اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۸۸ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵
  مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری:

  14 هزار گواهی‌نامه مهارت در چهارمحال و بختیاری صادر شد

  مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری گفت: سال گذشته 13 هزار و 854 گواهی‌نامه مهارت برای شرکت‌کنندگان در آزمون‌های سنجش و ارزیابی مهارت این سازمان در استان چهارمحال و بختیاری صادر شد.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، محمود تقی‌پور شامگاه یکشنبه در شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اظهار داشت: سال گذشته در حوزه سنجش و ارزیابی مهارت و در آزمون‌هایی مانند ادواری، صنعت ساختمان، هماهنگ، آزمون‌های الکترونیکی و اصناف برای 13 هزار و 854 نفر گواهی‌نامه مهارت صادر شد.

  وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد آموزش‌ها در سازمان فنی و حرفه‌ای عملی است، افزود: سال گذشته بیش از 2 میلیون نفر ساعت دوره آموزشی در مراکز ثابت، سیار شهری، زندان، پادگان، آموزش روستایی عشایری، جواردانشگاهی و مهارت‌های پیشرفته در استان برگزار شد.

  مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری با اشاره به تدوین 75 استاندارد جدید و بازنگری 15 استاندارد در حوزه دفتر طرح و برنامه‌ریزی درسی سازمان در استان، بیان کرد: امسال تدوین استاندارد، بازنگری 18 استاندارد که 12 مورد آن بین‌المللی است در دستور کار سازمان فنی و حرفه‌ای استان قرار دارد.

  تقی‌پور با اشاره به عملکرد سازمان در حوزه کارآفرینی در سال گذشته تصریح کرد: سال گذشته 114 نفر دوره آموزش کارآفرینی در مناطق روستایی و 358 نفر دوره آموزش کارآفرینی در مناطق شهری جمعاً به میزان 232 هزار و 278 نفر ساعت برگزار شد.

  وی با بیان اینکه این سازمان در سال گذشته 101 شغل ایجاد کرد، ادامه داد: سال گذشته 315 مجوز در حوزه مشاغل خانگی برای متقاضیان صادر گردید و 120 نفر نیز برای دریافت 6 میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی در بخش دولتی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

  مدیرکل فنی و حرفه‌ای چهارمحال و بختیاری تعداد آموزشگاه‌های آزاد استان را 193 مورد عنوان و خاطرنشان کرد: از این تعداد 153 آموزشگاه فعال، 3 آموزشگاه در حال تأسیس و 37 آموزشگاه غیر فعال است.

  تقی‌پور بیان کرد: بیشترین تعداد آموزشگاه با 133 مورد مربوط به گروه خدمات و کمترین تعداد آموزشگاه در گروه کشاورزی با 3 مورد است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی