اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۲۰۰ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶

  درخواست استاندار لرستان از صندوق کارآفرینی امید برای اختصاص یکهزارمیلیاردریال به استان

  خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت:صندوق کارآفرینی امید سال گذشته 450 میلیاردریال به استان اختصاص داد که درخواست می شود این میزان امسال به یکهزار میلیارد ریال افزایش یابد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند شامگاه دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان افزود: با توجه به انتخاب استان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی باید بانک ها و موسسات مالی توجه ویژه به اجرا و تکمیل طرح های استان داشته باشند.
  وی اظهار داشت: باید در سال 40 هزار میلیارد ریال در استان سرمایه گذاری شود که این مهم باید با همکاری مردم، بخش خصوصی، بانک ها و دولت انجام گیرد تا بتوان در یک دوره پنج ساله نرخ بیکاری لرستان را به متوسط کشور کاهش داد.
  وی اضافه کرد: انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی یک فرصت و ظرفیت مطلوب است که باید از ان برای تسریع در روند توسعه استان استفاده کرد.
  استاندار لرستان با تاکید بر اینکه بانک ها باید این مهم را جدی بگیرند، ادامه داد: بانک ها پرداخت تسهیلات برای بخش خصوصی را تسهیل کنند.
  بازوند همپنین گفت: چنانچه مدیران بانک ها و دستگاههای اجرایی موانعی برای اجرای مصوبات دارند این مهم را اعلام نمایند تا در مکاتبه با معاون اول رئیس جمهوری نسبت به رفع موانع و تفویض اختیار به استان پیگیری شود چراکه هیچ بهانه ای در خصوص عدم اجرای مصوبات و برنامه های اقتصاد مقاومتی پذیرفتنی نخواهد بود.
  استاندار لرستان همچنین با اشاره به رونمایی از سند اشتغال و توسعه سال 95 استان افزود: 60 تا 65 درصد طرح های این سند با اقتصاد مقاومتی همپوشانی دارد اما مدیران باید نسبت به اجرای تمامی طرح و برنامه های سند ملزم باشند.
  رئیس صندوق کارآفرینی امید لرستان نیز گفت: سال گذشته بیش از 454 میلیارد ریال تسهیلات طرح های ایجادی به یکهزار و 686 نفر پرداخت شده است.
  محمد طاهری افزود: همچنین 105 میلیارد ریال نیز برای ثبیت یکهزار و 993 فرصت شغلی اعطا شد.
  به گفته وی 120 فقره تسهیلات 100 میلیون ریالی نیز در قالب ازدواج دانشجویی پرداخت شده است.
  7269/6060

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی