اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۵۹ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران مطرح کرد‌

  تشکیل کانون‌های کارآفرینی در مازندران/ حمایت از اشتغال‌های دانش بنیان‌

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تاکید بر حمایت از اشتغال‌های دانش بنیان در استان، گفت: کانون‌های کارآفرینی در مازندران تشکیل شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، کامران اصغری ظهر امروز در جلسه بررسی تشکیل جشنواره کارآفرینان برتر مازندران اظهار داشت: با توجه به اهمیت کارآفرینی، برنامه‌ریزی و سیاستگذاری در زمینه توسعه و ترویج آن از الزامات برنامه‌های مختلف توسعه اقتصادی استان بوده و ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی توجه به آن را توسط تمامی دستگاه‌ها ضروری می‌کند.

  وی ادامه داد: در همین ارتباط، یکی از برنامه‌های مهم اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به رسالت و وظایف خود، انجام فعالیت‌های بنیادی درباره توسعه و ترویج کارآفرینی بوده و بدین منظور هرساله این اداره کل با هدف شناسایی کارآفرینان در استان و انتخاب برترین کارآفرینان و معرفی آنان به عنوان الگوهای برتر به آحاد جامعه خصوصا جوانان، اقدام به برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر می‌کند.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: به لحاظ نقش ویژه کارآفرینان در جامعه،"شناسایی و معرفی آنان، استفاده از توانمندی و تجارب آنان در جهت پیشرفت و توسعه و بهبود فضای کسب و کار در کشور یکی از اقدامات مهم در زمینه الگوسازی برای جوانان و ترویج و توسعه کارآفرینی در کشور بوده است.

  اصغری با تأکید بر اینکه برگزاری این جشنواره میتواند زمینه‌های حضور کارآفرینان در جامعه و افزایش سرعت توسعه فرهنگ کارآفرینی را فراهم کند، افزود: این جشنواره، میعاد گاهی برای گردهم آوردن کارآفرینان است که تجارب موفق خود را با جامعه درمیان بگذارند و مشعل و چراغ راهی برای نسل جوان و نوپا باشند.

  وی تصریح کرد: تشکیل کانون‌های کارآفرینی در استان، با حضور کارآفرینان برتر استانی مشارکت آنان با نهادهای اجرایی به عنوان اتاق فکر کارآفرینی، یکی از دستاوردهای همین جشنواره‌ها‌ست که نتایج موثری در توسعه کارآفرینی در استان به همراه خواهد داشت.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان داشت: کانون‌های کارآفرینی استان‌ها که از کارآفرینان برتر، صاحب نظران و کارشناسان خبره کارآفرینی هر استان تشکیل شده در حال حاضر به عنوان اتاق فکر اداره کل ایفای نقش کرده و علاوه بر ارائه پیشنهادات و طرح‌ها در راستای ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی در استان، تصمیم‌گیران را از پیامدهای احتمالی تصمیمات و سیاستگذاری‌ها نیز آگاه می‌کنند.

  وی خاطرنشان کرد: این کانون‌ها با توجه به داشتن عقبه علمی، تجربی، تکنیکی و مالی کارآفرینان برتر؛ سرمایه بسیار ارزشمندی برای مسئولان بوده که می‌توانند به بهبود فضای کسب و کار در استانها و بالتبع در کشور کمک کنند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی