اخبار تازه

پربازدید ها

    کد خبر ۱۲۲۸ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۷

    بازدید هیات اقتصادی کشور سنگال از بندر شهید رجایی/اعزام مبلغان درماه رمضان به مناطق هرمزگان

    بندرعباس- ایرنا - هرمزگان درهفته ی گذشته (هشتم تا چهاردهم خردادماه جاری) شاهد مناسبت ها و رویدادهای مهم خبری از جمله بازدید هیات اقتصادی و دیپلماتیک کشور سنگال از بندر شهید رجایی و اعزام مبلغان و روحانیان به مناطق مختلف استان به مناسبت ماه مبارک رمضان بود.

    * شنبه هشتم خردادماه/یک مسئول در وزارت صنعت و معدن: خرمای پیارم و نارنگی سیاهوی هرمزگان ثبت ملی می شود
    مدیرکل دفتر مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: خرمای پیارم و نارنگی سیاهوی هرمزگان که از محصولات مهم کشور به شمار می روند، پس از کارشناسی های لازم ثبت ملی می شود.
    جمعه شب سیدمهدی میرصالحی در نشست ثبت جغرافیای ملی و بین المللی خرمای پیارم و نارنگی سیاهوی هرمزگان در بندرعباس اظهار داشت: میزان تولید، سطح زیرکشت، میزان صادرات، اشتغالزایی و منطقه کشت از مهمترین معیارهای ثبت ملی و بین المللی محصولات کشاورزی به خصوص خرمای پیارم و نارنگی هرمزگان است.
    وی افزود: ثبت ملی و بین المللی این دو محصول مهم هرمزگان برای افزایش و انحصاری کردن صادرات آن و افزایش ارزآوری در دستور کار این وزارتخانه است.
    میرصالحی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا پس از ثبت این دو محصول در کشور، خرمای پیارم به نام شهرستان حاجی آباد و نارنگی به نام دهستان سیاهوی هرمزگان در سطح بین المللی ثبت شود.
    این مقام مسئول تصریح کرد: ارسال پرونده خرمای چهار استان کشور از جمله سیستان و بلوچستان ، بوشهر ، کرمان و هرمزگان برای ثبت بین المللی از مهمترین برنامه های این دفتر در سال 95 است.
    مدیرکل دفتر مالکیت صنعتی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: انحصار در صادرات محصول و کالای ثبت شده، افزایش ارزش افزوده محصول و حفظ حریم کالا به نام منطقه ثبت شده از مهمترین مزایایی ثبت بین المللی محصولات است.
    خرمای پیارم هرمزگان با سطح زیرکشت 2 هزار و 500 هکتار از مهمترین ارقام صادراتی خرمای کشور است.
    شهرستان حاجی آباد در استان هرمزگان که در 175 کیلومتری شمال بندرعباس مرکز این استان قرار گرفته، به علت داشتن آب و هوای گرم و خشک تنها منطقه کشت پیارم در ایران است.
    این خرما به صورت تازه و یا فرآورده های آن به کشورهای اروپایی، ژاپن و حاشیه خلیج فارس صادر می شود.
    از ابتدای سالجاری تا پایان اردیبهشت ماه 460 تن خرمای پیارم حاجی آباد به خارج از کشور صادر شد که در همسنجی با سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است.
    پیارم مرغوب ترین و گران ترین خرمای جهان است که به خرمای شکلاتی معروف بوده و به علت خشک بودن و قابلیت نگهداری طولانی مدت طرفداران زیادی در بازارهای داخلی و خارجی دارد.
    از دو هزار و 500 هکتار نخلستان‌های پیارم در حاجی آباد 70 درصد آن معادل 6 هزار تن در سال به امارات متحده عربی ، ایتالیا ، اسپانیا ، فرانسه ، روسیه ، ارمنستان ، تاجکستان و آسیای مرکزی صادر می شود.
    استان هرمزگان با برداشت سالانه 148 هزار تن خرما از 38 هزار هکتار، مقام چهارم تولید و مقام سوم سطح زیر کشت را دارد.
    دهستان سیاهو نیز در 75 کیلومتری شمال بندرعباس با دارابودن آب و هوایی مناسب بهترین منطقه برای کشت نارنگی به شمار می رود و نارنگی آن از شهرت بالایی برخوردار است.
    سطح زیرکشت نارنگی در هرمزگان هفت هزار هکتار با تولید سالانه 60 هزار تن است.
    * توزیع دوغ و فراورده های لبنی قنبرزاده ممنوع است
    * خطر آب شدن یخ های قطبی بر سواحل ایران تاثیر ندارد
    * یکشنبه نهم خردادماه /خانواده کوهنورد ناپدید شده هرمزگانی همچنان چشم انتظار هستند
    با وجود گذشته 10روز از گم شدن «برکت صادقی » کوهنورد هرمزگانی که از 30اردیبهشت در صعود انفرادی به دماوند ناپدید شده است،خانواده وی همچنان چشم انتظار دریافت خبری درباره سرنوشت این کوهنورد هستند.
    همسر این کوهنورد یکشنبه در گفت و گویی با ایرنا افزود:از اولین روزهای این اتفاق تاکنون ،در منطقه 'پلور ' دماوند مستقر شده ایم اما هنوز هیچ خبری به دست نیامده است.
    فریده طغرلی با انتقاد از عملکرد نهادها و دستگاه های مسئول اظهار داشت:در روزهای اول فدراسیون کوهنوردی مدعی شد بالگرد برای یافتن این کوهنورد اعزام کرده ولی هیچ بالگردی به این منظور در منطقه پرواز نکرده است.
    طغرلی اضافه کرد:این امکان وجود داشت که از روی امواج موبایل این کوهنورد مختصات جغرافیایی محل وی تعیین شود اما در این زمینه نیز هیچ همکاری صورت نگرفت.
    به گفته همسر برکت صادقی تلاش هایی برای یافتن کوهنورد ناپدید شده انجام شده و گروه هایی از کوهنوردان اعزام شده اند اما این افراد تنها در یک مسیر جستجو کرده اند و به ارتفاعات چهار هزار و 600متر به بالا نیز ورود نکرده اند و به همین دلیل نتیجه ای به دست نیامد.
    طغرلی خاطرنشان کرد:هم اکنون تعدادی از کوهنوردانی که دوست صادقی بوده اند به صورت داوطلبانه و به خواهش خانواده ،از سایر استانها به دماوند آمده و در حال جستجو هستند.
    برکت صادقی کوهنورد 55 ساله اهل بندرعباس از 30 اردیبهشت ماه به تنهایی قصد صعود به قله دماوند را داشت که از روز جمعه 31اردیبهشت تماس های وی قطع شد.
    یک تیم از نیروهای امداد ونجات هلال احمراز مسیر ملاخوران اقدام به صعود مسیر جنوبی کرده که با توجه به هوای مه آلود و نبود دید کافی تا ارتفاع 4500 متر صعود کرده و به جستجو پرداختند ولی اثری از برکت صادقی نیافتند سپس به ارتفاعات پایین آمدند.
    پس از نتیجه نگرفتن جستجوی تیم امدادهلال احمر اعزامی جلسه ای بااعضای کار گروه جستجو ونجات استان تشکیل شد و راهکارهای لازم برای امداد رسانی سریع تر مورد بررسی قرار گرفت که درهمین زمینه یک تیم 12 نفره جهت جستجو برکت صادقی از بندرعباس اعزام شدند.
    مسئول انجمن پزشکی کوهستان ایران نیز چهارشنبه هفته گذشته گفت: طبق اعلام کارگروه جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی و نظر مشورتی دیگر مسئولان امر باتوجه به شروع دوره جدید بارش برف در ارتفاعات دماوند و تداوم این سامانه تا روز جمعه ، عملیات جستجو برای یافتن برکت صادقی پایان یافت.
    حمید مساعدیان افزود: ادامه عملیات جستجو در ارتفاعات دماوند به دلیل نداشتن دید کافی و همچنین خطر حضور امدادگران در شرایط بد جوی و بارش برف و برودت هوا و به جهت پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی جدید با توجه به پایان پنجمین روز مفقودی این کوهنورد امکان پذیرنیست و ساعت 16 عصر روز سه شنبه چهارم خردادماه پایان این عملیات اعلام شده است
    * میوه های قاچاق برای سلامت مصرف کنندگان مضر و خطرآفرین است
    * چرخ چاپ در هرمزگان لنگ می زند
    * خانواده کوهنورد ناپدید شده هرمزگانی همچنان چشم انتظار هستند
    * فرمانده نیروی دریایی سپاه:استکبار جهانی مقابل انقلاب ایران راه به جایی نمی‌برد
    فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: استکبار جهانی 37 سال است که هر کاری برای مقابله با انقلاب اسلامی و ملت ایران انجام داده اما راه به جایی نبرده و ملت ایران استوارتر از هر زمان دیگری در برابر شیطان بزرگ ایستاده است و رمز این ایستادگی هوشیاری، بصیرت و ولایت‌مداری ملت ایران است.
    به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا به نقل از روابط عمومی سپاه امام سجاد(ع)هرمزگان سردار «علی فدوی» روز یکشنبه در مراسم گرامی داشت یاد و خاطره سردار شهید محمد ناظری فرمانده تکاوران دریایی سپاه در حسینیه ثارالله شهر بندرعباس افزود: آمریکا به دنبال این است که با شیطنت منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای نیروی بازدارنده در برابر انقلاب اسلامی ایجاد کند اما گلوی شیطان بزرگ در دست فرزندان انقلابی ملت ایران است.
    فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امام خمینی(ره) حدود 36 سال قبل فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و تاکنون نیز آمریکا هیچ غلطی نتوانسته بکند.
    فدوی یاد آور شد: اگر در زندگی انسان نقطه عطف و هدف آرمانی وجود نداشته باشد، کار به مشکل می‌خورد و یکی از ویژگی‌های سردار شهید ناظری شوق او برای شهادت و بصیرت او به هنگام حیات بود که سبب درخشش وجود او در جایگاه خدمت به امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی و ملت ایران شد وهیچگاه در وضعیت انفعال ندیدیم و این ویژگی و نشانه یک نیروی انقلابی بصیر است.
    وی با بیان این‌که کلام امام خمینی(ره) مبنی بر پشتیبانی از ولایت فقیه برای در امان ماندن مملکت در شرایط امروز جامعه اهمیت و عینیت دقیق ‌تری یافته است، گفت: سردار شهید ناظری جلوه واقعی تبعیت از ولایت در همه حالات و شرایط بود و حتی جان خویش را در کف اخلاص برای دفاع از اقتدار و امنیت کشور قرار داده بود.
    فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: بصیرت در زندگی انسان و یافتن راه تعالی و رشد درونی انسان بسیار با اهمیت است اما نشان داده واقعی بصیرت در مقام عمل جایگاه ویژه‌ای است که شهید ناظری به آن دست یافته بود.
    دریادار فدوی بیان داشت: آمریکا به دنبال این است که با شیطنت منطقه‌ای و فرامنطقه ‌ای نیروی بازدارنده در برابر انقلاب اسلامی ایجاد کند اما گلوی شیطان بزرگ در دست انقلاب اسلامی و فرزندان انقلابی ملت ایران است.
    وی با بیان اینکه انفعال در شان یک نیروی انقلابی نیست، اظهار داشت: آمریکایی‌ها رویه ‌دار زورگویی در جهان هستند و بهتر از هرکسی می‌دانند که زور یعنی چه؟ بنابراین اقتدار ملت ایران در سایه ولایت فقیه بزرگ‌ترین عامل پیروزی و پیشرفت است که باید از آن صیانت کنیم.
    مراسم گرامی داشت یاد و خاطره سردار شهید محمد ناظری به همت سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان و با حضور فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران و خانواده شهید ناظری در بندرعباس برگزار شد.
    * دوشنبه دهم خردادماه/ اعزام 800 مبلغ مذهبی درماه رمضان به مناطق مختلف هرمزگان
    معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان امسال 800 مبلغ مذهبی به مناطق مختلف استان اعزام می شوند.
    حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد دوشنبه درنشست خبری افزود: روحانیان و مبلغان اعزامی از هرمزگان و استان های قم ، خراسان رضوی و اصفهان می باشند
    وی بیان داشت: همچنین در ماه مبارک رمضان 500 دوره روخوانی و روانخوانی قرآن ، همایش توجیهی طلایه داران تبلیغ ویژه مبلغان و روحانیان اعزامی استان و کارگاه های آموزش قران ، احکام و تبیین مسائل شرعی و اجتماعی برگزار می شود.
    معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان اظهارکرد: در سراسر شهرستان‌های استان نیز13 جلسه محوری تفسیر قرآن کریم در نظر گرفته شده که همانند دیگر نقاط کشور، ائمه جمعه به تفسیر سوره واقعه می‌پردازند.
    وی ادامه داد: همچنین مقرر شده از سوی ستاد عالی تفسیر قرآن کریم ، 2 مفسر برجسته و عالی به استان هرمزگان اعزام و در شهرستان های بندرعباس و میناب به تفسیر آیات قرآن کریم بپردازند.
    ‌انصاری‌ راد ،همچنین به آئین غبارروبی مساجد استان هرمزگان در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خبرداد و ابراز داشت: مراسم استقبال از این ماه مبارک در دهه آخر ماه شعبان و دهه بهداشت مساجد در استان برگزار و بیش 100 مسجد در هرمزگان غبارروبی می‌شود.
    * شیب ولادت و ازدواج در کشور کاهش و شیب فوت و طلاق افزایش یافته است
    * مدیرکل امور اجتماعی استانداری :هرمزگان ظرفیت افزایش جمعیت دارد
    * امیدواری برای یافتن کوهنورد ناپدید شده هرمزگانی در دماوند افزایش یافت
    * سفر رئیس جمهوری کره به ایران، همکاری میان دو کشور را رونق داد
    * سه شنبه یازدهم خردادماه/13روز پس از ناپدید شدن کوهنورد هرمزگانی، بالگرد به پرواز درآمد
    13روز پس از ناپدید شدن و بی خبری از کوهنورد هرمزگانی در ارتفاعات دماوند،نخستین بالگرد برای جستجوی وی به پرواز درآمد.
    سرپرست تیم هیمالیانوردی البرز سه شنبه لحظاتی قبل از پرواز در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود:بالگرد با یک تیم چهارنفری که سه نفر از آنان نیروهای واکنش سریع سازمان امداد و نجات هستند به منطقه کافر دره اعزام شده است.
    رضا حیدری افزود:این تیم با استفاده از تجهیزات کامل ابتدا یک جستجوی هوایی خواهد داشت و پس از آن در اتفاع پنج هزار و 200متری فرود می آید تا کاوش سطح زمین و زیر برف را انجام دهد.
    وی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اعضای تیم منتخب هیمالیا نوردی البرز ،مرکب از علیرضا یوسفیان ،علیرضا چهره قانی ،بهروز باقری ،محمدتقی مددکار و رضا حیدری ،روز گذشته (یکشنبه نهم خرداد) در اقدامی داوطلبانه و انسان دوستانه عازم منطقه 'کافر دره ' شده و موفق شدند در ارتفاع چهار هزار و 350متری برخی وسایل متعلق به این کوهنورد را پیدا کنند.
    حیدری تصریح کرد:هر پنج نفر اعضای تیم یاد شده ،در محدوده یاد شده ،صدایی شبیه ناله شنیده اند اما در روی برف فردی را نیافته اند و جستجو در زیر برف نیز نیازمند در اختیار داشتن امکانات و تجهیزاتی مانند بالگرد،میله سونداژ و سگ های زنده یاب است.
    حیدری در پاسخ به سوال ایرنا درباره امکان زنده بودن این کوهنورد با وجود گذشت 11روز از ناپدید شدن وی اظهار داشت:شاید در شرایط معمول چنین احتمالی نباشد اما این کوهنورد لباس و تجهیزاتی به همراه داشته که فوق حرفه ای بوده و ویژه ارتفاع و صعود بیش از هفت هزار متر است.
    وی اضافه کرد:همچنین منطقه کافردره که به نظر می رسد این کوهنورد بر اساس شرایط آب و هوایی به سمت آن رفته باشد دارای تخته سنگ های بزرگی است که حتی به صورت ایستاده می توان زیر آن پناه گرفت.
    برکت صادقی کوهنورد 55 ساله اهل بندرعباس از 30 اردیبهشت ماه به تنهایی قصد صعود به قله دماوند را داشت که از روز جمعه 31اردیبهشت تماس های وی قطع شد.
    یک تیم از نیروهای امداد ونجات هلال احمراز مسیر ملاخوران اقدام به صعود مسیر جنوبی کرده که با توجه به هوای مه آلود و نبود دید کافی تا ارتفاع 4500 متر صعود کرده و به جستجو پرداختند ولی اثری از برکت صادقی نیافتند سپس به ارتفاعات پایین آمدند.
    پس از نتیجه نگرفتن جستجوی تیم امدادهلال احمر اعزامی جلسه ای بااعضای کار گروه جستجو ونجات استان تشکیل شد و راهکارهای لازم برای امداد رسانی سریع تر مورد بررسی قرار گرفت که درهمین زمینه یک تیم 12 نفره جهت جستجو برکت صادقی از بندرعباس اعزام شدند.
    مسئول انجمن پزشکی کوهستان ایران نیز چهارشنبه هفته گذشته گفت: طبق اعلام کارگروه جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی و نظر مشورتی دیگر مسئولان امر باتوجه به شروع دوره جدید بارش برف در ارتفاعات دماوند و تداوم این سامانه تا روز جمعه ، عملیات جستجو برای یافتن برکت صادقی پایان یافت.
    حمید مساعدیان افزود: ادامه عملیات جستجو در ارتفاعات دماوند به دلیل نداشتن دید کافی و همچنین خطر حضور امدادگران در شرایط بد جوی و بارش برف و برودت هوا و به جهت پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی جدید با توجه به پایان پنجمین روز مفقودی این کوهنورد امکان پذیرنیست و ساعت 16 عصر روز سه شنبه چهارم خردادماه پایان این عملیات اعلام شده است.
    با وجود اعلام پایان جستجو،تیم منتخب هیمالیانوردی البرز ،پنج روز پس از توقف عملیات ،کاوش را برای اولین بار از منطقه ای متفاوت و ارتفاع بالای چهار هزار متر از سر گرفته و به نتایجی نیز رسیده اند.
    * مبلغان ، جوانان را نسبت به آسیب های فضای مجازی آگاه کنند
    * قائم مقام وزیر بهداشت:جابه جایی ها در وزارت بهداشت و درمان سیاسی نیست
    * بعد از تهران بیشترین کنسرت های موسیقی در بندرعباس اجرا می شود
    * اوراق سازی کشتی یک تهدید جدی برای محیط زیست دریایی است
    * چهارشنبه دوازدهم خردادماه/سیاری : نیروی دریایی ایران مظهر اقتدار کشور در دریاست
    فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این نیرو با حضور ناوگروه های اعزامی خود به آب های بین المللی و دور دست اقتدار کشور را مقابل چشم جهانیان به نمایش گذاشته و مظهر اقتدار مردم در دریا محسوب می شود.
    به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا ، امیر دریادار حبیب الله سیاری چهارشنبه در مراسم استقبال از ناوگروه چهلم اعزامی به آب های آزاد و دور دست و اعزام ناوگروه چهل و یکم به این آب ها در بندرعباس ، افزود : نداجا با اعزام ناوگروه های خود به آب های آزاد و دوردست ؛تدبیر مقام معظم رهبری را در مظهر اقتدار ملت ایران بودن این نیرو درون دریاها را اجرایی کرده است.
    وی با بیان اینکه مردم ایران با هویت و مقتدر هستند ، ادامه داد: همچنین جمهوری اسلامی ایران دارای منافع راهبردی و کلانی در دریاها است که نداجا برای تامین و حفظ آنها تلاش می کند.
    فرمانده نداجا اضافه کرد: تامین امنیت خطوط مواصلاتی دریایی و تردد کشتی های کشور که چرخه اقتصادی را می چرخاند جزء منافع نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.
    فرمانده نداجا با تاکید بر اینکه به دنبال برقراری امنیت در منطقه و دفاع از منافع خود هستیم ، خاطر نشان کرد: نیروی دریایی با حضور در شمال اقیانوس هند به ویژه خلیج عدن که بواسطه دزدان دریایی دچار ناامنی شده به دنبال حفظ منافع کشور است.
    امیر دریادار سیاری اظهار داشت: با حضور ناوگروه های ارتش در آب های بین المللی می توان خطوط مواصلاتی کشور را حفظ کرد و اقتدار و بزرگی مردم ایران را نشان داد.
    وی افزود: مبارزه با ایران هراسی نیز در دستور کار ناوگروه های اعزامی به آب های بین المللی قرار دارد چون تبلیغات دشمن آنچنان وسیع وگسترده است که گاهی مطالبی را علیه مردم ایران تبلیغ می کنند که به هیچ وجه در شان ملت ایران نیست.
    فرمانده نداجا با اشاره سالروز رحلت جانسوز امام خمینی (ره) ، ابراز داشت: درس امام راحل رسیدن به خود باوری و خودکفایی بود و اکنون به این خودباوری و خودکفایی در عرصه دریاها دست یافته ایم.
    فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: امام می فرمود برای تامین تجهزات مورد نیاز خود به ویژه تجهیزهای مورد نیاز نیروهای مسلح باید روی پای خود به ایستید و به هیچ وجه دست نیاز به سوی دیگران دراز نکیند.
    امیر دریادار سیاری ادامه داد: در عرصه دریاها ناو را هدایت ، مشکل های فنی آنرا برطرف کرده و دریانوردی های طولانی مدت انجام می دهیم.
    وی خاطر نشان کرد: کسی باور نمی کرد بتوانیم ناوشکن بسازیم و یا اینکه در عرصه زیر دریاها و آب های بین المللی حضور داشته باشیم ولی اکنون با درس خودباوری که امام راحل مدرس آن بود به این نتایج بزرگ دست یافته ایم.
    امیر دریادار سیاری اضافه کرد: یکی از این خود باوری ها ، حضور مستمر در دریا های آزاد است و این توانمندی وجود دارد که در دیگر جاها نیز حضور داشته باشیم.
    فرمانده ناوگروه چهلم جمهوری اسلامی ایران در این مراسم ابراز داشت: این ناوگروه متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز و ناو پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران تنب به استعداد 274 نفر پرسنل 15 فروردین ، عازم ماموریت گشت اطلاعاتی عملیاتی شد و پس از 55 روز دریانوردی و طی شش هزار و 870 مایل دریایی به میهن بازگشت.
    ناخدا یکم رامین تقی پور ادامه داد: این ناوگروه اهدافی از قبیل اجرای دستورها و فرمان های مقام معظم رهبری ، حفظ و حراست از منافع جمهوری اسلامی ایران در آب های دور دست، به اهتزاز در آوردن پرچم ملی مذهبی جمهوری اسلامی ایران در پهنه آب های بین المللی ، خنثی کردن پروژه ایران هراسی ، تامین امنیت خطوط مواصلاتی کشتیرانی ، مقابله با پدیده دزدان دریایی و ارزیابی توان ماندن در دریا بدون نیاز به هرگونه پشتیبانی از ساحل را پی گیری کرد.
    وی اشاره کرد: شناسایی 36 مورد یگان شناور و پروازی نظامی ، رهگیری 762 فروند واحدهای نظامی و غیر نظامی عبوری در خلیج عدن ، مانیتورینگ 123 فروند کشتی تجاری و نفتکش عبوری ، اجرای 104 ساعت آموزش علمی و عملی به کارکنان یگان های شناور ناوگروه و بازدید از بندر صلاله عمان برای نشان دادن اقتدار و رساندن پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی ایران به سایر ملت ها را در مدت ماموریت خود اجرا کرد.
    ناوگروه هل ویکم متشکل از ناو پشتیبانی لاوان و ناوشکن شهید دریابان نقدی برای انجام ماموریت از منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش به آب های آزاد اعزام شد.
    * بیش از سه هزار و 500 زائر از هرمزگان به حرم امام خمینی (ره) اعزام شدند
    * سیاری: دیپلماسی دفاعی نداجا به دیپلماسی خارجی کشور کمک می کند
    * بازدید هیات دیپلماتیک و اقتصادی کشور سنگال از بندر شهید رجایی
    * مدیرکل بندر داکار سنگال:سنگال به دنبال انجام فعالیت های بندری منطقه غرب آفریفا با محوریت بندر شهید رجایی ایران است
    * حمل و نقل کالا بین بنادر شهید رجایی و داکار سنگال صادرات کالا به آفریفا تسهیل می شود
    * شناسایی 700 مصداق معروف و منکر در دستگاه های اجرایی
    * پنجشنبه سیزدهم خردادماه/رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس:اقتدار امروز ما در دنیا به برکت دفاع مقدس است
    رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره بر اهمیت زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا، گفت: اقتدار امروز ما در دنیا به برکت دفاع مقدس است.
    سردار بهمن کارگر پنجشنبه شب در جمع فرماندهان نیروهای مسلح هرمزگان با تسلیت ایام ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و سالروز قیام 15 خرداد، اظهار داشت: امروز جوانانی که به عنوان مدافع حرم در مناطق خارج از کشور حضور پیدا می کنند و در حال جهاد با دشمنان هستند ثمره رشادت رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس هستند.
    وی ادامه داد: دفاع مقدس را نباید در گذشته تعریف کنیم، اگر این نگاه را داشته باشیم جنگ تحمیلی و دفاع مقدس برای ما حکم موزه را پیدا می کند.
    رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت: در حالی که مقام معظم رهبری موزه های دفاع مقدس را با تعبیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس نام می برند و بر همین اساس ما برای دفاع مقدس باید در حال و آینده نقش تعریف کنیم.
    سردار کارگر خاطرنشان کرد: آغاز رهبری امام خامنه ای لطف و عنایت خداوند به ملت و مردم کشور ما بود زیرا در آن دوران خیلی ها نگران بودند اگر روزی امام نباشد چه می شود، اما نصرت الهی و دست امام زمان(عج) در همه حال ما را هدایت و راهنمایی کرده است.
    * جمعه چهاردهم خردادماه /امام جمعه موقت بندرعباس: در موضع گیری های سیاسی خود نباید از آرمانهای امام (ره) عبور کنیم
    امام جمعه موقت بندرعباس با بیان اینکه زندگی امام خمینی (ره) صحنه اطاعت از پروردگار است، گفت: امروز در موضع گیری های سیاسی خود نباید از آرمان های امام (ره) عبور کنیم.
    حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس باعرض تسلیت ایام ارتحال امام خمینی (ره) و سالروز قیام 15 خرداد، اظهار داشت: با توجه به اندیشه و مکتب امام خمینی (ره) هر حرکتی که به اعتماد مردم به نظام و وحدت در جامعه خدشه وارد کند، حرام است.
    وی با بیان اینکه یکی از ویژگی بارز امام (ره) مردمی بودن ایشان است، خاطرنشان کرد: امام به مردم و مردم هم به او اعتماد داشتند و امروز هم مسئولان باید به مردم اعتماد و آنها را در تصمیم گیری های خود شریک کنند.
    امام جمعه موقت بندرعباس با اشاره به سخنان امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی پنج نکته شامل پایبندی به اسلام ناب محمدی ، حرکت در مسیر آرمانهای انقلاب، پایبندی به استقلال همه جانبه کشور، حساسیت در مقابل دشمن و تقوای دینی و سیاسی را به عنوان ملاک انقلابی بودن عنوان کرد.
    وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی بر پایه اراده مردم و جایگاه ولایت‌فقیه شکل گرفته و دشمن با همه ابزارهای رسانه‌ای خود به دنبال ایجاد فاصله میان رهبری و مردم است اما تاکنون به واسطه هوشیاری مردم و نقش رهبری در عبور از گردنه‌های سخت این کشور، تلاش مذبوحانه دشمن به جایی نرسیده است.
    حجت الاسلام فروزان نژاد با اشاره به دشمن شناسی مردم گفت: امروز مردم دشمن خود را می شناسند و می دانند که دشمن هیچ گاه به حرفها و گفته های خود پایبند نیست و نمی شود به دشمنان اعتماد کرد.
    * آئین بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بر عرشه ناوشکن جماران برگزار شد
    * قطار مسکو - بندرعباس در توافق سوچی
    7195/6048

    این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
    برچسب ها :صنعت تبلیغات