارها برای رفع مشکلات بازاریابی و فروش تولیدات مشاغل خانگی است.

  وی درباره بیمه مشاغل خانگی نیز گفت: برای حمایت از مشاغل خانگی باید بیمه آن‌ها مدنظر قرار بگیرد زیرا در قانون مشاغل خانگی حمایت دولت از این مشاغل ذکر شده ولی متأسفانه در این باره تأمین اعتبار انجام نشده است.

  رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان نهاوند هدفمند شدن مشاغل خانگی تاکید کرد و گفت: در صورتیکه مشاغل خانگی  نسبت به مزیت‌های شهرستان تبدیل به یک برند شوند بسیاری از مشکلات فروش تولیدات این مشاغل حل و مرتفع شده و متقاضیان این تولیدات با اعتماد بیشتری این محصولات را خرید می‌کنند.

  غیاثوند تاکید کرد: بازاریابی و فروش تولیدات مشاغل خانگی یکی از دغدغه‌های اصلی در زمینه مشاغل خانگی است که با حمایت دولت و انتخاب بازاریاب‌های با تجربه و آشنا با بازاریابی فروش می‌تواند در حل این مشکلات اثربخش باشد.

  وی بیان کرد: بعضی از مجوزها که از ادارات مربوطه در شهرستان صادر می‌شوند به دلیل عدم آگاهی کافی کارشناسان در سیستم ثبت نمی‌شوند که همین امر سبب بوجود آمدن مشکلات برای صدور مجوز می‌شود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی