اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۰۴ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶
  معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد

  راه‌اندازی 25000 پایگاه تابستانی برای جذب 7 میلیون دانش‌آموز در تابستان امسال

  معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: هدف‌گذاری این وزارتخانه در تابستان امسال، راه‌اندازی 25 هزار پایگاه تابستانی برای جذب 7 میلیون دانش‌آموز است.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ حمیدرضا کفاش پیش از ظهر امروز در نشست خبری با موضوع برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزش‌ و پرورش برای اوقات‌ فراغت دانش‌آموزان در تابستان 95 در محل این وزارتخانه با تاکید بر اینکه اهتمام به تربیت‌ اقتصادی دانش‌آموزان با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و تسهیلات موجود در دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و مردم‌نهاد، از سیاست‌‌های اصلی معاونت پرورشی است، اظهار کرد: محور اصلی مدیریت اوقات فراغت دانش‌آموزان در سال 1395 مهارت‌آموزی با هدف زمینه‌‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال است و شعار برنامه‌های تابستانی امسال یعنی «هر دانش‌آموز یک مهارت» با هدف کارآفرینی و اشتغال انتخاب شد.

  وی افزود: هدف‌گذاری ما در اجرای این برنامه‌ها، راه‌اندازی 25 هزار پایگاه تابستانی برای جذب 7 میلیون دانش‌آموز است در حالیکه عملکرد سال پیش 21 هزار و 291 پایگاه تابستانی برای جذب 6 میلیون و 31 هزار و 195 دانش‌آموز بود.

  کفاش درباره محورهای اصلی برنامه‌های تابستانی خاطرنشان کرد: محورهای معرفتی ـ بصیرتی، علمی ـ پژوهشی، فرهنگی ـ هنری، سازندگی، مهارت‌آموزی، کارآفرینی و محور آخر تربیت بدنی و سلامت است.

  معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش، مراکز دهگانه فعالیت‌های تابستانی را مدارس برگزیده، یک هزار و 200 کانون فرهنگی تربیتی، اردوگاه‌ها، پژوهش‌سراها، دارالقرآن‌ها، مجتمعهای ورزشی، پایگاه‌ها و مراکز تشکل‌های دانش‌آموزی،  کتابخانه‌ها و سالنهای فرهنگی و هنری، مراکز فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مراکزفرهنگی سازمانها و نهادهای شرکت‌کننده اعلام کرد.

  وی ادامه داد: زمان فعالیت‌های تابستانی هفته‌ دوم تیر ماه تا هفته‌ دوم شهریور ماه است در حالیکه دارالقرآن‌ها درماه مبارک رمضان برنامه ویژه خواهند‌ داشت.

  کفاش درباره جشنوارهها و اردوهای دانش‌آموزی تابستان یادآور شد: برگزاری اردوی دانش‌آموزان مناطق مرزی با ظرفیت یک هزار و 200 نفر در اردوگاه شهید باهنر تهران، راه‌اندازی جشنواره فرهنگی ـ هنری دانش‌آموزان برگزیده کشور با ظرفیت 2 هزار نفر در اردوگاه شهید رجایی نیشابور، همایش شوراهای برتر‌‌ دانش‌آموزی با ظرفیت 800 نفر در اردوگاه شهیدرجایی نیشابور و استان سیستان و بلوچستان، برگزاری اردوی زیارت اولی‌ها به مشهد مقدس و شیراز باظرفیت 17 هزارنفر نفر از دانش‌آموزان است.

  وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنوارهها و اردوهای دانش‌آموزی افزود: برگزاری اردوهای جهادی دانش‌آموزان به استانهای کم‌تر توسعه‌یافته با ظرفیت 10 هزار نفر از دانش‌آموزان، برگزاری مسابقات کشوری قرآن، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه و نماز دانش‌آموزان برگزیده کشور با ظرفیت 3 هزار نفر، برگزاری اردوی یک هزار نفری دانش‌آموزان منتخب کتابخوانی کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران در انتظار اجراست.

  معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برگزاری برنامه‌های وسیع و گسترده فرهنگی ـ ورزشی از سوی معاونت تربیت‌ بدنی و سلامت، برنامه گسترده و ویژه مسابقات قرآنی و فرهنگی ـ هنری دانش‌آموزان با شرایط ویژه از سوی سازمان استثنایی کشور، برنامه گسترده و ویژه اردویی دانش‌آموزان عشایر و جشنواره علامه حلی دانش آموزان و برگزیده کشور از سوی معاونت آموزشی ابتدایی و برگزاری کارگاه‌های هنری در جشنواره بین اللملی رضوی (جشنواره کتاب خوانی) اردوهای استانی و منطقه‌ای در 771 مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باظرفیت 48 هزار و 300 نفر برنامه‌ریزی شده است.

  وی درباره برنامه‌های تابستانی سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت: اجرای برنامه‌ اردوهای‌ دانش‌آموزی، طرح یاوران ولایت، اردوهای صالحین، اردوهای سازندگی، طرح پویندگان با حضور 220 هزار نفر از دانش‌آموزان از جمله این برنامه‌ها است.

  کفاش خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان از جمله اردوهای زیارتی، آموزشی و مهارتی، کارگاه‌های آموزشی قرارگاه‌ها و اجرای طرح‌های قرآنی با حضور 150 هزار نفر از دانش‌آموزان توسط اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان برنامه‌ریزی شده و سازمان جوانان و هلال احمر اجرای طرح نشاط و امید و المپیادهای دادرس با حضور 110 هزار نفر از دانش‌آموزان را بر عهده دارد.

  وی در تشریح فعالیتهای تشکل‌های دانش‌آموزی خاطرنشان کرد: برگزاری 500 اردوی منطقه‌ای و استانی و دو اردوی ملی برای دانش‌آموزان تشکیلات دانش‌آموزی پیشتازان و فرزانگان و افتتاح مجلس هشتم دانش‌آموزی توسط سازمان دانش‌آموزی اجرا خواهد شد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی