اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۱۷ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۸

  50 هزار فرصت شغلی توسط صندوق کارآفرینی امید در کشور ایجاد شده است

  ارومیه- ایرنا- مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: 50 هزار فرصت شغلی جدید در سال گذشته توسط این صندوق در سطح کشور ایجاد شده است.

  اصغر نورالله زاده روز چهارشنبه در مراسم افتتاح یک واحد تولیدی و صنعتی در شهرستان سلماس که با استفاده از تسهیلات کارآفرینی امید راه اندازی شده است، افزود: 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات سال گذشته در حوزه طرح های کارآفرینی و کمک به افزایش اشتغالزایی در سطح کشور توسط این صندوق پرداخت شده است.
  وی ادامه داد: 80 درصد این تسهیلات در حوزه اشتغال زایی و کارآفرینی و بقیه آن در سایر حوزه ها به متقاضیان پرداخت شده است.
  مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور (صندوق مهر امام رضا(ع) سابق) پشتیبانی از طرح های اشتغالزایی و کارآفرینی را از اولویت های نخست این صندوق عنوان کرد و گفت: آموزش، بازاریابی و ثبت سفارش محصولات تولیدی با حمایت این صندوق انجام می شود.
  وی اظهار کرد: احداث و راه اندازی کارگاه های تولیدی کم هزینه و پرفروش در کشور موجب اشتغالزایی، بالا رفتن درآمد ناخالص ملی و جلوگیری از خروج ارز خواهد شد.
  نورالله زاده با تاکید بر این که تسهیلات صندوق کارآفرینی امید بدون نرخ سود و به صورت قرض الحسنه و تنها با محاسبه چهار درصد کارمزد ارائه می شود، بیان کرد: محل هزینه کرد 50 درصد از اعتبارات توسط صندوق مشخص شده و مابقی 50 درصد آن هم در راستای پاسخگویی به مراجعات مردمی اختصاص می یابد.
  وی مهمترین مشکل در سر راه کسب و کارهای کوچک را نداشتن بازار فروش دانست و گفت: انتظار می رود بنگاه های حقوقی در راستای کمک به بنگاه های کوچک با ایجاد بازار فروش، برای توانمند سازی آنها نهایت همکاری را داشته باشند.
  مدیرعامل صندوق کارآفرینی اضافه کرد: با توانمندسازی افرادی که قدرت شناسایی فرصت را در بنگاه های کوچک داشته باشند، می توان شاهد درخشش این بنگاه ها در عرصه بازارهای داخلی و حتی بین المللی بود.
  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از ایرنا، واحدتولیدی ورقهای صنعتی ویژه سقف در زمینی به مساحت 680 متر مربع و با سرمایه گذاری 450 میلیارد ریال راه اندازی شده که یک میلیارد ریال آن از سوی صندوق کارآفرینی امید به عنوان تسهیلات پرداخت شده است.
  ظرفیت این واحدتولیدی روزانه بیش از یک تن بوده و با راه اندازی این طرح، برای پنج نفر اشتغال زایی شده است.
  همچنین بازدید از طرح های تولید مجسمه پلی استر در روستای مافی کندی از دیگر برنامه های مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور در سفر به شهرستان سلماس بود.
  صندوق مهر امام رضا از سال 85 با ترکیب صندوق حمایت از فرصت های شغلی وزارت کار امور اجتماعی وقت و صندوق توسعه روستایی جهاد کشاورزی در مشهد ایجاد شده بود که با توجه به دستور رئیس جمهوری مبنی بر استفاده نکردن موسسات مالی از نام ائمه(ع)، در سال 92 نام صندوق مهر امام رضا(ع) به صندوق کارآفرینی امید تغییر کرد.
  7127/1905

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی