اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۸۰ انتشار : ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵
  معاون وزیر کار خبر داد

  جذب 30 درصد مربیان حق التدریس فنی و حرفه‌ای

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جذب 30 درصد مربیان حق التدریس فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: همه برگزیدگان مسابقات ملی و جهانی مهارت از تسهیلات ویژه صندوق کارآفرینی امید بهره مند می‌شوند.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جذب 30 درصد مربیان حق التدریس فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: همه برگزیدگان مسابقات ملی و جهانی مهارت از تسهیلات ویژه صندوق کارآفرینی امید بهره مند می‌شوند.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار ایسنا، محمد امین سازگارنژاد امروز در یک نشست خبری اظهار کرد: به برگزیدگان مسابقات ملی و جهانی مهارت از سوی صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات 10 تا 40 میلیون تومانی پرداخت می شود.

  وی با اشاره به جذب 30 درصد مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای گفت: در راستای ساماندهی نیروهای انسانی، استخدام 400 هزار نفر از مربیان را در دستور کار قرار دادیم که تاکنون موفق به جذب 30 درصد آنها شدیم و برای مابقی در حال مذاکره با سازمان مدیریت هستیم.

  معاون وزیر کار در ادامه کیفی‌سازی آموزش‌های مهارتی را یکی از برنامه‌های مهم سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در سال جاری نام برد.

  سازگارنژاد همچنین از قطع فعالیت‌های موازی خبر داد و افزود: در سال جاری از آموزش‌های موازی که مردم و آموزشگاه‌های خصوصی از عهده آن بر می‌آیند جلوگیری کرده و تمام توان و امکانات خود را مصروف رشته‌هایی می‌کنیم که بخش خصوصی قادر به انجام آن نیست.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری همایش اشتغال و مهارت در سطح ملی و بین المللی خبر داد و آمادگی سازمان متبوع خود را برای تامین نیازهای‌ آموزشی بخشهای مختلف اقتصادی اعلام کرد.

  سازگارنژاد بیکاری را دغدغه ملی و اساسی خانواده‌ها دانست و گفت: راه حل بیکاری و پیش نیاز آن مهارت آ‌موزی است و اگر قرار است مطابق سند چشم انداز به قدرت اول منطقه تبدیل شویم باید در عرصه مهارت آموزی هم پیشتاز باشیم و نگاه و نگرشی هوشمندانه را در نظام تدبیر و تصمیم دنبال کنیم.

  وی با انتقاد از کم توجهی نسبت به مقوله مهارت آموزی و اشتغال در قانون کار و قوانین برنامه پنجم و ششم توسعه خاطرنشان کرد: در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی که سندی جدید در فرایند اقتصادی و اجرایی کشور است باید مردم و بخشهای خصوصی را توانمند و برای یک اقتصاد درون زا آماده کنیم که پیش نیاز آن سرمایه گذاری بر مهارت آموزی است.

  سازگار نژاد در پایان از اتصال پرتال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به کاریابی‌ها خبر داد و گفت: این اقدام در طرح تکاپو و حرکت رخ داده و در قالب همکاری های مشترک به شکل سه جانبه میان وزارت کار، سازمان فنی و حرفه‌ای و موسسات کاریابی در حال انجام است.

  انتهای پیام

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی