اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۲۶ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۱
  رئیس دانشگاه امام خامنه‌ای بوشهر:

  دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای نقش مهمی در توسعه کارآفرینی استان بوشهر دارد

  بوشهر - رئیس دانشگاه امام خامنه‌ای بوشهر گفت: این دانشگاه نقش بسیار مهمی در توسعه کارآفرینی در استان بوشهر دارد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، اکبر منصوری نسب صبح دوشنبه در مراسم رونمایی از تجهیزات اهدایی شرکت ملی نفت ایران به دانشکده فنی و حرفه ای امام خامنه ای بوشهر اظهارداشت: استاندار بوشهر نگاه ویژه‌ای به توسعه دانشگاه‌ها دارد و شاهد همکاری خوبی از سوی ایشان هستیم.

  وی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای یک دانشگاه نسل سوم و کار آفرین است، اضافه کرد: تلاش ما در دانشگاه فنی و حرفه‌ای این است که تولید مدرک نکنیم و تلاش داریم که مدرک‌های ما با مهارت و دانش فنی همراه باشد تا زمینه بروز رشد و توسعه پایدار فراهم شود.

  رئیس دانشگاه امام خامنه‌ای بوشهر در ادامه خاطرنشان کرد: صنعتی شدن یک کشور بدون توسعه نیروی انسانی و انتقال فناوری به وقوع نمی‌پیوندند.

  وی با اشاره به اینکه دانشگاه سه وظیفه بزرگ دارد، افزود: تعلیم، تحقیق و خدمات از وظایف دانشگاه‌ها است که متاسفانه غالب دانشگاه‌های ما فقط به بخش اول آن یعنی تعلیم پرداخته اند و این خود مشکل مهمی در خروجی ‌های مطلوب دانشگاه‌ها است

  منصوری نسب ادامه داد: مشکل کشور فارغ التحصیلانی است که نیروی فنی ماهر نیستند و فاقد مهارت‌های مورد نیاز در بخش صنعت هستند و این باعث می‌شود که صنعت مجزا از دانشگاه‌ها به تربیت نیروی انسانی بپردازد.

  وی بیان کرد: دانشگاه اصلی‌ترین نهاد خلق ایده‌های نو و فناوری به حساب می‌آید و می‌تواند مرکز ثقل تحولات اجتماعی و عرصه رقابت باشد.

  رئیس دانشگاه امام خامنه‌ای بوشهر اضافه کرد: وزارت علوم به این نتیجه رسیده است که برای پویایی دانشگاه و صنعت  باید چرخه علم را به تولید و ثروت تبدیل کرد.

  وی اظهار کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای می‌تواند یک دانشگاه کارآفرین باشد و نقش مهمی در بازار کار داشته باشد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی