اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۰۱ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶

  98 درصد تسهیلات پرداختی به طرح های دانش بنیان بازپرداخت می شود

  خرم آباد - ایرنا - معاون صندوق کارآفرینی امید گفت: 98 درصد تسهیلات اعطایی به طرح های دانش بنیان از سوی دریافت کنندگان تسهیلات بازپراخت می شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، علی اصحابی شامگاه دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان افزود: تولید محصولات دانش بنیان تجاری سازی شده و بازار محور بوده و به همین دلیل موفق است.
  وی اظهار داشت: در این راستا اعطای تسهیلات به طرح های دانش بنیان از اولویت های کاری بوده و نخستین تامین کننده منابع مالی مراکز رشد و پارک های علم و فناوری این صندوق است.
  معاون صندوق کارآفرینی امید با بیان اینکه توجه به مناطق کمتر توسعه مورد توجه دولت است، گفت: هیچ نهادی همانند این صندوق، طرح های کوچک و زودبازده را حمایت نمی کند.
  اصحابی بیان کرد: با تاسیس صندوق کارآفرینی امید از سال 81 تاکنون، 500 هزار نفر از اعتبارات آن بهره مند شده اند و سالانه 55 هزار نفر از تسهیلات مشاغل خانگی و کارگاهی استفاده می کنند.
  وی بابیان اینکه 600 صندوق کارآفرینی امید در روستاهای کشور ایجاد شده، اظهار کرد: با توجه به انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی، آمادگی احیا صندوق های خرد محلی در این استان وجود دارد.
  معاون صندوق کارآفرینی امید همچنین مشکل عمده تولید را ضعف صنایع بسته بندی دانست و افزود: نخستین نمایشگاه مرتبط با این صنعت تیرماه در روسیه با حضور ایران برگزار می شود .
  اصحابی همچنین ارزش صنعت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در دنیا را 700 میلیارد دلار برشمرد و گفت: سهم ایران ازاین میزان یک دهم بوده که صندوق آمادگی همکاری در این زمینه را دارد.
  معاون صندوق کارآفرینی امید همچنین با اشاره به واردات ماهانه 3.5 میلیون دلار پوشاک به کشور گفت: تولید پوشاک در روستاهای کشور با مشارکت این صندوق راه اندازی شده است.
  به گفته اصحابی در شرایطی که سالانه یک میلیون و 200 هزار نفر به جمع بیکاران کشور افزوده می شود، اعطای یارانه بدون هیچگونه مشارکت مردمی و هماهنگی، بی فایده است.
  7269/6060

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی