اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۳۳ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲
  مدیرکل بازرگانی و بازاریابی راه آهن در بهشهر مطرح کرد

  تجهیز واگن‌های یخچال‌دار در بنادر شمالی کشور/ صادرات محصولات کشاورزی مازندران از طریق قطار

  مدیرکل بازرگانی و بازاریابی راه آهن با اشاره به اینکه صادرات محصولات کشاورزی استان از طریق قطار به کشورهای سی آی اس تقویت شود، گفت: واگن‌های یخچال‌دار در بنادر شمالی کشور تجهیز خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بهشهر، مرتضی علی احمدی بعد از ظهر امروز در نخستین نشست مشترک هم اندیشی حمل و نقل ریلی بندری با حضور صاحبان کالاهای تجاری، مالکان واگن‌های باری کشور و نمایندگان شرکت‌های حمل و نقل ریلی داخلی و بین المللی در بندر امیرآباد اظهار داشت: راه آهن در راستای رقابت با حمل و نقل جاده ای سیاست‌های خوبی را برای صاحبان بار در نظر گرفته است.

  وی افزود: ارائه تخفیفات 40 تا 45 درصدی به برخی از محموله‌ها از جمله گوگرد و مازوت،کاهش تعرفه حق دسترسی راه آهن در برخی از مسیرها از جمله این اقدامات است.

  علی احمدی گفت: با توجه به موقعیت خوب بندر امیرآباد و بازار جدید روسیه، شرایط مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی بوجود آماده است.

  وی بیان کرد: مذاکراتی را با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان انجام داده تا  واگن‌های یخچال دار برای جلوگیری از فاسد شدن محصولات در اختیار صادر کنندگان این نوع کالاها به کشورهای سی آی اس قرار گیرد.

  اتصال کامل بندر امیرآباد به شبکه ریلی کشور

  یوسف گران پاشا، مدیرکل راه آهن شمال نیز با اشاره به نقش حمل و نقل ریلی در جابجایی بار بنادر، گفت: با توجه به اینکه بندر امیر آباد تنها بندر شمال کشور بوده که از طریق راه آهن شمال به شبکه ریلی کشور متصل است، ولی تاکنون از این ظرفیت به‌خوبی استفاده نشده است.

  وی افزود: این موقعیت فرصت بسیار خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در توسعه زیرساخت‌های حمل‌و‌ نقل در حوزه حمل‌و‌نقل دریایی و ریلی است.

  گران پاشا با اشاره به ظرفیت خطوط ریلی راه آهن شمال برای حمل سالانه 2.5 میلیون تن بار، افزود:برای اینکه بتوانیم ظرفیت عملکردی در بنادر را افزایش دهیم و از انباشت بار در بنادر جلوگیری کنیم، نیازمند جابجا‌یی سریع کالا با حجم گسترده در بنادر هستیم که این امر تنها از طریق حمل‌و‌ نقل ریلی امکانپذیر خواهد بود.

  مدیرکل راه آهن شمال از استقرار دفتر ارائه خدمات راه آهن شمال به مشتری در بندر امیرآباد خبر داد و گفت: این دفتر که با مساعدت و همکاری بندرامیرآباد ایجاد شده، پاسخگوی سئوالات و مشکلات صاحبان کالا و مشتریان حوزه ریلی برای رونق بخشیدن این صنعت در بندر امیرآباد است.

  نگاه ویژه سازمان بنادر به بندر امیرآباد

  مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد نیز از راه آهن به‌عنوان یک سرمایه ملی در بندر امیرآباد یاد کرد و گفت: سازمان بنادر و دریانوردی نگاه ویژه ای به بندر آمیرآباد به‌عنوان بندر محوری دریای خزر و بزرگ‌ترین بندر شمال کشور دارد.

  وی افزود: چشم انداز بندر امیرآباد به مدرنیزه کردن حمل و نقل کالا برای سرمایه گذاران معطوف شده است.

  خدمتگذار با ارائه پیشنهاد تشکیل کارگروه توسعه حمل و نقل ریلی - بندری برای استفاده از ظرفیت‌های موجود با عضویت بندر امیرآباد، راه آهن شمال، اداره کل بازاریابی و بازرگانی راه آهن و نمایندگان شرکت‌های حمل و نقل ریلی, افزود: با افزایش حجم حمل و نقل ریلی در بندر امیرآباد، می‌توان به یک تعرفه مصوب ریلی برای این بندر دست یافت.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :بازاریابی