اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۹۸ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶
  مدیرکل تعاون و کار خراسان جنوبی:

  منابع صندوق بیمه بیکاری خراسان جنوبی به سمت چرخه تولید و اشتغال هدایت شود

  مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: هزینه‌ای که صندوق بیمه بیکاری برای حمایت از کارگران بیکار پرداخت می‌کند باید صرف تولید و رفع موانع تولید در استان شود.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد سنجری ظهر امروز در کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری در استان اظهار داشت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خانه امنی است که کارگران و کارفرمایان می‌توانند در بروز مشکلات به آن پناه ببرند.

  وی گفت: این اداره کل حافظ اشتغال و کار در استان است و حفظ کار و اشتغال در استان تنها با بازرسی‌های مداوم و سرکشی از کارگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی سطح استان ممکن است و باید تمامی بنگاه‌های اقتصادی استان رصد شوند و اجازه ندهیم بنگاهی به دلیل مسائل اقتصادی و رکود اقدام به تعدیل نیرو کند.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به تعدیل نیرو در چند کارگاه در استان گفت: هزینه‌ای که صندوق بیمه بیکاری برای حمایت از کارگران بیکار پرداخت می‌کند باید صرف تولید و رفع موانع تولید در استان شود.

  وی گفت: کارگرانی که از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند باید جهت یادگیری مهارت مورد نیاز بازار کار به فنی و حرفه‌ای معرفی شوند تا با یادگیری یک مهارت بتوانند در بنگاه‌های اقتصادی استان به کارگماری شوند و توزیع پول در بین بنگاه‌های استان اشتغال ایجاد نمی‌کند و باید منابع مالی در استان را مدیریت کنیم.

  سنجری به بیکاری کارگران و ورشکستگی بنگاه‌های با سابقه در استان اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی کارگروه رفع موانع تولید در استان باید شاهد رونق اقتصادی و اشتغال در استان باشیم و اگر مدیریت این کارگروه در اختیار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشد بهترین فرصت را برای رفع موانع تولید برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی وظیفه کارشناسان بیمه بیکاری در استان را بسیار حساس خواند و افزود: حمایت از مشاغل اولین رسالت ما است و در حفظ اشتغال موجود باید تلاش کنیم و این احساس را داشته باشیم که اگر بنگاهی دچار مشکل شده است باید سریعاً در شهرستان‌ها به فرمانداران منعکس و در صورت عدم نتیجه به این اداره کل منعکس کرده تا نسبت رفع مشکل واحدها اقدام شود.

  وی با اشاره به رکود اقتصادی و اخراج کارگران یک معدن گفت: آمار مقرری بگیران ما با بیکاری کارگران بسیار  افزایش پیدا کرده است و آمار مقرری بگیران ما بسیار بالا است و باید تلاش شود از ظرفیت‌های کمیسیون کار و کارگری در استان برای حفظ اشتغال استفاده کنیم.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در صورتی که بتوانیم سرمایه‌گذاری صندوق بیمه بیکاری را در صندوق کارآفرینی و امید متمرکز کنیم خواهیم توانست از ظرفیت این صندوق برای حمایت از تولید و حفظ اشتغال در استان استفاده کنیم.

  وی افزود: صندوق کارآفرینی و امید موظف شده است هر کارآفرینی که تسهیلات دریافت می‌کند اشتغال 3 تا 5 نفر از مقرری بگیران را تامین کند و امسال در استان افزایش مقرری بگیران بیمه بیکاری توجیه ندارد و کارشناسان بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل باید با دقت نسبت به رصد بنگاه‌های اقتصادی در استان اقدام کنند و وظیفه اول خود را حمایت از مشاغل بدانند.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی