اخبار تازه

پربازدید ها

  کد خبر ۱۱۷۴ انتشار : ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۴
  فرماندار رفسنجان:

  توانایی های بخش خصوصی باید به کمک دولت بیاید

  رفسنجان - فرماندار رفسنجان گفت: اگر می خواهیم مشکل بیکاری و اقتصاد حل شود باید توانایی های بخش خصوصی به کمک دولت بیاید.

  به گزارش پایگاه خبری استارتاپ های ایران به نقل از خبرنگار مهر، حمید ملانوری جمعه شب در مراسم اختتامیه نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی که در کاروانسرای شاه عباسی رفسنجان برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری چنین نمایشگاههایی کمکی است به حوزه اشتغال، کارآفرینی، رونق اقتصادی و خروج از رکود که می تواند به پیشرفت شهرستان کمک کند.

  وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» از سوی مقام معظم رهبری، افزود: برای اینکه مشکلات معیشتی خود را حل کنیم و اوضاع اقتصادی خود را سر و سامان دهیم باید در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی تلاش کرده تا مردم را در برابر تهدیدها و مشکلات مقاوم شوند.

  فرماندار رفسنجان یادآور شد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی درون زا، برون گرا، علم محور، اعتدالگرا و دانش بنیان و متکی به سرمایه های مردمی و بخش خصوصی است.

  ملانوری عنوان کرد: ما با داشتن دانشگاهها و انجمن های علمی و افراد متخصص، خلاق و ایده پرداز و از سوی دیگر سرمایه های مالی بخش خصوصی، می توانیم مشکلات خود را در حوزه اقتصاد حل کنیم.

  فرماندار رفسنجان با بیان اینکه اقتصاد و فرهنگ دو موضوع به هم پیوسته هستند، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم اقتصاد پویایی داشته باشیم باید برنامه های اقتصادی پیوست فرهنگی داشته باشند چرا که فعالیتهای اقتصادی می توانند با اتکا به فرهنگ بومی و ویژگی های هر منطقه کمک کنند تا رونق خوبی در حوزه اقتصاد بوجود بیاید.

  ملانوری با بیان اینکه وقتی مشکلات معیشتی در خانواده ها بوجود می آید شاهد رشد آسیبها و معضلات اجتماعی هستیم، ابراز داشت: اگر در حوزه کارآفرینی و اشتغال بتوانیم از سرمایه های خود استفاده کنیم مطمئناً در بحث اجتماعی و فرهنگی موفقیت های بزرگی کسب خواهیم کرد.

  فرماندار رفسنجان تصریح کرد: با توجه به ظرفیتهایی که رفسنجان دارد باید نگاه خود را به اقتصاد تغییر دهد چرا که تولید پول و ثروت و ایجاد شغل و درآمد منحصر به تولید پسته نیست.

  ملانوری بر توجه به مشاغل خرد تأکید کرد و بیان داشت: برای ایجاد صنایع بزرگ احتیاج به سرمایه های بزرگ داریم در حالی که در دوران طولانی مدت تری هم به بار می نشینند و اشتغال کمتری هم دارند اما در حوزه صنایع دستی و صنایع کوچک و خدمات با سرمایه های کمتر اشتغال بیشتری می توانیم داشته باشیم.

  وی اضافه کرد: استفاده از جاذبه های تاریخی و رونق گردشگری، ایجاد مشاغل و کارگاههای کوچک در کنار بخش کشاورزی در شهرستان رفسنجان مورد توجه قرار گرفته است.

  این سایت صرفا مطالب مرتبط با کارآفرینی را جمع آوری نموده و به هیچ وجه در پی تایید و یا رد محتوای آنها نیست.
  برچسب ها :کارآفرینی