اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۰۳ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶
  کارت زرد رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر به برخی مسئولان؛

  نیامدن مسئولان درجلسات اتاق بازرگانی توجیه ندارد/گزارش به مافوق

  خرمشهر- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر گفت: حضور نداشتن مسئولان درجلسات اتاق بازرگانی توجیه ندارد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، سید احمد حسینی ظهر عصر دوشنبه در نشست هم اندیشی صنعتگران با مسئولان که در راستای حل مشکلات و معضلات بخش صنعت خرمشهر در محل سرسرای اجتماعات این اتاق برگزار شد،  با اشاره به اینکه بنا بود در نشست امروز نمایندگان بیمه تامین اجتماعی، سازمان مالیاتی، بانکها، گمرک و منطقه آزاد اروند حضور پیدا کنند، گفت: امروز این مسئولان به دلیل عدم حضورشان به رغم دعوت رسمی از آنان از ما کارت زرد دریافت کردند و به طور قطع ما این مسئله را به گوش مسئولان آنان در رده های بالا دست می رسانیم.

  وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه خبرهای خوبی برای تولید کنندگان و کارآفرینان داریم، اظهار کرد: تولید کنندگان خرمشهری تا به امروز بدون حمایت در مقابل سختی ها و دشواری ها مقاومت کردند و توانستند با پشت سر نهادن شرایط سخت که البته هنوز هم ادامه دارد، به تولید و کارآفرینی مبادرت کنند و در میدان اقتصاد و تولید حضور فعالی داشته باشند.

  حسینی  با تاکید بر اینکه امرو موضوع اقتصاد مقاومتی دیگر شعار نیست، تصریح کرد: طرح شعار اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به منظور کمک به تولید کنندگان بوده و به زودی نیز با توجه به بسته حایتی دولت مشکلاتی را که در زمان حاضر ازآنها رنج می برید، حل می شود.

  وی با اشاره به جلسه دو هفته پیش روسای اتاق ایران که به طور ماهانه در محل این اتاق در تهران برگزار می شود از حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان میهمان ویژه این جلسه یاد کرد و گفت: خوشبختانه وی با دست پر در این جلسه حضور پیدا کرد که گزارشی ارا نیز در زمینه بسته حمایتی دولت از بخش اقتصاد ارائه کرد.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر افزود: امروزه بخش خصوصی و پارلمان خصوصی به ویژه اتاقهای بازرگانی نزد دولت جاز ایگاه ویژه و مهمی برخوردارند چرا که دولت دانسته است که اگر با بخش خصوصی همکاری نکند و حامی آن نباشد، با توجه به شرایط فعلی بد اقتصادی دولت، با مشکلات عدیده ای مواجه می شود.

  حسینی اظهار کرد: خوشبختانه نگاه دولت تدبیر و امید نگاهی اقتصادی است، دولت خوب می داند که مهمترین شاخص اقتصادی «تولید» است و لذا صادرات کالای غیر نفتی بدون حمایت از واحدهای تولید امری ناممکن است، تا زمانی که به تولید بهایی داده نشود، هیچ اتفاق خوبی در حوزه توسعه اقتصادی نمی افتد و هیچ کالایی نیز صادر نمی شود.

  وی تصریح کرد: به رغم وجود شرایط سخت اقتصادی توانستیم در سال ۹۴، میزان صادرات کالاهای غیرنفتی مان را در مقایسه با میزان واردات کالا از خارج کشور به دو برابر افزایش دهیم که این مسئله را مرهون تلاش تمامی تولید کنندگان می دانیم.

  حسینی یادآور شد: هر چند که در حق واحدهای تولید خرمشهر جفا شده است اما امروز باتوجه به نگاه ویژه دولت و به خصوص مقام معظم رهبری به امر تولید، که نمونه بارز آن طرح موضوع اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال جاری است، بارقه ای از امید را در دل تولیدکنندگان و کارآفرینان زنده کرده است.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی حمایت، بها دادن و رفع چالشهای تولید، گفت: در جلسه ی شورای روسای اتاقهای بازرگانی ایران به طور رسمی از معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حضور در خرمشهر و دیدن مسائل مرتبط با امر تولید، کارآفرینی و صادرات از نزدیک و یافتن راهکارهای عملی رفع آنها و لحاظ مصوبات ویژه برای واحدهای تولید این شهر دعوت کردیم که خوشبختانه مورد موافقت وی قرار گرفت و وی قرار است تا فردا سه شنبه ۱۱ خرداد ماه جاری به خرمشهر بیایند.

  حسینی افزود: دولت تدبیر و امید به خوبی مشکلات بخش تولید به خصوص موضوع نیاز واحدها به سرمایه در گردش را می داند و لذا برای کمک به این امر مصوباتی را ارائه کرده است، از آنجاییکه بانکها برای پرداخت تسهیلات وثیقه  سهل البیع می خواهند و تولید کنندگان نیز قادر به ارائه آن نیستند لذا دولت از صندوق ضمانت تولید خواست تا برای واحدهای تولیدی ضمانت نامه صادر کند و لذا آن دسته از بانکها همچون ملی، سینا، کارآفرینی، پاسارگاد و صنعت و معدن با این اقدام موافقت کرده اند و پذیرفته اند تا ضمانت نامه صندوق را به عنوان وثیقه از تولید کنندگان بپذیرند.

  وی اظهار کرد: با این اقدام یک بار بزرگی از سر راه تولید کنندگان برداشته شد، در دولتهای قبلی به رغم اعلام در پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان اما بسترسازی خوبی برای دریافت این تسهیلات توسط تولید کنندگان صورت نمی گرفت اما با توجه به بسته حمایتی که دولت مهیا کرده  به نظر می رسد که علاوه بر رفع مشکلات سرمایه ای تولید کندگان فعلی، انگیزه ای برای ورود سایر تولیدکنندگان به این عرصه  فراهم می شود.

  حسینی  تصریح کرد: در این بسته حمایتی دولت علاوه بر تسهیلات قابل ارائه، یک یارانه  ۳۵ درصدی را نیز برای کمک به کاهش سود بانکی تصویب کرده است، تا زمانی که دولت یارانه ندهد و از تولیدکنندگان حمایت نکند، تولید کنندگان ما نه تنها قادر به تولید و رقابت با تولید کنندگان خارجی نیستد بلکه توان رقابت با سایر تولید کنندگان داخلی را نیز نخواهند داشت.

  وی یادآور شد: تولید کنندگان نیز بایستی با توجه به حمایتهای دولت همت کرده و از فرصت ایجاد شده در جهت ایجاد زمینه های اشتغال و افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی استفاده کنند چرا که قصد دولت نیز بر همین مسئله است.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای سال جاری در بحث اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل صادرات حداقل ۱۰ میلیارد دلار کالای غیر نفتی دیده شده و لذا دولت نیز با فراهم سازی بسترهای مورد نیاز برای تحقق صادرات کالاهای غیر نفتی به کشورهای عراق، افغانستان، آسیای میانه و حتی فراتر از آن، که به کالای ایرانی نیاز دارند، می کوشد.

  حسینی با تاکید بر اینکه ما در شرایط سخت توانستیم کالای ایرانی را در سطح بازارهای جهانی مطرح کنیم، افزود: منکر وجود مشکلات نیستیم اما با توجه به شرایط حاصل شده فعلی برای صادرات کالا، ما نیز بایستی از این فرصت طلایی به بهترین شکل ممکن بهره بریم.

  وی با اشاره به مصوبه یک هزار میلیارد تومانی دولت تحت عنوان مشوق صادرات، اظها رکرد: این مصوبه می تواند کمک شایانی به صادرکنندگان در صدور کالاهای تولید کشور کنند، صادرات یعنی تولید.

  به گفته حسینی جلسه امروز در راستای هم اندیشی مشکلات صنعتگران با توجه به سفر معاون وزیر صنعت معدن و تجارت به خرمشهر در فردا سه شنبه انجام شد.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی