اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۳۷ انتشار : ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۲
  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم به مهر خبر داد:

  افزایش ۴۰ درصدی دریافت کنندگان بیمه بیکاری در قم

  قم - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم با بیان اینکه بیش از ۲ هزار نفر در قم بیمه مستمری بیکاری می‌گیرند، گفت: دریافت کنندگان این نوع بیمه نسبت به سال ۹۳ رشد ۴۰ درصدی داشته‌اند.

  نصرالله بازوند در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه توسعه مشاغل خانگی یکی از راه‌های ایجاد شغل مناسب است، گفت: مشاغل خانگی به دلیل نیاز به سرمایه کم راه‌اندازی و همکاری اعضای خانواده در فرایند شغلی گزینه مورد علاقه مردم است.

  وی با تأکید بر اینکه باید زمینه توسعه مشاغل خانگی متناسب با ظرفیت‌ها و استعدادهای استان را فراهم کنیم، گفت: شهر قم به دلیل اینکه در حوزه صنایع‌دستی و فرش دستباف برجستگی و شهرت دارد می‌تواند به قطب مهم مشاغل خانگی کشور مبدل شود.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم تنوع قومی و فرهنگی را یکی دیگر از راه‌های توسعه و رشد مشاغل خانگی در قم عنوان کرد و گفت: در سال گذشته به رغم محدودیت‌های منابع مالی بیش از ۶ میلیارد ریال وام قرض الحسنه مشاغل خانگی به ۱۰۵۰ نفر با سود ۴ درصد اعطا کردیم.

  قم می‌تواند قطب مشاغل خانگی باشد

  وی با تأکید بر اینکه پرداخت وام مشاغل خانگی به هر فردی که از دستگاه‌های مرتبط شغلی مجوز فعالیت داشته باشد، تعلق می‌گیرد، افزود: توسعه مشاغل خانگی یکی از راه‌های مهم کارآفرینی و اشتغال‌زایی کم هزینه است.

  بازوند با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از ۱۳ هزار نفر بیمه شده به جمعیت بیمه‌ای استان اضافه شده است، گفت: از این تعداد ۸ هزار نفر از بیمه شدگان جدید و نزدیک به ۶ هزار نفر نیز از بازنشستگان تأمین اجتماعی هستند.

  وی با اشاره به اینکه تعداد دریافت کنندگان بیمه بیکاری در سال ۹۴ به بیش از دو هزار نفر رسید، گفت: این آمار نسبت به سال ۹۳ رشد حدود ۴۰ درصدی داشته است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم با تأکید بر اینکه تعداد دریافت کنندگان بیمه بیکاری نسبت جمعیت ۲۳۰ هزار نفری بیمه شدگان استان رقم قابل توجهی نیست، گفت: این آمار حتی از عرف بین‌المللی هم پایین‌تر است

  وی همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا احتمال افزایش درخواست کنندگان بیمه بیکاری به دلیل کمبود شغل و بهانه‌های غیرقانونی وجود ندارد، گفت: احتمال تخلف و دور زدن قانون در بیمه بیکاری دور از ذهن نیست و در پرداخت و اجرای بیمه بیکاری کمیته‌ای شکل می‌گیرد که اداره کار تنها یکی از اعضای آن است.

  بازوند برای جلوگیری از بیکاری و رشد اشتغال‌زایی باید فرهنگ کارآفرینی رواج یابد، گفت: جای خالی خلاقیت و کارآفرینی در رشته‌های مختلف دانشگاهی به وفور به چشم می‌خورد.

  دوران دانشگاه‌های آموزش محور به سر آمده

  وی با انتقاد از تعطیلی برگزاری دوره‌های کارآفرینی در قم گفت: یکی از اقدامات خوبی که در دهه اخیر در ارتباط با قشر تحصیل‌کرده صورت گرفت برگزاری دوره‌های آشنایی با روش‌های کارآفرینی بود که به تعطیلی انجامید.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم علت تعطیلی برگزاری دوره‌های کارآفرینی را ایرادهای مالی دانست و اظهار کرد: دیوان محاسبات پرداخت هزینه‌های دوره توسط دولت را مجاز ندانست و معتقد بود که برگزاری دوره‌ها باید از طریق بخش خصوصی انجام شود وگرنه در آن دوران کمبود اعتباری برای برگزاری دوره‌ها نداشتیم.

  بازوند با تأکید بر اینکه دوران دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی آموزش محور به سر آمده است، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید تمام محتوا و مواد درسی با رویکرد کاربردی و قابل تعمیم به جامعه باشد وگرنه وقت جوانان و بودجه دولت هدر می‌رود.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی